Jump to content

530i E60


Acero99

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

astea sunt OEM sau replici ?

 

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/jante+anvelope/jante+anvelope+19/jante-bmw-19-11708567.html

 

nu par concave aproape deloc

 

eu am gasit pe net urmatoarele specs la style 128

 

5er E60 ff.

außer Allrad 8x19 vorne 245/35R19 Reifenpreis bei ReifenDirekt.de anzeigen ET 20 12,63

 

außer Allrad 9,5x19 hinten 275/30R19 Reifenpreis bei ReifenDirekt.de anzeigen ET 32 13,27

 

ab 03/04 außer Allrad 8,5x19 vorne 245/35R19 Reifenpreis bei ReifenDirekt.de anzeigen ET 18 13,27

 

ab 03/04 außer Allrad 9,5x19 hinten 275/30R19 Reifenpreis bei ReifenDirekt.de anzeigen ET 32 13,27

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

stiu ca stopuri de LCI merg doar cu mufele alea adaptoare , dar pentru farurile LCI sa ziceam ca eu acum am faruri cu xenon simplu ( nu bi-xenon nu adaptiv ) daca trec la faruri LCI doar cu xenon trebuie sa schimb si modulul de lumini ? sunt constient ca daca trec la adaptiv automat trebuie un modul de lumini cu AHL , pe E60 din cate stiu eu sunt doar 2 tipuri de module LM1 si LM2

 

intreb pentru ca am gasit ceva la pret decent poate chiar se mai negociaza http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/piese-auto/faruri-stopuri-blocuri-optice/faruri-stopuri-bmw-seria-5-facelift-9585188.html

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

Instalarea asta ti-o poate face userul Galileo, si-a montat pe masina lui, are un service auto undeva in Leu, nu ma pricep la Bucuresti bine ca sa iti explic, dar este un service foarte mare langa un McDonalds cum faci stanga la intersectia de la Apaca.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

stiu ca stopuri de LCI merg doar cu mufele alea adaptoare , dar pentru farurile LCI sa ziceam ca eu acum am faruri cu xenon simplu ( nu bi-xenon nu adaptiv ) daca trec la faruri LCI doar cu xenon trebuie sa schimb si modulul de lumini ? sunt constient ca daca trec la adaptiv automat trebuie un modul de lumini cu AHL , pe E60 din cate stiu eu sunt doar 2 tipuri de module LM1 si LM2

 

intreb pentru ca am gasit ceva la pret decent poate chiar se mai negociaza http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/piese-auto/faruri-stopuri-blocuri-optice/faruri-stopuri-bmw-seria-5-facelift-9585188.html

 

oferta aia nu e decenta , e jecmaneala , farurile sunt vreo 600euro , iar stopurile 350e. cel mai recomandat ar fi sa iei modul de lumini ca sa il codezi ca din fabrica, altfel o sa trebuiasca sa modifici sa nu iti dea eroare si mai multe chestii.

Link to comment
Share on other sites

ce consum are sincer,, mam uitat si eu dupa unu dar am avut inainte un x5 3,0 benzina si imi lua peste 18, conduc destul de sportiv, mersi

 

x5 3.0 nu cred ca are 1560kg cat are seria 5 , de acolo si diferenta de consum si probabil era si automata , a mea e manuala

 

dupa 2k KM in oras pe bord imi arata 13.6 consum , practic consuma exact la fel ca vechiul 325i E46 manual

 

@ inside : faruri bi-xenon adaptive cu 600 euro ? apropo ai idee cat costa LM2 ?

 

@ dj_rzn : habar nam , cred ca banda dublu adeziva 3M

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

nu am facut retrofitul la clima , iti trebuie aeroterma pentru clima dubla + panou clima automata + codare

 

si sincer am ceva retineri sa dau bordul jos si toate 1000 de cleme si surubele si prostioare , sansele sa ramana greierasi sunt foarte mari

Edited by Acero99
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sa vad ce jante gasesc de vara , ceva pe 19 o sa caut ceva OEM , am in minte 2 modele care imi plac pe E60 - Style 128 sau Style 172M , le prefer pe primele dar sunt gestul de rare

astea ? concave 9j cu 10j ? http://www.okazii.ro/jante/jante-aliaj/jante-bmw-seria-7-19-inch-a121151609

de ce nu dai o fuga sa le vezi ? desi sunt suspect de ieftine !

mie-mi plac,daca eram din Bucuresti le luam imediat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.