Jump to content

senzori de parcare


silva0818

Recommended Posts

am un 318i din 2000 e46 modelu fara facelift si vreau sa-i instalez un sistem parktronic!dak tot fac treaba asta ma gandeam sa-i atasez senori si in fatza dar nu stiu exact unde se pot pune!am tot cautat poze in kre sa vad un sistem instalat din fabrica dar nam fasit nimik si asa mam gandit k ma poate ajuta cineva. s-ar putea pune pe acel bandou negru de pe spoileru din fatza sau sa-i pun sub el si sa-i vopsesc in culoarea masinii astept pareri si daca cineva a vazut sau daca are poze sa-mi spuna si mie cum este mai bine.
Link to comment
Share on other sites

Incearca sa eviti cuvinte ciudate gen : dak, kre, nimik.

E de preferat grafia romananeasca. E mult mai clara.

 

Multi utilizeaza in mod aproape ostentativ "k". Probabil considera ca e mai cool. Dar nu e. Din contra, aceasta scriere scoate si mai mult in evidenta carentele de limbaj ale respectivului.

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa eviti cuvinte ciudate gen : dak,  kre, nimik.

E de preferat grafia romananeasca. E mult mai clara.

 

Multi utilizeaza in mod aproape ostentativ "k". Probabil considera ca e mai cool. Dar nu e. Din contra, aceasta scriere scoate si mai mult in evidenta carentele de limbaj ale respectivului.

177924[/snapback]

 

fratica yo am postat pentru a cere o parere in legatura cu o problema nu pentru a mi se aprecia ortografia daca tu crezi k esti putin mai destept pentru observatia asta atunci yo te felicit si iti doresc sa ajungi profesor de limba romana si sa mananci o paine dp urma la treaba asta yo nu am cerut dekt un sfat in legatura cu masina da cred ca tu na-i stiut ce sa zici si k tot sa ai motiv de bagat in seama te-ai legat de scrisu meu nu parerea asta o cerusem daca am deranjat ca am postat pe forumul acesta rog un admin sa-mi stearga userul si sa-mi restrictioneze ip-ul la aceasta adresa! chiar astept un raspuns in legatura si cu aceasta problema de la o persoana abilitata

Link to comment
Share on other sites

"Fratica", eu nu ma "bag in seama" cu tine. Eu am vorbit civilizat cu tine. Controleaza-ti limbajul si iesirile.

 

Te-am atentionat doar sa incerci sa eviti asa numitul limbaj de mirc. Nu pentru ca am eu ceva cu tine sau ca vanez greselile, ci pur si simplu ca face posturile greu de citit si neinteligibile. Atat.

 

Sunt neplacut surprins sa constat ca si dupa ce te-am atentionat folosesti ostentativ acelasi limbaj.

 

Desi sunt de acord ca toti facem greseli si ca sopul principal acestui forum nu este sa ne invete sa scriem corect romaneste si ca trebuie sa fim toleranti cu greselile neintentionate, nu pot fi totusi de acord cu pocirea intentionata si inutila a limbii romane.

 

Asa ca daca vei continua iti va fi indeplinita rugamintea de a fi banat.

Link to comment
Share on other sites

"Fratica", eu nu ma "bag in seama" cu tine. Eu am vorbit civilizat cu tine. Controleaza-ti limbajul si iesirile.

 

Te-am atentionat doar sa incerci sa eviti asa numitul limbaj de mirc. Nu pentru ca am eu ceva cu tine sau ca vanez greselile, ci pur si simplu ca face posturile greu de citit si neinteligibile. Atat.

 

Sunt neplacut surprins sa constat ca si dupa ce te-am atentionat folosesti ostentativ acelasi limbaj.

 

Desi sunt de acord ca toti facem greseli si ca sopul principal acestui forum nu este sa ne invete sa scriem corect romaneste si ca trebuie sa fim toleranti cu greselile neintentionate, nu pot fi totusi de acord cu pocirea intentionata si inutila a limbii romane.

 

Asa ca daca vei continua iti va fi indeplinita rugamintea de a fi banat.

177983[/snapback]

 

Bine zis. Baietziile si regionalismele din Ferentari sau limbajul de clasa a 11-a nu isi au locul pe acest forum.

Link to comment
Share on other sites

Bine zis. Baietziile si regionalismele din Ferentari sau limbajul de clasa a 11-a nu isi au locul pe acest forum.

178024[/snapback]

 

....Ca sa nu mai vorbim de ortografie..."na-i"..."nam" samd...

 

Iti dau niste sfaturi:

 

1. Fii un pic mai civilizat...esti nou pe aici si asa e de bun simtz. ...up to you...

2. Foloseste functia de search a forumului. Vei fi foarte surprins de cat de multe intrebari inutile ne poti scuti.

 

3. Senzorii nu se pot vopsi artizanal. Daca vrei sa montezi senzori vopsiti singura solutie e sa-i comanzi ca atare...O poti face la orice reprezentanta BMW. Insa nu cred ca-i poti monta pe bara din fatza de la E46. Ptr ca nu ai sistem de prindere acolo.

Asa ca sfatul meu (ptr ca banuiesc ca ai un sistem aftermarket) e sa gauresti bandourile negre si sa-i infigi acolo. Iar gaurile pe care le dai ar trebui sa fie concentrice cu cele din spoiler. Altfel o sa trebuiasca sa gauresti si ranforsarea de aluminiu care se gaseste sub spoiler. Iti doresc succes. La E46 (limuzina) cu facelift au mutat senzorii de parcare exact la nivelul bandoului din bara spate...asa ca esti pe aproape.

Si totusi...De ce ai vrea sa faci asta??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.