Jump to content

BMW 728


Recommended Posts

Domnilor, tocmai am devenit fericitul proprietar al masinii in imagini, un 728i, an de fabricatie 85. Am o rugaminte la dvs., recomandati-mi un mecanic sa se uite un pic la motor, am impresia ca face cateva figuri: relantiu oscilant si ceva rateuri in evacuare, in special la deceleratii. Si nu prea imi place cum accelereaza, dar s-ar putea sa fie numai o impresie.

 

De asemenea, orice documentatie referitor la acest model ar fi mai mult decat binevenita (contra cost desigur).

 

Pot conta pe dvs. pentru cele de mai sus ?

post-2030-1168356844_thumb.jpg

post-2030-1168356854_thumb.jpg

post-2030-1168356861_thumb.jpg

post-2030-1168356869_thumb.jpg

post-2030-1168356874_thumb.jpg

post-2030-1168356881_thumb.jpg

post-2030-1168356889_thumb.jpg

post-2030-1168356902_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Domnilor, tocmai am devenit fericitul proprietar al masinii in imagini, un 728i, an de fabricatie 85. Am o rugaminte la dvs., recomandati-mi un mecanic sa se uite un pic la motor, am impresia ca face cateva figuri: relantiu oscilant si ceva rateuri in evacuare, in special la deceleratii. Si nu prea imi place cum accelereaza, dar s-ar putea sa fie numai o impresie.

 

De asemenea, orice documentatie referitor la acest model ar fi mai mult decat binevenita (contra cost desigur).

 

Pot conta pe dvs. pentru cele de mai sus ?

175429[/snapback]

Sa-l stapanesti sanatos si fara incidente :blink:

 

 

pentru reparatii vorbeste cu userul @interceptor :)

Link to comment
Share on other sites

Sigur ca o sa iau dar deocamdata prioritatea nr. 0 este motorul. Are cineva ceva documentatie pentru M30 ? Manuale de reparatie, reglaje, electrica, etc ? Nu cunosc absolut nimic despre el ....:blink:

176339[/snapback]

ti am zis , vorbeste cu @interceptor se ocupa cu restaurari :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut un 735 modelul asta...bune masini...pt vremea respectiva.Poate daca ii pui un GPL nu o sa te usture asa tare buzunarul :blink: Sa ai parte de el.

176461[/snapback]

 

Multumesc. Aproape sigur ca o sa-mi trec agregatul pe gaz ... Cam cat consuma 735 dvs ?

Link to comment
Share on other sites

Concret, ce probleme apar la conversia pe GPL ?

176535[/snapback]

pai ia gandeste te , nu o sa mai ai ardere lichida , o sa ai ardere gazoasa .... + ca masina este facuta pentru benzina , nu pentru gaz :blink: deci............ , de aici tragi tu concluziile :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am mers peste 40.000km pe gpl cu 518i-ul anterior...si aveam grija sa-i pun un ulei bun care sa compenseze arderea uscata, ulei pe care-l schimbam la 10.000-15.000km...si? motorul ar fi fost inca bun daca nu o loveam :)

176862[/snapback]

 

 

misto masina sa o stapanesti sanantos si fara gpl :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Eu am mers peste 40.000km pe gpl cu 518i-ul anterior...si aveam grija sa-i pun un ulei bun care sa compenseze arderea uscata, ulei pe care-l schimbam la 10.000-15.000km...si? motorul ar fi fost inca bun daca nu o loveam :blink:

176862[/snapback]

 

 

iulian518 ce ulei foloseai cand aveai e28 -ul ???? vreunu special ???

 

merci !!!

 

ps: da-mi te rog un PM, daca se poate !!

Edited by dvz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.