Jump to content

Probleme Stop Led BMW E46


Fabolous

Recommended Posts

Sunt ferm convins ca nu e de vina vreun rezistor ci mai degraba condensatoarele.........de exemplu azi a mers 1/2 zi dupa care iar nu a mai vrut......am cunostiinte in domeniu si as confectiona rapid o alta "cutie"daca as face rost de schema......

 

 

 

de ce nu desfaci cutia defecta sa vezi schema?iti recomand sa pui rezistorii dubli la putere.de exemplu daca au 10w pune-i de 20w , insa sa pastrezi valoarea rezistentei.condensatorii iti recomand sa ii pui de aceeasi capacitate dar tensiune minim 50v.daca pui niste piese de calitate nu cred ca vei mai avea niciodata probleme.ai aceeasi marca ? eagle eyes?

Link to comment
Share on other sites

Da...Eagle eyes....foarte multumit de ele....au aproape 5 ani....As desface si cutia dar daca-i scot mufa nu mai merg nici restul luminilor si mi-e teama sa nu o stric.....totusi daca nu gasesc sa o schimb in 2-3 zile o desfac ( trebuie indepartat siliconul in care e imbracat tot ce e acolo )... Edited by user008
Link to comment
Share on other sites

pt 100 de lei cat vrea omul eu zic sa le iei iti faci treaba cu aia care iti trebuie si celelalte le vinzi tu sau le tii de rezerva

 

Pai momentan eu nu am nevoie le luam de rezerva in caz ca se mai strica. Si cu celelalte chiar nu am ce face pentru ca in stopurile mele sunt doar alea negre.

Edited by Fabolous
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...

Hai sa intreb si eu ceva daca tot e deschis aici : am cumparat si eu un set de led`uri,le`am montat,toate bune si frumoase. Apoi cand le-am dat sa le fac o proba,am observat ca la ambele exista o mica "hiba" daca o pot numi asa la semnalizari. Mai exact,spre exteriorul fiecareia exista 3 led`uri false din ce am vazut eu care nu prea seamana cu restul led`urilor si nu se aprind,iar pe prima linie de sus in mijloc de asemenea,este un led fals diferit fata de celelalte care de-asemenea nu se aprinde. Intrebarea mea este,asa e modelul sau exista o problema? Mi se pare ciudat cum de la ambele e exact identic,exact aceleasi zone si aceleasi puncte. Am urmarit un video pe net de cum se instaleaza ele si am observat ca la tipul de instaleaza sunt la fel acele led`uri fake ce nu se aprind.. E ceva normal? Ma adresez celor ce au acest tip de leduri.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.