Jump to content

ulei motor


oviddio

Recommended Posts

Salutare tuturor ,am facut deja km cu vechiul ulei ,acum cred ca e timpul sa-l schimb dar nu stiu ce sa cumpar,poate ma ajutati,deci este vorba de un 320d din 2004 in 6 viteze[masina din semnatura] are actual 115000 km reali,ced ulei i-mi recomandati ca in cartea tehnica scrie doar ulei bmw long life 01,voi ce folositi ,Va multumesc anticipat

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

10w60 nu ii prea vad rostul la diesel, e un ulei pentru motoare de turatie, gen M, clar nu-i pentru diesel! Ia ulei BMW 5w40, asta este recomandat! Oricum, sunt o gramada de topic-uri pe tema asta, daca dai un search vei gasi destule detalii!
Link to comment
Share on other sites

Eu bag tot 5W30 LL04 la 320d e46 Facelift si se comporta f bine. Km am peste 250 000.

Cand vine vremea sa fac schimbul incerc si cu 0W40 sa vad cum se comporta. Am auzit ca daca motorul are "toate piulitele" ar trebui sa fie mai bun.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.