Jump to content

sfat culoare led Angel Eyes


geo31

Recommended Posts

De curand am intrat in posesia unor faruri LCI halogen dar cu Angel eyes . Vreau sa imi dati si mie va rog un sfat cu privire la ce culoare de led sa optez ...sa raman pe culoare originala la angel sau sa o schimb in alb .....

Sincer mie culoarea originala cea galbena mi se pare ca este 100% autentic , pe cand cel alb mi se pare ca duce mult mai repede catre un aftermarket....dupa care nu stiu cum si daca sa pun pe proiectoare o instalatie xenon si sa rulez pe timp de noapte doar cu proiectoarele si angelu...

Ajutati ma un pic sa ma pot decide cum sa fac intr-un final cu toate luminile astea , multumesc

post-29700-0-72511300-1358501350_thumb.jpg

post-29700-0-23086400-1358501375_thumb.jpg

post-29700-0-57781800-1358501394_thumb.jpg

post-29700-0-75616500-1358501400_thumb.jpg

post-29700-0-92277800-1358501405_thumb.jpg

post-29700-0-94860400-1358501520_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

La faza cu alb sau galben la angel-uri depinde de gusturi, dar adu-ti aminte ca la noile modele bmw s-a renuntat la galben si s-a trecut la alb.

Cat despre tiganeala care o ai in cap cu angel-uri + proiectoare noaptea iti doresc sa intampini numai probleme in montarea xenonului in proiectoare.

Edited by raul_bog
Link to comment
Share on other sites

ambele arata bine...zic eu! Si nu inseamna aftermarket daca vei pune lumina "rece". Noile generatii au lightguide-urile(angels) cu lumina alba rece(LED-uri)! A mea are lumina mai galbuie(calda) specifica becurilor cu filament, de aici si asa zisul "galbui" Nu m-ar deranja sa fie lumina rece, dar nici cald cum este acum! Tine de gusturi!
Link to comment
Share on other sites

atunci sa pun pe faza scurta xenon si sa las lumina galbena in angel ? chiar daca noua generatie adopta lumina alba in angel nu am nimic impotriva dar si cea galbuie isi are originalitatea ei pentru ca de aici a inceput... la faza cu xenoanele din proiectoare voi renunta! dar veniti voi cu o alta combinatie de bun gust
Link to comment
Share on other sites

Ramai la galben pentru angels.

La partea de a rula cu proiectoare noaptea + xenon mi se pare de o prostie fara margini no offence....am mai vazut eu "baeti de baeti" cu proiectoare si nu era deloc ceata, daca mai pui si xenon esti capitanul lor. Asta cu capitanul o avea cineva in semnatura, nu mai stiu cine...

Link to comment
Share on other sites

Am citit sapt asta ca se organizeaza in cadrul politiei o actiune la nivel national impreuna cu repr RAR si sa verifice multe "tuninguri" din astea facute de fiecare dupa ureche(no offence)! Chiar ma intrebam de multe ori...Politia romana, in afara faptului sa stea ascunsi prin diversi boscheti sa te toarne cu radarele, de multe alte treburi ce tin de siguranta traficului n-au mai auzit? lumini, culoarea luminilor, fara lumini de intalnire pe drumuri publice, carutze si fel si fel de alte artizanate vizibile, dar mai ales invizibile de ceilallti soferi. Si as mai adauga si pe cei care merg cu 30Km/h pe drumuri unde se circula cu 90! De asemenea pe portiunile de drum cu doua benzi, toti melcii se gasesc sa mearga doar pe banda a 2-a! Fereasca-ne de momentul in care vom avea si noi mai multe autostrazi cu cel putin 2 benzi pe sens! Scuze de off-topic!
Link to comment
Share on other sites

Tocmai asta este motivul pentru care sunt pe acest site sa cer o parere si sa fac exact cum este bine si cu gust . Din start voi renunta la ideea de a pune xenon in proiector. Dar pe faza scurta de drum as pune , vi se pare in regula ?

 

app. Are cineva sau ma poate ajuta cu o prelungire de bara fata m?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.