Jump to content

Dezmembrari


Recommended Posts

in bucuresti, in spatele liceului mihai viteazu; n-ai cum sa ratezi, mergi pe linia troleibuzului 90 si o sa vezi mii de bmwuri la un colt; individul se numeste "armand". gasesti foarte multe piese, preturi destul de mari (200 mii un buton de proiector/ceata, 250 mii unul de avarie, 500 mii o oglinda - doar sticla)

 

intre bucuresti si afumati, pe stinga, e un parc de dezmembrari; in principal aduce jumatati de masini din alte tari. preturi mari la prima strigare, dar mai lasa daca negociezi.

 

doua parcuri la cosereni (intre bucuresti si urziceni), unul inainte si unul dupa, destul de mari si cu multe masini, ambele pe partea stinga. preturi mari, nu prea negociaza

 

mai sint niste arabi si 2 romani pe mihai bravu, dar am avut _numai_ experiente proaste cu ei, la romani am fost inclusiv cu politia si tot nu mi-am recuperat banii (imi vindusera un radiator prost, si cind l-am dus inapoi mi-au explicat sa-l las acolo si daca reusesc sa-l vinda or sa-mi dea citi bani reusesc sa ia pe el). preturi foarte mari (700 mii UN far de faza scurta, si ala lipit cu silicon.

 

mai exista autorolla de la buzau care mai are piese si de bmw-uri mai vechi.

 

mai exista pe autovit diversi care aduc nu se stie cum masini din afara non stop, si vind piesele la preturi oripilant de mari. n-as vrea sa dau nume, dar e bine sa te feresti.

Link to comment
Share on other sites

hai, hai

eu n-am auzit, ci am fost la el pentru multe chestii. debitmetre originale perfecte nedesfacute vind toti :blink:

17979[/snapback]

 

Vreti numarul de telefon de la dezmembrarile din Cluj?

Pot trimite ei piesele cu curier la Bucuresti.Va garantez eu ca sunt preturi la jumatate de Bucuresti.

Exemple:disc de ambreiaj 525 E34 perfect 500 de mii

arcuri de E34 diesel(excelente ca sa fie taiate si sa coboare fata masinii) 600 de mii amandoua,stop-uri de urs model nou 1 milon setu,stop de E34 500 de mii,discuri de frana ventilate E34 600 de mii bucata,spoiler fata de urs model nou 1 milion(cu tot cu plasticuri).Astea s-au cumparat de curand de acolo.

Link to comment
Share on other sites

eu as vrea un set de faruri pentru e30, modelul > 1990 (cu lupa si decupatura "smilie"). merg si cele de pe e34, sint identice. prin set inteleg cele 4 faruri cu tot cu "ochelarii" de fier pe care sint montate, soclurile pentru becurile de pozitie si toate mufele cu 20 cm de cablu. evident nu vreau sa aiba nici unul din urmatoarele defecte:

 

- crapaturi

- sa transpire

- sa fi avut becuri de 100 si sa aiba reflectorul ars/ruginit/degradat in orice fel

- sa fie ingalbenite sau pline de ciobituri mici si fine de la pietricele

 

sint foarte pretentios, dar in bucuresti am gasit cu 2 mil, sa inteleg ca la cj am sanse sa le iau cu 1 ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

eu as vrea un set de faruri pentru e30, modelul > 1990 (cu lupa si decupatura "smilie"). merg si cele de pe e34, sint identice. prin set inteleg cele 4 faruri cu tot cu "ochelarii" de fier pe care sint montate, soclurile pentru becurile de pozitie si toate mufele cu 20 cm de cablu. evident nu vreau sa aiba nici unul din urmatoarele defecte:

 

- crapaturi

- sa transpire

- sa fi avut becuri de 100 si sa aiba reflectorul ars/ruginit/degradat in orice fel

- sa fie ingalbenite sau pline de ciobituri mici si fine de la pietricele

 

sint foarte pretentios, dar in bucuresti am gasit cu 2 mil, sa inteleg ca la cj am sanse sa le iau cu 1 ? :blink:

17994[/snapback]

 

Pai eu iti dau numaru si tu suni.Nu stiu preturile la toate.Alea au fost luate de curand pentru atelieru unde imi fac eu masinile.Unele chestii isi pastreaza valoarea peste tot,mai ales daca sunt greu de gasit.Deci nu stiu daca ai putea gasi faruri impecabile la bani putini.

 

SC 9006 AUTO SRL.

ADRESA : Cluj-Napoca, str. Lombului fn. TELEFON : 0264-436034.

Link to comment
Share on other sites

Astazi am cautat cateva piese pt "noul" meu 325 - am fost pe Mihai Bravu

Pot sa recomand primul magazin pe dreapta cum vii dinspre Muncii... mi s-au parut destul de ok, sunt cam singurii depe M. Bravu care chiar au piese de BMW si la un pret cat de cat rezonabil; ex.:

- planetara E30 325 - 2.000.000 (probabil ca le scot la 100E pe amandoua)

- acum cateva luni am fost cu un amic si si-a luat caseta de directie 525 E34 '92 cu 2.500.000 sau 3.000.000 (nu mai stiu exact), si nu are nici o problema cu ea (e cunoscut ca la E34 caseta e "boala lor")

 

Sper sa nu fie romanii de care zicea (cine pana mea?!?)..

 

Am mai gasit niste arabeti care dezmembrau mai mult E34: la intersectia dintre Mihai Bravu si Calea Vitan, cand vii dinspre Muncii, faci dreapta, mai mergi vreo 150-200m, stanga peste linia de tramvai si la inca 200m intri in paradisul cinci'arilor :blink:

Link to comment
Share on other sites

din cate am auzit armand are preturi bune, debitmetru de 2.0 motronic nedesfacut 1.5 mil, bord de e30 complet 2.5mil

17950[/snapback]

 

foarte bune!!! :blink:

 

buza aia mica neagra de sub bara pt a mea 500.000. nici macar nu era de 325 (nu era decupata in dreptul radiatorului de ulei) si era si rosie :)

butonul (sau ce dreaq e:P) pe care apasa pedala de frana ca sa se aprinda stopurile 200.000. dupa negocieri am iesit la 100.000 :)

 

trebuie sa recunosc ca am dat si de un chilipir.. o oglinda completa de e30 - 300.000.

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

din cate am auzit armand are preturi bune, debitmetru de 2.0 motronic nedesfacut 1.5 mil, bord de e30 complet 2.5mil

17950[/snapback]

adiq eu daca am gasit bord de E30 in perfecta stare..nezgariat complet la 1.5 mil (240km/h la kilometraj) sa l iau?....and bye the way :mere pus pe E21?...eu am vazut pe net la un e21 pus...da tre' modificari ceva?

Link to comment
Share on other sites

complet adica bordul negru cu tot cu ceasuri si butoane si tot ? normal ca pretul e foarte bun, ia-l rapid.

 

pentru e21, trebuie modificari ca sa-ti mearga, de exemplu, vitezometrul. iar restul de comenzi (farurile de exemplu) va trebui sa le reconectezi pe bordul asta "nou". cred ca daca vrei sa-ti mearga si caldura , iti trebuie si canalele de plastic pentru aer, tot din bord. eu am pus pe un e21 si a picat pe aeroterma fara probleme. dar eu am folosit o instalatie electrica completa de e30, asa ca a functionat tot mai putin vitezometrul.

Link to comment
Share on other sites

complet adica bordul negru cu tot cu ceasuri si butoane si tot ? normal ca pretul e foarte bun, ia-l rapid.

 

pentru e21, trebuie modificari ca sa-ti mearga, de exemplu, vitezometrul. iar restul de comenzi (farurile de exemplu) va trebui sa le reconectezi pe bordul asta "nou". cred ca daca vrei sa-ti mearga si caldura , iti trebuie si canalele de plastic pentru aer, tot din bord. eu am pus pe un e21 si a picat pe aeroterma fara probleme. dar eu am folosit o instalatie electrica completa de e30, asa ca a functionat tot mai putin vitezometrul.

18586[/snapback]

 

 

in fiecare zi ma gandesc la ce ai facut tu acolo , as vrea sa am si eu bani pt asta

merge modificata o traversa spate de ursulet ca sa mearga pe e21 si sa poti monta diferentialul cu mufa pt vitezometru :blink:))

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.