Jump to content

informatii bara m look aftermarket pt, e36


adi88

Recommended Posts

Salut, si`a montat cineva pe masina bara fata m look aftermarket de e36?Bara arata cam asa click

 

Vreau sa cumpar si montez pe un e36 sedan si ma intereseaza urmatoarele aspecte:

 

-daca bara are intaritura ei sau se foloseste cea de pe masina;

-daca trebuie modificate urechile pe care sta bara;

-daca se imbina perfect cu grila si nu raman lufturi(in cazul in care se monteaza corect);

-daca se potrivesc aparatorile de noroi si tunelele de aer de pe masina sau trebuie cumparate altele;

-daca se mai monteaza scuturile de sub bara(care leaga bara de aparatorile de noroi);

 

Orice info pro sau contra e binevenita.

Link to comment
Share on other sites

eu iti explic ce am patit cu bara M look aftermarket pt e46:

 

am BMW e46 facelift:

 

-urechile laterale de care spui tu adica suportii de reglaj nu s-au potrivit au trebuit de nFL.

-tunele de aer nu se potrivesc.

-ramane putin loc intre aparatoarea din fata in forma de L.

 

daca o pune cine trebuie nu ai pic de luft si prinde bine eu sunt multumit una peste alta :)

Link to comment
Share on other sites

Nu frate, ziceam doar ca sa ma aflu in treaba, si nu inteleg ce sens mai are remarca cu tunelele de aer cand se vede clar din poza ca nu le are. (sunt 2 grile in loc)

Ai nota 4, stai jos!

:)

Pe e39, a luat un prieten una aftermarket de pachet M si s-a chinuit foarte mult de a o alinia in ambele parti cu liniile de la aripi, ca observatie, desi nu asta e subiectul topicului.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

eu iti explic ce am patit cu bara M look aftermarket pt e46:

 

am BMW e46 facelift:

 

-urechile laterale de care spui tu adica suportii de reglaj nu s-au potrivit au trebuit de nFL.

-tunele de aer nu se potrivesc.

-ramane putin loc intre aparatoarea din fata in forma de L.

 

daca o pune cine trebuie nu ai pic de luft si prinde bine eu sunt multumit una peste alta :)

la e 46 la bara m tech OE ai nevoie de suportii laterali de nfl la fl si alte tunele de aer

deci bara nu a a vut defect cu toate ca era aftermarket

Link to comment
Share on other sites

:)

Pe e39, a luat un prieten una aftermarket de pachet M si s-a chinuit foarte mult de a o alinia in ambele parti cu liniile de la aripi, ca observatie, desi nu asta e subiectul topicului.

 

:) Nu as putea sa-ti dau detalii despre toate barile care sunt pe piata dar sincer mai bine una aftermarket noua decat una originala SH, de ce?

Aia aftermarket la un moment dat daca te chinui un pic va veni bine (cel putin in 95% din cazuri) in schimb la cele originale provenite din dezmembrari in general sunt cambrate,indoite etc si sa vezi acolo munca pana o faci sa vina bine, cam dupa jumatate de zi de munca uite ce s-a putut face la o bara ORIGINALA cambrata urat. (dupa cum se vede tot nu vine bine cu capota, intr-adevar e si un pic desprinsa de aripa din cauza unui impact cu o bordura, dar si cand iesise din service tot la fel arata acolo unde e imbinarea cu capota)

post-39609-0-20293200-1359906265_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu frate, ziceam doar ca sa ma aflu in treaba, si nu inteleg ce sens mai are remarca cu tunelele de aer cand se vede clar din poza ca nu le are. (sunt 2 grile in loc)

Ai nota 4, stai jos!

 

dar vai ce ne-am atacat....doar spuneam, frate...

 

 

la e 46 la bara m tech OE ai nevoie de suportii laterali de nfl la fl si alte tunele de aer

deci bara nu a a vut defect cu toate ca era aftermarket

 

pai nici nu am spus asta..... :thumbsup:

Edited by ckh
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.