Jump to content

Oferta lamele stergatoare parbriz si luneta


Guest pentrubmw

Recommended Posts

Guest pentrubmw

Exemple pret:

 

X5 E 70 set lamele stergatoare fata:

- Originale: 219 ron

- Valeo Silencio X-TRM: 145 ron

- Bosch Aerotwin Spoiler: 155 ron

 

seria 1 E 87 set lamele stergatoare fata:

- Originale: 158 ron

- Valeo Silencio X-TRM: 140 ron

- Bosch Aerotwin Spoiler: 150 ron

 

Putem aduce lamele stergatoare pentru orice model de BMW si/sau Mini.

 

PentruBMW

Edited by pentrubmw
Link to comment
Share on other sites

Guest pentrubmw

CJ00188

 

Originale: 171 ron

Bosch Aerotwin Retro Spoiler : 111 ron

http://emea.resource.bosch.com/AA/internet/enfinity/img/products/3397007045PHANWHGR0000.jpg

Valeo Silencio X-TRM : 155 ron

http://outcat-cs.tecdoc.net/ows/de/A19F36B0807477625907597A5E979C31.ows_cs2144.srv?dlg=CtxCtrDocumentServer&action=GetArticleDocument&docId=602092

Link to comment
Share on other sites

Guest pentrubmw

multumesc, le mai folosesc pe astea vechi, la ce scoruri sunt

 

Erau pana acum 2-3 ani disponibile lamele din cauciuc de schimb pentru stergatoare si erau ieftine. Munceai 10 minute si le schimbai singur dar nu am mai gasit.

 

Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest pentrubmw

Salut. Am si eu o intrebare, pt bmw e39 ce tip de stergatoare exista, doar cele metalice sau sunt si dintr-alea maleabile?

Se gasesc ambele variante.

Mai ieftine sunt cele "maleabile"

Link to comment
Share on other sites

Guest pentrubmw

Da-mi si mie un pret pt ambele tipuri + pt cel din spate (touring). Ms.

OE: fata = 206 ron (set) / spate = 77 ron

Bosch: fata = 94 ron (set) / spate = 25 ron

Valeo : fata = 149 ron (set)

 

Toate de sus sunt clasice.

Din cele cu o singura lama elastica nu am gasit ceva de calitate.

Link to comment
Share on other sites

OE: fata = 206 ron (set) / spate = 77 ron

Bosch: fata = 94 ron (set) / spate = 25 ron

Valeo : fata = 149 ron (set)

 

Toate de sus sunt clasice.

Din cele cu o singura lama elastica nu am gasit ceva de calitate.

 

Ok, ms mult. Daca e sa aduci ceva de calitate din cele cu lama elastica ma faci atent. Pe masina am bosch aproape noi (cateva luni au) dar m-au disperat cu zgomotul, zici ca-s din tabla.

Link to comment
Share on other sites

Guest pentrubmw

Ok, ms mult. Daca e sa aduci ceva de calitate din cele cu lama elastica ma faci atent. Pe masina am bosch aproape noi (cateva luni au) dar m-au disperat cu zgomotul, zici ca-s din tabla.

Nu e ok sa faca zgomot nici cele clasice. Eu am avut un E39 TO pe care l-am dat inainte sa apara stergatoarele de tip nou si nu imi scartaiau decat cand erau uzate sau foloseam un lichid de parbriz mai prost.

Daca imi aduc aminte stergatoarele originale BMW erau grafitate si tineau mai mult.

Te anunt daca imi trimit furnizorii ceva fain.

Link to comment
Share on other sites

Pretul este ok. Eu am achizitionat cu 97 euro, nu stiam de oferta de pe bmwclub.

nu vreau sa fiu rautacios, dar topicul spune "OFERTA" si unde-i oferta asta? La 270 ron? daca online se poate comanda si cu 200 ron,

Se poate gasi si cu 150 ron, daca cauti bine pe forum, dar sa zici ca-i oferta si sa pui 270 ron, aici unde sunt numai posesori de BMW, nu mi se pare ok

Care-i OFERTA??????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest pentrubmw

nu vreau sa fiu rautacios, dar topicul spune "OFERTA" si unde-i oferta asta? La 270 ron? daca online se poate comanda si cu 200 ron,

Se poate gasi si cu 150 ron, daca cauti bine pe forum, dar sa zici ca-i oferta si sa pui 270 ron, aici unde sunt numai posesori de BMW, nu mi se pare ok

Care-i OFERTA??????

 

Poate ca furnizorul meu nu este ok, asa ca spune-mi te rog de unde / de la cine de pe forum pot sa iau cu 200 ron stergatoare ORIGINALE BMW.

Aftermarket gasesti si cu 50 ron /set la orice Hypermarket dar nu asta vreau sa vand ! Nu cred ca gasesti stergatoare Bosch Spoiler, cod 3 397 001 367 cu 150 lei. Daca si pe astea le gasesti, te rog sa imi spui si mie de unde.

 

Oferta este la produse de calitate !!!!!!!!!!!!! Ca BMW-ul.

 

Multumesc.

Edited by pentrubmw
Link to comment
Share on other sites

Guest pentrubmw

cat tupeu ai .......

 

uite aici la grozadan !!!

 

Multumesc sincer pentru informatie. Am sa iau legatura cu el si daca nu este vreo greseala si este exact codul din oferta, o sa ii usurez stocul cu cateva bucati pentru mine.

 

Toate cele bune.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.