Jump to content

Sfat achizitie e39 - 530D


CoK 525td

Recommended Posts

Incep prin a va spune La Multi Ani si un 2013 cat mai prosper.

As vrea sa cumpar dupa cum spune si titlul topicului un e39 530D individual. Am gasit unul in Bucuresti care corespunde criteriilor mele de cautare. Daca stie cineva masina sau macar sa mai aud si de la altcineva cate o impresie despre masina, as fi recunoscator.

 

Anuntul suna cam asa:

 

BMW 530d - INDIVIDUAL - M pachet - 3.0d * 192hp - AUTO PENTRU CUNOSCATORI - -

 

~fabricatie 2003 / 06 - ultima serie de E39 inainte de E 60 - pret de noua 71.000 Eur (exista fact)

(model BMW foarte apreciat dea lungul timpului! ) - fara prob sau vici ascunse!

 

~un exemplar de BMW e39 - extrem de ingrijit si protejat - STARE PERFECTA - TEHNIC SI OPTIC - FARA GRESALA!!!

 

~INTERIOR COMPLET M - individual *** piele rosie Burgund - interior complet M- power

~CULOARE EXTERIOR - Sapphire Schwarz Met - EXT - M-power

 

~navigatie inclus ROM

~tel /dvd / scaune incalzite full electric reglab si cu memori

~volan piele M-power reglab electric * multifunctional.

~tavan negru - specf -Individual!

 

~anvelope Iarna - DUNLOP sp sport IARNA (aproape noi) 235/45/17 fata / 245/45/17 spate

post-8843-0-97590300-1357007280_thumb.jpg

post-8843-0-32966600-1357007285_thumb.jpg

post-8843-0-20084800-1357007289_thumb.jpg

post-8843-0-90264300-1357007293_thumb.jpg

post-8843-0-49320100-1357007299_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

E ok masina, in poze aratĂŁ foarte bi e dar trebuie neaparat sa o verifici corespunzĂŁtor ĂŽnainte de achiziĂâşie. Daca nu are chip tuning poti sta relaxat cu privire la cutia automata, deoarece pe seria 2003 s-au pus niste cutii mai bune. AnunĂâşul suna ca si cum ar fi postat de un samsar agramat si recomand verificare.
Link to comment
Share on other sites

Masina asta, daca a fost de VL, a fost a unui prieten de al meu. E vopsita integral (pur si simplu asa i-a placut, nu din alte cauze) si are in vopsea niste particule de zici ca e praf de diamant, plm, arata nu foarte ciudat, oribil de ciudat.

 

VL88TAC daca e aia.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Lol, aia e masina, uita-te pe oglinda de la sofer, e inscriptionat numarul de inmatriculare.

 

VL88TAC. Pe proprietaru din Valcea il cheama Talmaciu, si fratis-o lucreaz ala reprezentanta Nurvil Audi din oras.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Masina a fost ingrijita pe partea tehnica, pe de alta parte. Reparatiile numai la Audi, inclusiv aceea vopsire integrala, avea Casco la ea.

 

Nu cred ca va puteti da seama ce vreau sa zic cum e vopseaua. Pur si simplu e bling bling, are particule metalice aurii, argintii, sclipesc asa ciudat, total aiurea dupa parerea mea. Dar asa i-a placut lui.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Sincer masina arata superb dpmdv, si cam are tot pe ea cu exceptia trapei sa spun asa, deci e dotata bine; interesant este ca are si scaune incalzite (mai rar in versiunea asta de dotare si motorizare). Kilometrii sunt cu siguranta dati inapoi, dar eu n-as spune ca e chiar atat de grav, si la a mea care e cu doar 2 ani mai veche are aproape 280 de mii,si cred ca-i am dati inapoi, dap-ai la aia, e aproape imposibil sa ai doar 160000 km.
Link to comment
Share on other sites

Proprietarul intial al masinii, culmea culmilor, este vecin cu mine, apartamentul 14, eu 15. :)

Madalin Popescu, un tip foarte tare in oras aici, el a adus-o prin 2004-2005 cred. Asta nu umbla cu masina cu mai mult de 100 de mii, asta garantat, deci probabil cand a adus-o avea 50-60 de mii, daca nu mai putin. Dupa 6 ani in tara, sa fii facut macar 30 de mii pe an, ar trebui sa aiba teoretic undeva la 250k.

 

Din poze interiorul arata bine, WLF tu zici ca e praf. Crezi ca merita sa fac un drum de Bucuresti sa o vad?

 

Era muci, de fapt daca te uiti bine, nu a facut poze cu scaunul soferului in detaliu, se vede doar partial in fiecare poza. Iar manerele de la usi vezi si tu bine ca sunt un pic inegrite, si retusate in photoshop.

 

Poate sa ii fii facut o vopsire la piele, ca acolo in Bucuresti sunt care vopsesc, dar eu stiu sigur ca interiorul era ros efectiv, uzat la maxim.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Ce m-ati pus cu botu pe labe :( . Mai este un 530 prin Valcea care e interesant. Daca nu ar fi fost taxa asta era mult mai simplu, m-am saturat 5ani de Bulgaria as fi vrut una inscrisa in Ro...

 

 

Nu te-a pus nimeni cu botul pe labe, dar nu cred ca vei gasi un astfel de model fara sa aibe km dati inapoi....cel putin nu in romanica!!! Sau daca gasesti unul prin minune, ala sigur iti va arata in bord cifre astronomice (400,500 de mii de km).:thumbsup:

Edited by Catalin BMW
Link to comment
Share on other sites

cunosc tot istoricu masinii din anunt,a fost cumparata de la VL recent...de intretinut a fost intretinuta bine doar ca nr de km sunt 80 % sigur ca e de 3 ori mai mare...primul proprietar din RO stiu sigur ca intretinuto foarte bine,apoi a scapat pe mainile unor birjari...apoi ultimu proprietar(de la vl) a avut grija de ea...stiu sigur ca fost lovita de cel putin 3 ori...stiu masina bine pt ca la vremea la care a fost adusa in tara la vl erau decat 2 e39 m pack..asta si a mea... Edited by Sepu
Link to comment
Share on other sites

cunosc tot istoricu masinii din anunt,a fost cumparata de la VL recent...de intretinut a fost intretinuta bine doar ca nr de km sunt 80 % sigur ca e de 3 ori mai mare...primul proprietar din RO stiu sigur ca intretinuto foarte bine,apoi a scapat pe mainile unor birjari...apoi ultimu proprietar(de la vl) a avut grija de ea...stiu sigur ca fost lovita de cel putin 3 ori...stiu masina bine pt ca la vremea la care a fost adusa in tara la vl erau decat 2 e39 m pack..asta si a mea...

 

Lol. Fafa senior sau junior?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.