Jump to content

folie auto


Vincent

Recommended Posts

Pt initiatorul topicului: Darius Impex iti recomand, are garaj undeva in Vatra Luminoasa. Am pus folie la ei acum 3 luni tot in urma unei recomandari, au zgariat folia pe stânga fata si au ĂŽnlocuit-o fara probleme. Iti pot da nr de telefon daca doreĂâ˘ti sa mergi la ei. Ma declar mulĂâşumit de ei si am pus folie la ĂŽncĂŁ o masina din familie tot acolo

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

multumesc o sa i caut pe net .

 

atunci poti sa iti pui doar pe fata :rofl: ...

cred ca as fii singuru :))))) tare asta :)

 

se iau de tine si cu folie de 70% transparenta pe fata dar mai inchisa? ei zic ca nu ai voie cu nimic pe fata "decat transparenta geamului" dar cu toate astea sunt firme care monteaza si omologheaza folie 70% pe fata.. cum am si iopopcorm1.gif

si tu ai probleme mari cu 70 % ? cam cat de des te opresc ?

Link to comment
Share on other sites

Folia de 73% nici nu se observa, mai bine nu pui, platesti degeaba...

Folia de 73% nu este de fita, este pt protecĂâşie solara si anti efractie, mai ajuta si in caz de accident ca nu iti sar cioburi in fata in cazul asta.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

si tu ai probleme mari cu 70 % ? cam cat de des te opresc ?

 

probleme am aproape de fiecare daca cand ma opresc, imi cer omologarea si ma ameninta ca-mi iau talonu... sunt si unii care nu zic nimic dupa ce le arat omologarea, cei mai tineri pana-n 35 de ani nu ma lasa fara sa-mi dea amenda pentru altcevathumbsup.png fara amenda mai rardry.gif

 

odata mi-a zis unu ca cea pe fata nu este valabila, asta dupa ce mi-a zis ca cea pe spate este bunarolleyes.gif si sunt la fel omologarile decat ca scrie geamuri spate5% si geamuri fata 70%... nu stiuce sa zic.. nebunifrantics.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

probleme am aproape de fiecare daca cand ma opresc, imi cer omologarea si ma ameninta ca-mi iau talonu... sunt si unii care nu zic nimic dupa ce le arat omologarea, cei mai tineri pana-n 35 de ani nu ma lasa fara sa-mi dea amenda pentru altcevathumbsup.png fara amenda mai rardry.gif

 

odata mi-a zis unu ca cea pe fata nu este valabila, asta dupa ce mi-a zis ca cea pe spate este bunarolleyes.gif si sunt la fel omologarile decat ca scrie geamuri spate5% si geamuri fata 70%... nu stiuce sa zic.. nebunifrantics.gif

 

Conteaza mai mult mentalitatea politistului decat legea. O cunostiinta a dus munca de lamurire cu un politist care voia sa ii ia talonul pentru folie in conditiile in care el avea privacy glass din fabrica.

De obicei, daca nu gasesc nimic in neregula cu masina/actele/centura...etc, intreaba de geamuri :)).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

daca te duci la o firma specializata,nu ti nimic jos d p masina...doar intoarce chederele interiore pe dos,inspre interiorul usii...se pun singure la loc,dupa prima coborare-ridicare a geamului resp...indicat ar fii,k.ca 24-48 ore de la aplicarea foliilor sa nu deschizi-inchizi deloc geamurile...atata tot.eu am pus folii la 3 masini pe care le am schimbat in decursul a 7 8 ani,si nu am avut pr cu vreuna...cat despre foliile pe fata,colegii au dreptate.NU SUNT LEGALE.dar iti poti pune putin my deschise si umblii asa la risc.daca te opreste politia si au si un echipaj rar cu ei,iti vor oprii talonul si vei o

platii in jur de zece bete amenda...asta e...bafta...

Link to comment
Share on other sites

daca te duci la o firma specializata,nu ti nimic jos d p masina...doar intoarce chederele interiore pe dos,inspre interiorul usii...se pun singure la loc,dupa prima coborare-ridicare a geamului resp...indicat ar fii,k.ca 24-48 ore de la aplicarea foliilor sa nu deschizi-inchizi deloc geamurile...atata tot.eu am pus folii la 3 masini pe care le am schimbat in decursul a 7 8 ani,si nu am avut pr cu vreuna...cat despre foliile pe fata,colegii au dreptate.NU SUNT LEGALE.dar iti poti pune putin my deschise si umblii asa la risc.daca te opreste politia si au si un echipaj rar cu ei,iti vor oprii talonul si vei o

platii in jur de zece bete amenda...asta e...bafta...

 

Buna treaba, daca nu trebuie date jos fetele de usi, n-am stiut.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu prea ese treaba buna fara a da jos fetele la usi.La e60 am fost la cineva care nu mi-a dat fetele jos, si nu mi a placut cum mi a puso. Folia avea urme si etc, plus ca pe fata mia rupt fetele ,mai bine zis am fost nevoit sa le dau jos pina la urma pentru a lipi di nou, mi a rupt si un cablu de la boxe.

la f10 mia dat jos fetele si vreau sa zic ca a iesit impecabil folia, a fost o mica problema la un ornament exterior care mi l au rezolvat ulterior.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.