Jump to content

e46 cu navi 16:9


Recommended Posts

Am vazut tot felul de variante ba cu fm ba cu cd changer... si daca stie cineva cum e ala cu cd changer si daca intr-adevar poti schimba melodiile de pe volan!

173545[/snapback]

dac aimi dai ultimile 7 din seria de sasiu iti pot spune eu dac poti pune ipod

si iti dau si part number

bafta

Link to comment
Share on other sites

Am vazut tot felul de variante ba cu fm ba cu cd changer... si daca stie cineva cum e ala cu cd changer si daca intr-adevar poti schimba melodiile de pe volan!

Mi-am montat eu iPod cu interfata de la DENSION, si functioneaza perfect , nu cred ca exista comparatie intre acesta varianta si cea cu modul FM...

Poti schimba melodiile de pe volan si afiseaza chiar si titlul melodiei, artist...

Link to comment
Share on other sites

Mi-am montat eu iPod cu interfata de la DENSION, si functioneaza perfect , nu cred ca exista comparatie intre acesta varianta si cea cu modul FM...

Poti schimba melodiile de pe volan si afiseaza chiar si titlul melodiei, artist...

173960[/snapback]

uai ce tare...

de unde sa fac si eu rost de interfata asta? au astia de la bavaria? sau comand pe net?

Link to comment
Share on other sites

uai ce tare...

de unde sa fac si eu rost de interfata asta? au astia de la bavaria? sau comand pe net?

Eu am facut comanda in US... a durat ca 2 sapt. sa ajunga >>> (EAS)

 

Cea originala nu stiu cum este (ma refer la functii)... eu am aflat dupa ce mi-am montat acesta interfata, ca au si astia de la BMW un adaptor pt. iPod... eu zic sa te interesezi la BMW, si daca poti comanda functiile iPod-ului de pe volan, cel mai bine ar fi Bavaria... avantajul este garantia (produs+montaj)... si cei de la care am luat eu mi-au dat garantie... dar nu exista service de garantie in Romania... asa ca AB ar fi mai bine...

BAFTA !

Link to comment
Share on other sites

Eu am facut comanda in US... a durat ca 2 sapt. sa ajunga >>> (EAS)

 

Cea originala nu stiu cum este (ma refer la functii)... eu am aflat dupa ce mi-am montat acesta interfata, ca au si astia de la BMW un adaptor pt. iPod... eu zic sa te interesezi la BMW, si daca poti comanda functiile iPod-ului de pe volan, cel mai bine ar fi Bavaria... avantajul este garantia (produs+montaj)... si cei de la care am luat eu mi-au dat garantie... dar nu exista service de garantie in Romania... asa ca AB ar fi mai bine...

BAFTA !

174120[/snapback]

poti pune niste poze te rog...?

Link to comment
Share on other sites

hai ca am amanat cu o zi zborul, si am reusit sa fac cateva poze in fuga...

comenzile pt. iPod sunt ca si pt. o magazie CD... pt ca interfata este chiar un emulator (CD Changer)...

BAFTA!

 

P.S. Titlul si celelalte informatii despre melodie ruleaza pe jumatatea din parte de sus a ecranului...

post-1452-1168460860_thumb.jpg

post-1452-1168460869_thumb.jpg

post-1452-1168460877_thumb.jpg

post-1452-1168460885_thumb.jpg

post-1452-1168460892_thumb.jpg

post-1452-1168460899_thumb.jpg

Edited by b16juv
Link to comment
Share on other sites

hai ca am amanat cu o zi zborul, si am reusit sa fac cateva poze in fuga...

comenzile pt. iPod sunt ca si pt. o magazie CD... pt ca interfata este chiar un emulator (CD Changer)...

BAFTA!

 

P.S. Titlul si celelalte informatii despre melodie ruleaza pe jumatatea din parte de sus a ecranului...

176236[/snapback]

 

 

ok beton....o intrebare....sau mai bine nspus niste amanunte despre montaj....seface la service sau il poti face si tu...???

Link to comment
Share on other sites

hai ca am amanat cu o zi zborul, si am reusit sa fac cateva poze in fuga...

comenzile pt. iPod sunt ca si pt. o magazie CD... pt ca interfata este chiar un emulator (CD Changer)...

BAFTA!

 

P.S. Titlul si celelalte informatii despre melodie ruleaza pe jumatatea din parte de sus a ecranului...

176236[/snapback]

ba frate e belea si eu tre sa-mi pun...

am fost la bmw in timisoara si mia zis ca kitu ipod retrofit costa 800 ron fara montaj... si nu stiu sa-mi zica aia daca merg comenziile de pe volan si daca arata afisaju pe navi... tu cat ai dat pe asta al tau? e asemanantor cu cel de la bmw?

Link to comment
Share on other sites

ba frate e belea si eu tre sa-mi pun...

am fost la bmw in timisoara si mia zis ca kitu ipod retrofit costa 800 ron fara montaj... si nu stiu sa-mi zica aia daca merg comenziile de pe volan si daca arata afisaju pe navi... tu cat ai dat pe asta al tau? e asemanantor cu cel de la bmw?

176622[/snapback]

 

 

 

Maestre vezi ca ti-a pus omul un link uite inca o data..... http://www.europeanautosource.com/index.php?cPath=67_69_198 unde ai preturi ai tot ce vrei....pana si modelul de Bavarez pe care merg....acum ce ma intereseaza pe mine este montajul........

 

 

si inca ceva.....la instalatia de sonorizare standard cu navigatie....in afara unui ipod sau cd changer pentru a obtine cat de cat o calitate a sunetului ce modificari sau imbunatatiri ai mai facut...... difuzoare schimbate...??? un amplificator...????

Link to comment
Share on other sites

Interesanta trecerea pe ipod, felictari celor care au reusit :blink:

Pe langa melodiile cu pricina, ma intereseaza daca pot rula de pe ipod si filme in format dvd sau orice alt ceva pt ocupantii masinii la drumuri lungi pe display-ul 16:9

 

merci

 

intre timp am gasit si specificatiile ipodului, el ruleaza si filme, oare interfata de comunicare cu headunitul permite afisarea filmului?

 

http://www.apple.com/ipod/ipod.html

 

;:)

Edited by sorren
Link to comment
Share on other sites

ba frate e belea si eu tre sa-mi pun...

am fost la bmw in timisoara si mia zis ca kitu ipod retrofit costa 800 ron fara montaj... si nu stiu sa-mi zica aia daca merg comenziile de pe volan si daca arata afisaju pe navi... tu cat ai dat pe asta al tau? e asemanantor cu cel de la bmw?

176622[/snapback]

 

eu mi-am luat kitul oem de la bavaria. a fost 860 ron. ai comenzi pe volan si pe monitor dar atit. nu iti arata titlul si nu poti selecta dupa artists, albums.

pina la urma mi-am luat interfata dension care face toate astea.

asa ca am ramas cu kitul OEM. daca vrei ti-l dau in 700 ron cu tot cu montaj.

Link to comment
Share on other sites

eu mi-am luat kitul oem de la bavaria. a fost 860 ron. ai comenzi pe volan si pe monitor dar atit. nu iti arata titlul si nu poti selecta dupa artists, albums.

pina la urma mi-am luat interfata dension care face toate astea.

asa ca am ramas cu kitul OEM. daca vrei ti-l dau in 700 ron cu tot cu montaj.

180883[/snapback]

de pe net l-ai luat? si cum se numeste exact? ala ice link plus? de montat cine ti la pus??

Link to comment
Share on other sites

vl20sas

 

salut.... vreau si eu sa imi spui...daca pe masina mea .. se potriveste la head unitul cu navigatie exact asa cum cred ca este si tema topicului... o interfata IceLink Plus Dension ...si functiile de pe volan si displayul navigatiei raman valabile....

masina este un bmw 320 d 2003 ....si ultimele 7 cifre sunt

 

ck48147

 

 

uite asta cred ca este ce imi trebuie mie....si la bani cum este ..??? 183 e cu montaj cu tot...

 

http://www.cortocircuito.es/plus.html

Edited by Miguel
Link to comment
Share on other sites

salut....  vreau si eu sa imi spui...daca pe masina mea .. se potriveste la head unitul cu navigatie  exact  asa cum cred ca este si tema topicului... o interfata IceLink Plus Dension ...si functiile de pe volan si displayul navigatiei raman valabile....

masina este un bmw 320 d 2003 ....

uite asta cred ca este ce imi trebuie mie....si la bani cum este ..??? 183 e cu montaj cu tot...

 

http://www.cortocircuito.es/plus.html

 

Eu mi-am montat aceasta interfata pe acelasi model de masina si merge perfect... vezi ca sistemul nu este setat pt. functia CD TEXT, in cazul un care cei care o monteaza, nu stiu sa seteze aceasta functie, da-mi un mesaj (PM) si i-ti explic eu ce trebuie sa faci... eu am primit de la firma unde am comandat-o, 2 fisiere mp3 cu setari pt. functia CD TEXT, pt. ON/OFF.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.