Jump to content

Service-urile auto obligate sa accepte prezenta proprietarilor pe durata reparatiilor


claudiuBWR

  

123 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Stie cineva cand intra in vigoare ? Auzisem la TV ceva de genul ca la doua reclamatii inchid service-ul :goodjob:

 

E exagerat. La cati nebuni sunt in libertate, in 6 luni ar inchide 3 sferturi din serviceuri...

Link to comment
Share on other sites

E exagerat. La cati nebuni sunt in libertate, in 6 luni ar inchide 3 sferturi din serviceuri...

 

Multe merita inchise,ma rog sanctionate si angajatii dati afara.Acum doi ani mi-au inlocuit turbina in service,acum o luna am reclamat ca discurile proaspat puse transmit vibratii in volan,nu stiau cum sa ma mai convinga ca vibreaza de la discurile spate :angry2:

Link to comment
Share on other sites

mie-mi pare ca nimeni nu trebuie sa justifice nimic , daca vrei stai ca ai x motive daca nu treba ta . Polemica asta e inutila . Si sa fim noi sanatosi de cate ori unii au plecat cu uleiul neschimbat de la service si doar au fost facturati .Si multe alte piese schimbate samd . Dar au fost civilizati .La maxim chiar :thumbsup: . In principiu de aici a aparut fobia romanului de a verifica si a vedea ce se intampla . De la teama de a nu fi furat in primul rand . Si cred ca sunt destule urban legends pe tema asta . Ca unii sunt mai pisalogi de felul lor si agaseaza mecanicul e fix problema lor . Prea mult stres din partea unora pe tema asta ....
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Salutare,

 

In legatura cu furatul la service cu acte in regula.

 

Tata are un Opel Astra H din 2007, 1.4 benzina, masina o are de noua, asa ca atat cat a fost in garantie a dus-o la reprezenta OPEL, la fiecare 30.000 km sau 2 ani se recomanda schimbarea filtrului de benzina.

 

Se pare ca acest model de opel nu necesita schimbarea filtrului de benzina, efectiv nu se schimba asa e gandit. Prima oara la reprezentanta Opel din Pitesti a platit pe factura filtru benzina si manopera la revizia de 2 ani, avea in jur de 20.000 de km. Peste 30.000 a facut la alt service revizia unde si acolo a platit filtrul de benzina, trecut pe factura filtru si manopera de la filtru. La urmatoarea revizie de 30.000 am incercat sa ii cumpar eu piesele de pe net si sa se duca la un mecanic, surpriza mare nu gaseam filtru de benzina, dupa mai multe lamuriri pe forum si sunat la service am aflat ca nu se schimba, tata fiind un om linistit nu a facut reclamatie la nici un service, chiar daca avea facturile care dovedeau furtul si trecut in cartea service schimbare filtru si stampilat.

 

Deci in concluzie au furat pe acte la doua service-uri diferite (Reprezentanta Opel Pitesti si service Autorizat Rar), de ce sa nu stai langa ei cand afli ca te fura pe fata ?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

se poate sterge/inchide

De ce?

 

 

Edit:

Multumesc pentru raspuns.

 

Nu vreau, doar intrebam. Mi se pare aiurea sa se inchida un topic ca asa vreau(chiar daca l-am initiat eu). Cand deschizi o discutie iti asumi niste lucruri totusi.

In fine, numai bine.

Edited by Kentk
Link to comment
Share on other sites

pentru ca asa doreste initatorul topicului

 

daca vrei poti deschide un topic nou cu acelasi subiect

 

vezi cam cate thread-uri se inchid la dorinta initiatorului , totusi

nu cred ca este un topic de care depinde viata sau moartea

 

revin cu se poate sterge/inchide

multumesc BMWclub pentru gazduire

Edited by claudiuBWR
  • Like 1
  • Downvote 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.