Jump to content

Schimbat numere.


Bgy666

Recommended Posts

Te duci la drpciv cu actele tale si actele masinii si placile vechi, platesti taxele aferente si in 2 ore ai numerele noi. Pe carte o sa apara ca o noua inmatriculare dar cu acelasi proprietar (se mai completeaza o rubrica la detinator).

Interesant este ca si daca pierzi talonul se intampla acelasi lucru.

Edited by mmneg
Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu mai deschid alt topic intreb si eu cum fac sa imi pastrez numerele de inmatriculare.

Am vandut masina, am trecut pe talon instrainat catre noul proprietar, dar daca respectivul nu o inmatriculeaza pe numele lui, cum pot face sa imi iau numerele?

Sau chiar daca o inmatriculeaza pe numele lui, cum imi recupereze numerele?

Ms,

Link to comment
Share on other sites

Trebuia sa-i spui celui ce i-ai vandut masina ca vrei sa pastrezi numerele si sa mergeti impreuna la politie, platesti o taxa de pastrare ,30 lei si ramai cu placutele iar el plateste alte numere.

La politie mergeti dupa ce face el toate actele pt inmatriculare.

Edited by c_costel
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

si eu am o dubita la care idiotii mi-au gresit o litera la numar cand am inscris-o si ma cam enerveaza stie cineva cat anume ma costa afacerea sa remediez eroarea militienilor si sa-mi schimb placutele

 

80lei stiu ca e pt nr preferentiale

in rest cat mai e?

Link to comment
Share on other sites

Am o curiozitate... As vrea sa-mi schimb placuta fata cu una patrata. Cum se procedeaza mai exact la Politie si ce criterii trebuie sa indeplinesc ca sa-i conving sa-mi dea numar patrat?
Link to comment
Share on other sites

Am o curiozitate... As vrea sa-mi schimb placuta fata cu una patrata. Cum se procedeaza mai exact la Politie si ce criterii trebuie sa indeplinesc ca sa-i conving sa-mi dea numar patrat?

la un momentdat stiu ca se putea cere fara probleme doar ca era mi se pare un pic mai scumpa

 

+ 60 si ceva taxa de inmatriculare.

deci ajung la vreo 200 lei cu toate

Link to comment
Share on other sites

Stiam ca pentru schimbarea numerelor in afara de taxa pt. certificatul de inmatriculare si taxa pe numere, iti mai trebuie si un certificat fiscal. Cum e pana la urma cu fiscalul?

Mie mi-au cerut prin 2011 la un auto cand am inscris in carte si talon omologarea GPL.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

la un momentdat stiu ca se putea cere fara probleme doar ca era mi se pare un pic mai scumpa

 

 

deci ajung la vreo 200 lei cu toate

Eu am platit fix 60 taxa aia de inmatriculare la finantele locale sector 6.Acum nu stiu la alt sector sau masina cat e.Eu am platit pentru un 318i E46 an 2001

Link to comment
Share on other sites

Te duci la drpciv cu actele tale si actele masinii si placile vechi, platesti taxele aferente si in 2 ore ai numerele noi. Pe carte o sa apara ca o noua inmatriculare dar cu acelasi proprietar (se mai completeaza o rubrica la detinator).

Interesant este ca si daca pierzi talonul se intampla acelasi lucru.

 

Cand zici acelasi lucru la ce te referi? Eu cred ca singura diferenta e ca pe noul talon scrie DUPLICAT daca il declari pierdut.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.