Jump to content

Vand BMW E39 525d Touring 2002


BRANDEX

Recommended Posts

Vezi ca e un baiat in cluj pe nume Boldy, el are masini asa cum cauti tu, meriti clar sa ti-o iei.

Ah pe Boldy il stiu! ca doar 2 oameni sunt in Cluj :getlost:

Ce sa zic,imi pare rau ca imi caut un e39 in stare buna cu km putini....

Daca VOI aveti masini cu multi KM nu inseamna ca toti trebuie sa avem.

Link to comment
Share on other sites

Ah pe Boldy il stiu! ca doar 2 oameni sunt in Cluj :getlost:

Ce sa zic,imi pare rau ca imi caut un e39 in stare buna cu km putini....

Daca VOI aveti masini cu multi KM nu inseamna ca toti trebuie sa avem.

 

te ofuschezi degeaba , oricum o iei nu exista ce cauti tu in ro . Si nu in starea asta . Daca iei una care are ipotetic cat zici tu si e praf la tabla si interior si alte prostii in care bagi cu timpul in jur de 2000 E cum iese socoteala . De asta ai si fost invitat la vizionare , mai bine mergi si vezi cateva si apoi decizi .

Link to comment
Share on other sites

Ah pe Boldy il stiu! ca doar 2 oameni sunt in Cluj :getlost:

Ce sa zic,imi pare rau ca imi caut un e39 in stare buna cu km putini....

Daca VOI aveti masini cu multi KM nu inseamna ca toti trebuie sa avem.

 

Nestea, tu o sa fi unul dintre aia multi cu masini de 10-11 ani cu 169.000km in bord si in realitate cu 500k+. Bine, o sa poti dormi linistit, asta este cel mai important.

 

Boldy ar da orice sa te cunoasca mai bine. Poate iesti la o cafea la OMV sa-ti prezinte una dinasta extraultramegafull in "stare buna" si impecabila.

Link to comment
Share on other sites

Ai avut 540i cu nici 300.000 si ai declari tu ca nu prea tine mai mult? LOL. Am avut dreptate. Chiar crezi in Mos Craciun. Motorul ala daca e intretinut pensioneaza caroseria. Du-te unde vrei si expune parerile astea. Pe aici se admit alea rationale. Fal fal te rugam.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Acuma sa fim seriosi...360,000km e enorm de mult,zici ca a fost taxi.

Nu vreau sa vin sa vad o masina cu atiti km pentru ca nu stiu daca ajung inapoi cu ea acasa fara sa se strice ceva.Eu am avut un 540i cu 245,000km si stiu ca nu mai tin mult o data ce ajungi la asa multi km.Deci la 360,000km orict de ingrijita e.... nu mai are mult

Si sa ceri 6300euro pe o masina la KM astia e exagerat ZIC EU...Numa asa sa iei BMW sa ai "valoare" si sa iti fie frica sa mergi mai departe de 5km de un atelier auto...dai pace,mai bine logan decit asa.

Si optiunile alea,adica interior de 1500euro,roti de 500 si bari de 300euro nu justifica pretul.

Dar sincer si daca avea 230,000km nu o luam.Eu caut un E39 sub 200,000km si orict ai zice ca nu e posibil sa fie asa ceva....sa stii ca sunt.Nu toti romanii conduc 8 ore pe zii,eu am pus 25,000km in 5 ani pe fiatul meu.

Spor la vinzare dar as fii surprins daca o poti vinde cu 3500euro.

 

Am eu un E39 identic la 167000Km reali te intereseaza. L-am luat de la un batranel din germania care l-a tinut in garaj si s-a uitat la el ce frumos e.

Bafta in cautarea masini, dar pana la urma o sa iei una care o sa aiba minim 400000km si care o sa afiseze 1600000km in bord. Si tu o sa fi foarte fericit pana acasa, dupa aia ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salut!

E mai bine cand stii km reali-parerea mea.

Oricum chestiile astea cu masina de doctor sau batranel in germania sunt rasuflate demult.Pai aia fac km frate zilnic( am tranzitat germania destul de des in ultimul timp)nu ca la noi.La noi daca faci un drum de peste 150 km deja aia e delegatie pe cand neamtul face km astia pt naveta.Si eu am un motan din 94 adus din De si avea 145.000 de km cand mi l-a adus turcul(se jura ca sunt reali) :LMAO: .Bafta la vanzare(o dai la schimb pe un rinichi? :rolleyes: )

Edited by BZ77SMC
Link to comment
Share on other sites

Sa nu patiti ca un vecin de-al meu, si-a luat acum cativa ani un 530d din 2001 frumusel aranjat cu jante pe 18, eleron, pleoape, pleoapa luneta, soft la ea, etc si cand a venit cu ea la bloc la fel se bucura ca a luat-o cu 150.000km si ca a luat-o cu asa de putin km ca o are de la o femeie de 60 ani , ce ne-am mai distrat atunci cand am auzit povestea.

 

Apropo Brandex frumoasa foc masina si dotata, iar pentru Nesquik/Nestea nu ai sa gasesti masina din 2001 nici la noi in RO si nici in De la preturile la care le vrei tu(mai mult moca) cu km sub 300 mii +, restul e can can 8)

Link to comment
Share on other sites

Toata lumea stie ce masini are/a avut Brandex si cata grija are de ele. Pentru cine nu stie, printre altele, e si mecanic auto.

 

Avand in vedere ca motorul ala duce lejer 5-600 k, daca masina e in mintile ei, personal n-as avea nicio problema cu kilometrajul. Maine as lua-o daca as avea banii, cunosc masina!

Link to comment
Share on other sites

sa iti fie frica sa mergi mai departe de 5km de un atelier auto.

 

Ghici ce?!?!?! Am facut aproape 1000 km si nu a trebuit sa merg la un atelier auto! ( Ce noroc pe mine :) ! )

 

Si stii ce ce mai misto, de atunci nu a trebuit sa merg nici la benzinarie sa alimentez! ( Chiar sunt norocos )

Link to comment
Share on other sites

superba masina iar pretul mai mult decat decent pt ceea ce are.Povestea cu km e can can...

iar pt nestea...prietene esti pe alta lume,n ai nicio treaba cu masinile daca asa iti cauti tu masina...ramai mai bine la fiat

Edited by mihai_e39
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina.

Nu crezi ca i-ar sta mai bine fara mushamaua de pe capota?

Nu de alta da imi aduce aminte de masinile samsarilor de prin Vitan care pun pe capotele masinilor asa ceva sa nu se vada ca a fost masina lovita. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Merci. Musamaua, din pacate nu am gasit una pt toata masina ca a fost dauna totala si sa nu se vada :)

 

Musamaua o tin pt ca fac foarte multe drumuri in afara orasului si ajuta foarte mult la protejarea capotei si a parbrizului, atenueaza loviturile de la pietricele.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.