Jump to content

Intrebare legata de grilele (narile) after...


Aki Ross

Recommended Posts

Salut,

 

Am si eu o intrebare pentru cei care au achizitionat. Cum sunt grilele de capota aftermarket ? Ma refer la cele cromate "gen OEM", banuiesc ca de incadrat se incadreaza perfect, insa arata la fel de bine ? sunt destul de rezistente sau dupa 2 spalari cu spuma "activa" ma trezesc cu ele negre..?

Pun intrebarea pentru ca vreau sa stiu daca diferenta de pret dintre OEM si Aftermarket chiar este justificata.wacko.gif

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Problema asta am avut-o si eu. Un sfat prietenesc este sa faci un efort sa cumperi OEM de la BMW ca altfel o sa dai banii de pomana.

Eu am cumparat aftermarket si dupa iarna trecuta din cromate am ramas cu ele negre . Am cumparat apoi OEM si nu am mai avut probleme.

Edited by WKF
Link to comment
Share on other sites

Problema asta am avut-o si eu. Un sfat prietenesc este sa faci un efort sa cumperi OEM de la BMW ca altfel o sa dai banii de pomana.

Eu am cumparat aftermarket si dupa iarna trecuta din cromate am ramas cu ele negre . Am cumparat apoi OEM si nu am mai avut probleme.

 

 

Daca ar fi doar un mic efort n-ar fi problema ... dar vorbim de 500 de lei pentru 2 ornamente fara nicio utilitate...Cam 500 de lei este flansa pentru axul cardanic si saraca duce cam 400 Nm in carca goodjob.gif Daca intelegi unde bat :)

Ma gandeam si eu ca o sa se curete in timp...dar daca le aplic un strat de lac ? Se umfla porcaria pe ele sau o fixeaza ? :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

cele cromate de Fl aftermarket sunt ok.le-am avut 2 ani pe masina pana le-am schimbat tot cu unele aftermarket dar negre si astea la fel sunt ok:)

poti incerca cu incredere!

 

 

 

Atunci sa-l rugam pe Lex sa ne spuna si noua producatorul celor pe care le-a avut el, poate difera de la unele la altele...

Link to comment
Share on other sites

Am uitat sa-ti spun ca atunci cand le-am scos pe cele aftermarket s-au rupt piciorusele de prindere si direct la gunoi cu ele. Daca te gandesti ca dai 500 Ron fara utilitate de ce le mai schimbi?

Masina e total schimbata cu cele cromate parerea mea, iar daca iti permiti sa te falesti intr-un bmw nu cred ca se simt cei 500 RON :)

Edited by WKF
Link to comment
Share on other sites

1. Nu pot sa ma falesc intr-o masina veche de 11 ani si touring fear.png

2. Nu le schimb, le inlocuiesc pentru ca le-am spart in urma unui accident usor.

3. Raportul dintre pretul actual al masinii si pretul pieselor OEM nu e chiar ok pentru masinile vechi.

4. Scopul topicului era sa aflu raportul calitate pret al "narilor" aftermarket nu sa ma plang de preturi bye.gif

Edited by Aki Ross
Link to comment
Share on other sites

1. Nu pot sa ma falesc intr-o masina veche de 11 ani si touring fear.png

2. Nu le schimb, le inlocuiesc pentru ca le-am spart in urma unui accident usor.

3. Raportul dintre pretul actual al masinii si pretul pieselor OEM nu e chiar ok pentru masinile vechi.

4. Scopul topicului era sa aflu raportul calitate pret al "narilor" aftermarket nu sa ma plang de preturi bye.gif

 

Eu mi-am pus aftermarket doar ca sunt negre mat,astea pe negru sunt ok,daca te intereseaza cromate le am eu in stare impecabila pe cele care au fost pe masina.

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am pus aftermarket doar ca sunt negre mat,astea pe negru sunt ok,daca te intereseaza cromate le am eu in stare impecabila pe cele care au fost pe masina.

 

Ma intereseaza, daca sunt de facelift....acelea cu marginea groasa goodjob.gif Vorbim pe pm...

 

OK gata nu lua foc. Am intervenit in topic cu intentia de a te ajuta.

Ideea este urmatoarea: cele OEM rezista cele aftermarket dupa 2 luni poti sa le uiti.

 

 

N-am luat foc, incercam doar sa ma exprim mai bine....thumbsup.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.