Jump to content

Alt BMW distrus in accident


mc_crbl

Recommended Posts

Am vazut acum cateva minute la stirile pro*v.

Baiatul venise acum 3 saptamani din Germania. Si-a luat BMW. A apasat acceleratia cam mult, a pierdut controlul si s-a incolatacit in jurul unui copac... Masina facut praf...A mai luat inca 2 prieteni cu el.

 

Dumnezeu sa-i odihneasca!

Link to comment
Share on other sites

Si mie mi s-a parut ca ar fi jante de E60 dar din gramada aia de fiare nu am distins nimic. Putea sa fie si E36 ca nu imi dadeam seama. Oricum e trist ca se intampla. Putea sa aibe in jur de 100-120 si sa nu mai fie nicio sansa de supravietuire.
Link to comment
Share on other sites

E60 era... RIP

offtopic.. aseara mergeam spre casa pe pasajul basarab si in dreptul iesirii spre strada vasile milea am derapat intr-un mare fel, desi aveam vreo 50-60 km/h... e destul de inselatoare vremea si carosabilul si nu trebuie sarit calul :no:

 

Ciudat ca nu a iesit airbag-ul.

 

http://www.tion.ro/galerie/2333488/2333557.jpg

pai nu vezi ca botul masinii e intact, are doar bara fata desprinsa si capota sarita.. in rest e intreg

Link to comment
Share on other sites

si ca acul vitezometrului era blocat la 130kmh. Cine stie daca a avut mai mult si a apucat sa si franeze. Niciunul cu centura de siguranta..

 

Ce nu inteleg eu de ce niciodata nu este macar unul cu capul pe umeri sa spuna "du-te mai incet sau lasa-ma sa cobor".

 

Oricum, despre morti, numai de bine.

Link to comment
Share on other sites

Vrei sa pari intelept dar nu iti iese. BMW-ul nu prea a avut imaginea de masina de temut.

Nu stiu ce imagine au avut BMW, dar stiu ca primul BMW pe care l-am avut avea 150CP si nici macar servodirectie. Aveam servofrana si atat. Sincer, imi era frica de masina si de ce puteam pati daca nu eram cu toate acasa. Si asta nu doar in prima zi, ci si dupa 1 an... Asa ca, bine a zis colegul mai sus ce a zis...

Nu toti am avut, din prima, masini la care trebuie doar sa dai din volan.

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate. Asa e.

Recunosc ca, de obicei, ma tem de lucrurile care ma pot omori. Prefer sa imi fie frica sa conduc o masina (pe care abia am cumparat-o) cu 150km/h, noaptea, iarna, dar sa traiesc si maine.. Dar asta sunt eu, mai prost.

Am fost si eu, la randul meu, de cateva ori, pasager intr-un bmw condus iresponsabil. Nu m-a durut gura sa spun (si nici nu mi-a fost rusine) "ori conduci ca un om normal, ori te opresti sa ma dau jos si mori singur". Si era vorba de un sofer care are ani si cateva sute de mii de km experienta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

In Anglia E30 325 isi facuse la un moment dar o reputatie urata bazata in mare parte pe faptul ca era cam tailhappy. In mare parte din cauza soferilor si in mica parte din cauza masinii. Oricum au fost multe accidente cu ele, alaturi bineinteles de liderul incontestabil cu motorul pus aiurea, 911.

Nu a fost masina de temut dar reputatie de masina care poate iesi de sub control avea.

Link to comment
Share on other sites

Pacat de ei ca aveau toata viata inainte. R.I.P.

Remarc masina, un E60..., nu stiu ce sisteme are modelul 2004, dar daca sunt la fel ca urmatoarele, garantez ca nu 130 a fost problema.... Poate portiune doar de gheata, PE DN la o saptamana buna dupa ultima ninsoare ?!? In cazul asta putea sa fie si X sau Q sau orice M

Hai sa ne uitam iar spre autoritati, sau lipsa unor cauciucuri bune...si-asta poate fi.

De-asemenea... Retarzii astia de la realitatea, cu remarcile lor acide " a muncit pe branci in germania pentru BMW-ul asta " - probabil au muncit impreuna de stie atatea detalii.

Trebuie avut grija oricum... Drum bun fratilor!

Link to comment
Share on other sites

Coolman, intrebare intrebatoare.

 

Stii de ce au renuntat la GRAV, sau pe romaneste structura de aluminiu frontala ? Tocmai ca nu se comporta bine intr-un accident. In plus de asta era si mai scumpa de produs, pentru unele beneficii ce nu le aduceau un profit prea mare.

 

Cel de sterge, iti doresc un tort model de falus.

Link to comment
Share on other sites

Eu fac ruta aia de minim 3 ori pe saptamana . Numai prost sa fi sa pocnesti masina la intrare in Lovrin dinspre Sannicolau ....

 

Sunt multe curbe periculoase inainte si dupa lovrin dar la intrare nu-i nimic exagerat .

 

Mergeau foarte tare , altfel nu-mi explic .

Link to comment
Share on other sites

Am vazut stirea azi de dimineata, pe Digi24 Timisoara.

Mi-a placut ca in loc sa aud sintagma " bolidul de lux", am auzit "limuzina".

Este un E60. Adica...a fost un E60 si 3 tineri care aveau toata viata inainte.

RIP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.