Jump to content

Sfat achizitionare e36 318i, 318is sau 320i


sosocj

Recommended Posts

In cazul asta,as recomanda un 325i.:rolleyes:

 

 

Uite una frumusica aici: http://www.autoscout...822683270000000

Si-ar fi si un e36 (cam rare cu motorizarea asta)...

http://www.autoscout...776834810000000

 

 

eu zic is-ul sunt posesor si stiu ce Ăi poate capu...l luata la 214 mii km si in 2 ani am ajuns 241si ceva si nu am schimbat decat placutele de franĂŁ si uleiul alteceva nimic..consuma ceva mai mult in oras dar in afara te scoti....acum depindecat de tare apesi pedala la mine ajunge si la 15 in oras..pana acum sunt foarte multumit de eapoate am fost mai norocos cand am luat o aaaa doar geamul din dreapta face figuri dar se rezolva in rest ok bafta la cumparat...

Link to comment
Share on other sites

Ce intelegi tu prin "bun"??? Citeste-ti comm-ul si vezi ca te contrazici singur; spui ca gasesti in germania e36 BUN dar dup-aia spui ca o sa ai bani de investit...pai ala nu mai e bun, si vorba lui DOMI, la 1000 de € gasesti numai cazane/ciurucuri,oriunde nu numai in germania.

Am spus 'bun' .. nu perfect .. e clar ca investesti bani in orice e36,e46 cumparat doar daca esti taran si zici ca e masina impecabila nu investesti de obicei din start ii schimbi bateria,bujii,uleiul..macar 2-3 elemente la directie. Apropo mie mi-a adus un cunoscut acuma 2 ani un e36 325 coupe m-pack culoare rosie.. cu 800 euro pret de achizitie (atinsa bara fata si aripa stanga,discuri ovalizate,parbriz crapat) nu era in stare perfecta dar era mai bun ca multe e46 care sunt la vanzare in RO. Nu stiu de ce tot va atacati atata si credeti ca doar in e36 care costa 3000 de euro e impecabil :)) ei bine domnilor ..sigur nici unu mai scump nu e impecabil. Imi mentin ideea la 1000 euro (pretul de achizitie, fara transport..etc) gasesti e36 BUN in Germania .

Edited by Bmw32oCi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

gasesc eu ceva pana la urma...nu e graba

 

cu 1500 iti aduci cel mai frumos e36 din anglia. asta daca esti in stare sa accepti o masina cu volan pe dreapta.

ti-am dat un sfat ca sa sti ca si la bani astia poti sa-ti aduci un e36 BUN

costa undeva la 700-800 un e36 in stare impecabila, cu jante si pachet ///M daca stai sa cauti, si transportul te ajunge undeva la maxim 600 euro. cu avion cu adusu in tara si cu benzina cu tot. in legetura cu actele nu stiu cum este, dar am inteles ca mai nou poti sa-ti faci ITP si asigurare in tara pe orice numere straine. sau poti sa o inmatriculezi in bulgaria. singurul dezavantaj este volanul pe partea dreapta.

dar cu 200 euro o rezolvi si pe asta. pana in 2000-2500 cred ca reusesti sa te bucuri de un e36 foarte bun.

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201235483349873/sort/default/usedcars/engine-size-cars/1-7l_to_1-9l/fuel-type/petrol/body-type/coupe/maximum-age/over_10_years_old/model/3_series/make/bmw/onesearchad/used/onesearchad/nearlynew/onesearchad/new/page/1/postcode/b694hb/radius/1500?logcode=p

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201236483980176/sort/default/usedcars/engine-size-cars/1-7l_to_1-9l/fuel-type/petrol/body-type/coupe/maximum-age/over_10_years_old/model/3_series/make/bmw/onesearchad/used/onesearchad/nearlynew/onesearchad/new/page/1/postcode/b694hb/radius/1500?logcode=p

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201235483381443/sort/default/usedcars/engine-size-cars/1-7l_to_1-9l/fuel-type/petrol/body-type/coupe/maximum-age/over_10_years_old/model/3_series/make/bmw/onesearchad/used/onesearchad/nearlynew/onesearchad/new/page/1/postcode/b694hb/radius/1500?logcode=p

Link to comment
Share on other sites

hmm, sunt frumoase, mai ales e46 acela, doar ca nu prea imi plac cu volan pe dreapta, de inmatriculat o inmatriculez pe romania fara taxa, dau in judecata statul, nu e problema, doar sunt curios, se poate muta volanul si comenzile pe stanga? e greu, costa mult?

 

la e36 e destul de simplu, ai nevoie bord,consola centrala fete de usi. in principiu pe astea poti sa-i cumperi foarte ieftin de la dezmembrari. mai ai nevoie de alt sistem stergatoare, asta daca vrei, si caseta de directie, ce se muta din dreapta in stanga este directia cu pompa frana. cam atat. si mai trebuie sa schimbi si farurile, daca vrei sa fi in regula

Link to comment
Share on other sites

Eh, nu :) Nu m-a sunat omul, dar dupa cum ziceam, a mea e cam cheala, din primii ani de fabr; eu am fost f multumit de ea, dar e venit vremea pt alta, mai mare in primul rand.

 

 

Credeam ca a si cumparat-o.:sorcerer: . (glumesc).

A vazut-o? adica i-ai aratat poze cu masina? ma gandesc ca poate nu i-o fi placut omului...:popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Sa nu iti faci iluzii ca o sa scoti recorduri la consum .Gandestete ca astea sunt consumuri de vara dar iarna pana si un 316 ajunge la 15 % in oras consum.

Daca vrei varianta economica iti iei un 318tds 90 cai si consum de solenta .

 

 

Corect. In alta ordine de idei, si 318is si 320 si care mai vreti voi, sunt motoare vechi cu o tehnologie veche/imbatranita, si e normal sa consume mult. Vrei consum super? ia 116d 318d chiar si 318i de generatie 2012...si ai terminat cu problema consumului. Deci trebuie sa fim constienti ca daca alegem masini vechi de 10-15-20 de ani, trebuie sa ne asteptam la consumuri generoase.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.