Jump to content

Vand jante aproape noi seria 3 si seria 5


Recommended Posts

Jantele au fost cumparate in Sept.2012(de fostul proprietar al masinii) si purtate pana in Nov.2012 apoi am trecut la jantele de iarna. Se vede si in poze ca sunt ca si noi,o singura janta are doua mici zgarieturi(am prins pe drum o creanga la roata).

Sunt modulare(cred) si au urmatoarele caracteristici: ET 35 si 7.5 J cu anvelope 205/50/17 toate patru anv. aceasi dimensiune doar ca doua sunt Continental Sport Contact 2 si doua Goodride dar toate anvelopele sunt in stare f. buna, mai merg doua sezoane zic eu.

Eu le-am avut pe un E39 cu distantiere de 1 cm. dar la caracteristicile ce le au merg sigur si pe seria 3 E46 si cred ca si pe E36 fara pb.

Pret 325 Euro usor negociabil.

 

Si poze cu anvelopele.

Link to comment
Share on other sites

In poza se vede ca janta are 2 indoituri, nu zgarieturi...

 

Salut.

Incerc sa explic: mergeam pe un drum comunal asfaltat, era o creanga pe drum, am incercat sa o ocolesc, nu am reusit in totalitate dar nu e atinsa janta si nu bate din cauza asta nicidecum pentru ca zgarietura/indoitura aia mica este in buza care e dintr-un material mai moale decat janta. Daca te-ar interesa, ai putea face ca mine, eu am mutat jantele de pe fata pe spate si asta din poza am pus-o pe dreapta spate si nu batea nici pe fata nici pe spate, dar asa din motive estetice.

Daca eram 'tepar' nu puneam poza aia sau asa multe poze clare cu fiecare janta in parte.

Daca esti interesat, anunta-ma aici sau pe privat.

BFT!

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Incerc sa explic: mergeam pe un drum comunal asfaltat, era o creanga pe drum, am incercat sa o ocolesc, nu am reusit in totalitate dar nu e atinsa janta si nu bate din cauza asta nicidecum pentru ca zgarietura/indoitura aia mica este in buza care e dintr-un material mai moale decat janta. Daca te-ar interesa, ai putea face ca mine, eu am mutat jantele de pe fata pe spate si asta din poza am pus-o pe dreapta spate si nu batea nici pe fata nici pe spate, dar asa din motive estetice.

Daca eram 'tepar' nu puneam poza aia sau asa multe poze clare cu fiecare janta in parte.

Daca esti interesat, anunta-ma aici sau pe privat.

BFT!

 

Problema este exprimarea : (am prins pe drum o creanga la roata)

Daca janta arata asa dupa ce ar fi atins o craca inseamna ca este facuta din plastilina....

Link to comment
Share on other sites

Schimbi cu replici de m5 pe 18?

Salut.

Poze, detalii jante + anvelope.

Ma intereseaza sa fie de E39 daca nu, nu sunt interesat de ele.

 

Problema este exprimarea : (am prins pe drum o creanga la roata)

Daca janta arata asa dupa ce ar fi atins o craca inseamna ca este facuta din plastilina....

Ai 'dreptate maxima'...

E facuta din cea mai moale si maleabila plastelina existenta...

Fiind modulara, s-a 'zgariat' putin buza care e din alt material ca janta in sine. O 'zgarietura' de 2-3 mm adancime nu face janta sa bata si am zis si mai sus ca nu bat, nu sunt strambe.

Link to comment
Share on other sites

 

18 et41 cauciucuri runflat bridgestone , mai merg 1-2 sezoane, 235 / 40 fata 255 / 35 spate parca,

jantele sunt de nota 8 din 10

Salut Mircea.

Sunt frumusele jantele tale, dar din pacate sunt de E46 si eu vreau sa fie de E39...

Jantele de E46 in opinia mea nu arata bine pe E39, sunt mai 'bagate in interior' si nu arata bine la linia masinii.

Poate le vinzi pe ale tale si le iei pe astea :), sunt cu ET 35 deci o sa fie mai inafara si o sa arate E46-ele tau mai 'fioros' :p

BFT!

Link to comment
Share on other sites

ai pm

Salut.

Ti-am raspuns la PM. Vorbim la telefon.

 

astea sunt jante de e39 nu e46

In legatura cu jantele colegului Mircea cred ca vorbesti.

Eu nu am vazut la E39 puse jante cu ET 41...Si chiar de o fi si nu stiu eu, cred ca arata destul de aiurea asa 'bagate inauntru' la E39, la E46 pe de alta parte ET-ul asta pare ok. Cel putin asta e parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

sal.jante e46 M3 originale pe 18 te intereseaza la schimb? eu le am pe e39 cu flanse pe spate si imi plac dar sunt frumoase si ale tale

 

Salut.

Spune si tu ce J si ET au si pune niste poze cu ele pe E39 sa vad si eu cam cum se aseaza si spune ceva si despre anvelope, m-ar interesa sa mai mearga minim un sezon :).

Astept poze+detalii, apoi daca e treaba buna vb. pe privat ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.