Jump to content

my bmw e90


mig88

Recommended Posts

ms mult baieti , ceva modificari au aparut dar nu pot posta ca sunt prea mari pozele,asa cum ar fi jante syle 230 8jfata si 9j spate, leduri angel eyes albe de 7000k,care se vad super, leduri numar ,plafon negru lucios (folie) folie geamuri spate+luneta. o problema am cu anvelopele de pe syle 230 -normal treb sa pun 255/30/19 dar la drumurile noastre mar bate gandu sa pun 245/35/19, nu stiu ce sa fac. ce imi recomandati?

Mai degraba plafon negru kitschos. Arata mai bine fara folia aia pe plafon.

 

http://s14.postimage.org/50ws6clb5/20120826_134938_2.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo mig88. Acum, ca ti-ai luat BMW, ar trebui sa investesti in niste carti de limba romana, sa inveti sa scrii.

 

Gen "luat" in loc de "loat", "chiar" in loc de "chear", sa pui o cratima etc.

 

Succes!

 

ms pt observatii ! noroc cu tine daca taceai filozof ramaneai .

Link to comment
Share on other sites

iti recomand sa o resoftezi. :)

 

am acelasi motor lesinat ce-i drept de 122, dar era cea mai buna optiune din ce gasisem pe la noi.

 

l-am resoftat la 160cai, si o sa te poti bucura intr-adevar ca ai Bmw :thumbsup:

 

spor la cat mai multe modificara de bun gust :) sa aibe grija de tine

Link to comment
Share on other sites

iti recomand sa o resoftezi. :)

 

am acelasi motor lesinat ce-i drept de 122, dar era cea mai buna optiune din ce gasisem pe la noi.

 

l-am resoftat la 160cai, si o sa te poti bucura intr-adevar ca ai Bmw :thumbsup:

 

spor la cat mai multe modificara de bun gust :) sa aibe grija de tine

ms la fel-- boyck-- fie vorba intre noi tot alb am cautat dar nu am gasit, cand ai resoftat masina ai anulat dbf ? cand am luat masina dbf imi arata ca mai am de facut 200,000. asta fiind la 171,000.acum am 186,000 si zice ca mai am 190,000 nu as vrea sa-l anulez .sincer te invidiez ,s-o conduci cu placere.:drinks:

 

sa il conduci fericit :senile:

 

 

ms, si va mutumesc pt aprecieri tuturor.

Link to comment
Share on other sites

nu am anulat nimic, DPF(nu dBf :D ) inca este si nu o sa il anulez(cel putin nu acum).

 

daca o faci unde trebuie si la cine trebuie, nu o sa iti pui niciodata intrebarile "daca imi pica x,y,z etc etc" :D

oricum vor fi intotdeauna 2 tabere: pro si contra :)

 

PS: bineinteles sa nu o rupi in dinti non stop ! completare la ce a zis dorux :)

Edited by B0yCk
Link to comment
Share on other sites

nu am anulat nimic, DPF(nu dBf :D ) inca este si nu o sa il anulez(cel putin nu acum).

 

daca o faci unde trebuie si la cine trebuie, nu o sa iti pui niciodata intrebarile "daca imi pica x,y,z etc etc" :D

oricum vor fi intotdeauna 2 tabere: pro si contra :)

 

PS: bineinteles sa nu o rupi in dinti non stop ! completare la ce a zis dorux :)

 

 

cat te-a costat remapul si unde l-ai facut ?

Link to comment
Share on other sites

luminile albe de la placuta de inmatriculare sunt frumoase rau, dau bine! Asa ai cumparat-o, sau le-ai luat tu? daca da, de unde? Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente!

 

 

sal si ms ledurile sunt din targ autovit 55ron setu ,daca vrei ati pot da mai multe detali de unde sa le iei.

 

l-am facut la RBN Tuning :thumbsup:

 

 

ms chiar sunt curios cum poate sa traga dupa .

Link to comment
Share on other sites

nu iti arata ca mai ai de facut 200 000 ,cand ajungi la km aia cu masina trb schimabt din ce stiu eu

 

 

sal cristi, asa imi arata cand am luat-o, bine cand venise din germania, inainte sa-l iau p-asta vazusem unu care arata filtru de particule -60.000. dar bineinteles ca era adus in ro din 2008.

d-aia e bine la 2 sap sa iesi pe autostrada si s-o tii la 3500 ture.

eu chiar nu inteleg de ce nu s-a facut ceva in principiul asta sa te anunte cand isi face regenerare.

Link to comment
Share on other sites

al meu nu are filtru :frantics: , deci nu m-am interesat de regenerare sau altcv stiam de pe forum ca cele care au,la 200 000 se schimba ori poti sa l anulezi fizic si din soft(tot pe forum am vazut)

 

 

in cazu asta esti un norocos( din fabrica, ) ai dreptate un dpf se schimba sau se anuleaza la 200.000. nu pot sa ma scarpin daca nu ma manaca nu .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.