Jump to content

cumpar buson ulei URGENT


Recommended Posts

cumpar buson ulei, motor m54, cred ca se potriveste de la mai multe motoare. nu e mare afacere, dar daca il are cineva vin in seara asta oriunde in bucuresti sa il iau. eu am uitat sa il pun pe al meu dupa ce am completat ulei si am mers asa pe autostrada si acum nu am buson :D
Link to comment
Share on other sites

cumpar buson ulei, motor m54, cred ca se potriveste de la mai multe motoare. nu e mare afacere, dar daca il are cineva vin in seara asta oriunde in bucuresti sa il iau. eu am uitat sa il pun pe al meu dupa ce am completat ulei si am mers asa pe autostrada si acum nu am buson :D

salut, stiu ca am un buson ulei dar nu sunt sigur 100% trebuie sa ajung acasa sa ma uit, daca il am imi dai 30 ron pe el si e al tau, stiu ca este de E46, uite nr meu 0723407969 da-mi un apel si te sun cand ajung acasa

Link to comment
Share on other sites

cumpar buson ulei, motor m54, cred ca se potriveste de la mai multe motoare. nu e mare afacere, dar daca il are cineva vin in seara asta oriunde in bucuresti sa il iau. eu am uitat sa il pun pe al meu dupa ce am completat ulei si am mers asa pe autostrada si acum nu am buson :D

am eu imi dai o cola rece 0,5 pe el si este al tau suna-ma daca vrei 0726169118 0763957221 in colentina stau poti suna la ori ce ora

Link to comment
Share on other sites

eu am mers 20 min cu busonul defacut si motorul mergea destul de prost ,in special la ralanti , nu mai spun de cat ulei a aruncat pe acolo , cam 300 ml au zburat .Viteza mica pana in 60 . Daca el a mers pe autostrada cu viteza mai mult de 30 min cred ca a aruncat mai mult de 1 l . In turatii nu se simtea nici o pierdere de putere , probabil asta a fost si la el si nu a realizat
Link to comment
Share on other sites

treba sta cam asa, m-am dus la concertu ala aseara si in drum spre mare am oprit la o bezinarie sa verific si eu uleiul. am completat si am uitat sa pun pun busonul. am uitat si aparatul foto pe plaja, bine ca nu mi-am uitat si capu pe acolo :D .. cand sa plec mi s-a aprins check engine. am zis sa mai verific odata uleiul si atunci am obs ca nu mai era busonul. ulei aveam si era si un baiat cu un opel calibra care era imbracat in mecanic si mi-a zis ca e ok sa merg asa pana acasa. am mai facu nivelu de 2 ori pe drum si era ok. mi-e de praf mi-e teama, o sa ii fac maine schimbul de ulei, multumesc pt idei. si daca pica motorul nu e problema pun un 2.5 sau un 3.0 si gata :D
Link to comment
Share on other sites

treba sta cam asa, m-am dus la concertu ala aseara si in drum spre mare am oprit la o bezinarie sa verific si eu uleiul. am completat si am uitat sa pun pun busonul. am uitat si aparatul foto pe plaja, bine ca nu mi-am uitat si capu pe acolo :D .. cand sa plec mi s-a aprins check engine. am zis sa mai verific odata uleiul si atunci am obs ca nu mai era busonul. ulei aveam si era si un baiat cu un opel calibra care era imbracat in mecanic si mi-a zis ca e ok sa merg asa pana acasa. am mai facu nivelu de 2 ori pe drum si era ok. mi-e de praf mi-e teama, o sa ii fac maine schimbul de ulei, multumesc pt idei. si daca pica motorul nu e problema pun un 2.5 sau un 3.0 si gata :D

Am buson la 20 lei...0725691059 Nicu

Link to comment
Share on other sites

@wyp @roscatu m3 multumesc

@alex230ro masina primeste maine schimb nou de ulei 0w40 bmw. praf sper ca nu a intrat mult ca e un orificiu mic pe orizontala care nu primeste aer direct cum primeste admisia

@Myx motorul in 6 sta perfect la relanti si cu busonul scos

 

am luat de la @B25BUZ

 

check enginu s-a stins imediat dupa ce am pus buson

 

SE POATE INCHIDE

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.