Jump to content

Bmw si Dakar 2007


Cosminbad

Recommended Posts

Masina X3 CC are 286 cp ,e diesel si ma face sa ma gandesc k motorul poate proveni din 3.0sd.poate are mai multe info Turbo-Mann.laudabila performanta unui constructor care nu are traditie in off-road decat din 1999 de la aparitia lui x5.un producator care face suv-uri sau sav-uri :blink:.in etapele precedente Bmw a fost destul d constant.
Link to comment
Share on other sites

urmarim in fiecare seara rezultatele din Dakar, nu putem decat sa ne bucuram de rezultatele obtinute de X3, ca sa nu mai zica lumea ca e o masina slaba :blink: cu toate ca ce e "preparat" pentru competitie rareori are ceva in comun cu masina de serie dar macar asa pentru prestigiu, imi doresc ca una dintre masinile BMW inscrise in competitie sa termine pe un loc cat mai in fata, eventual pe podium, sa castige ar fi idealul dar cred ca cei de la BMW inca sunt prea cruzi pentru competitia asta foarte selectiva. Le uram succes si cat mai putine defectiuni, asta fiind unul dintre ingredientele principale care alcatuiesc reteta succesului la Lisabona-Dakar.
Link to comment
Share on other sites

finalul etapei de azi :

Driver : time: diff:

 

1 C.Sainz (ESP) 02:58:56

2 C.Sousa (POR) 03:02:49 00:03:53

3 L.Alphand (FRA) 03:03:48 00:04:52

4 N.Al Attiyah (QAT) 03:05:06 00:06:10

5 N.Roma (ESP) 03:05:28 00:06:32

6 S.Peterhansel (FRA03:07:15 00:08:19

7 K.HOLOWCZYC (POL)03:08:54 00:09:58

8 M.Miller (USA) 03:09:03 00:10:07

9 S.SHMAKOV (RUS)03:10:15 00:11:19

10 J.Schlesser (FRA) 03:10:27 00:11:31

 

s-a clasat din nou bine.

 

clasament general : timp : diferenta:

1 S. Peterhansel (FRA) 40:42:34

2 L. Alphand (FRA) 40:49:03 + 00:06:29.00

3 J. Schlesser (FRA) 42:16:36 + 01:34:02.00

4 N. Al Attiyah (QAT) 42:40:38 + 01:58:04.00

 

 

ce putem spune....hai Bmw ...da-le o lectie.La anul il trimitem pe Doru in Dakar , ca masina si-a luat acum

Link to comment
Share on other sites

poate e X3-ul mai fiabil ca toate si celelalte din fata se impiedica putin si fac si baietii astia de la BMW o surpriza...

 

ma uitam pe site-ul oficial al BMW motorsport  si nu zic nimic de participarea asta a X3-ului in Dakar.

180086[/snapback]

 

 

am vazut si eu treaba cu site-ul...nu apare nimic. Poate nu participa Bmw , poate sunt particulari cu Bmw.

Link to comment
Share on other sites

am observat ca si in ziua in care a castigat Bmw , nu prea au pus accent pe castigator , ei au tinut-o tot cu VW ca au avut probleme etc , au aratat per total mai multe imagini cu fiecare echipa si prea putine cu Bmw. Mi se pare totusi ca e sponsorizat de VW transmisiunea de la Eurosport.Baga cate 10 reclame la Touareg facelift pe sinteza zilei. Vrem mai mult BMW!
Link to comment
Share on other sites

cei de la BMW au facut o figura frumoasa si au terminat onorabil, bravo lor, din pacate nu s-a insistat deloc asupra BMW, prea putin s-a spus, cum zicea si Cosmin se pare ca la baza au stat considerente comerciale favorabile VW, chiar si echipa Mitsubishi care a castigat nu a fost foarte mediatizata.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.