Jump to content

BMW E46 TOURING


Ryky

Recommended Posts

as avea eu unul pentru ca as vrea sa-mi iau modelul mai nou , dar e diesel din 2002, sunt proprietarul masinii, se afla in stare buna, recent am schimbat uleiul filtrele si placutele de fraqna fata, daca te-ar interesa iti pot trimite poze pe mail, masina nu am puso inca de vanzare ca nici nu m-am gandit ca ar fi cineva interesat de touringuri si tot asteptam un schimb. Oricum eu le prefer si le recomand pe cele toring fata de berline :)
Link to comment
Share on other sites

as avea eu unul pentru ca as vrea sa-mi iau modelul mai nou , dar e diesel din 2002, sunt proprietarul masinii, se afla in stare buna, recent am schimbat uleiul filtrele si placutele de fraqna fata, daca te-ar interesa iti pot trimite poze pe mail, masina nu am puso inca de vanzare ca nici nu m-am gandit ca ar fi cineva interesat de touringuri si tot asteptam un schimb. Oricum eu le prefer si le recomand pe cele toring fata de berline :)

:popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Salut, am si eu un touring de vanzare,

 

Sunt propietar.

 

320i 2004.

 

Acum am facut 180 000 km. - urmeaza sa-i fac revizia.

 

Cutia este automata, dar cu padele pe volan (si iluminate) + revizie facuta de mine.

 

Pt mai multe detalii daca esti interesat vb pe mail.

 

Am atasat o poza ca sa-ti faci o idee.

post-1450-0-30854500-1347043729_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pai nu ii la fel ee murdara si daca ii alta culoare ? Ca nu o vezi...altceva...

Pai da,dar e diferenta mare nu crezi? Pe gri de exempul ne se vede mai nimic dar pe negru e dezastru!

Si mai este problema vara cind sta in soare,negrul atrage caldura mult mai mult si AC-ul face fata mult mai greu fata de alb de exewmplu.

CAE,e frumoasa masina ta dar nu vreau automata si nici motor mai mare de 2000... Merci pt. oferta!

Link to comment
Share on other sites

Pai da,dar e diferenta mare nu crezi? Pe gri de exempul ne se vede mai nimic dar pe negru e dezastru!

Si mai este problema vara cind sta in soare,negrul atrage caldura mult mai mult si AC-ul face fata mult mai greu fata de alb de exewmplu.

CAE,e frumoasa masina ta dar nu vreau automata si nici motor mai mare de 2000... Merci pt. oferta!

 

 

Pentru putin, stima!

Link to comment
Share on other sites

Pai da,dar e diferenta mare nu crezi? Pe gri de exempul ne se vede mai nimic dar pe negru e dezastru!

Si mai este problema vara cind sta in soare,negrul atrage caldura mult mai mult si AC-ul face fata mult mai greu fata de alb de exewmplu.

CAE,e frumoasa masina ta dar nu vreau automata si nici motor mai mare de 2000... Merci pt. oferta!

Pai daca nu iti duci masina la spalat decat o data pe luna...da...oricum praful se vede pe oricare, luciul dispare chiar daca nu vezi praful efectiv...poate sa fie gri, alba etc, jentile vor fi murdare de exemplu, si tot se vede.

 

Am avut masini de mai multe culori, dar eu oricum o data pe saptamana o spal orice culoare ar fi, rareori la 2 saptamani.

 

Faza cu aerul conditionat si vopseaua neagra is lucruri irelevante, nici macar nu le simti practic, eu am folii negre pe ea, asta inseamna ca atrage caldura ? Chiar daca masina ii alba sau neagra ii la fel de sauna in ea dupa ce sta in soare.

 

Da, culoriile inchise absorb mai multa lumina si caldura...dar tocmai de-aia mi-am pus folii sa fie mai ok inauntru, si se simte cu cateva grade, nu isi mai da duhul AC incercand sa faca frig, imediat face, soarele nu mai arde...

 

Eu nu mi-as lua neagra ca nu-mi prea place culoarea cum da pe bmw, dar un gri sobolan sau albastru...

 

Si la taicami-o auzeam aceeleasi idei cu culoarea, ca sa fie alba, gri...etc...da el o spala de 3-4 ori pe an :)) Nu-l intereseaza, cand e gros...il mai da jos, jentile is plonde de tot felul de chestii...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am fost azi in targ Vitan.

Din toate E46 nu era decit 1 singur touring si ala al unui samsar,neingrijit si lovit pe toate partile...

Mai era si negru :no:

 

Nu mai vinde nimeni breack-uri ???

 

salut am eu un bmw 318i break 2001 . 1.8 benzina de vanzare daca te intereseaza masina ingrijita schimbat filtre ulei role curele jante 17 , incalzire scaune , oglinzi ele geamuri ele , senzori parcare jante 17 bmw , xenon dvd tetiere .. doar ca e neagraa:((....:)))

Link to comment
Share on other sites

daca te intereseaza un diesel are un coleg al meu de vinzare un 320 din 2000 touring argintiu in stare foarte buna,cutie manuala si destul de multe dotari.

masina e foarte buna,o are de citiva ani si a ingrijit-o ca un maniac....

 

ca si pret din cite am vorbit cu el stiu ca vrea undeva in jur de 4000 de euro.

 

sa stii ca masina chiar ar merita vazuta...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.