Jump to content

e 36 1.6 consum mare


gabi33

Recommended Posts

Gaby 33 verifica si sonda daca tot umbli p la motor.

Daca nu e defecta o pui la loc , ce mare scofala .

Aseara ceilalti aveau chef de caterinca in loc sa te ajute.

Credema cand am patit-o eu cu sonda, masina consuma f mult fata de cand am cumparat-o.

Am vb si azi cu un unchi care e mecanic de pb ta si a zis ca 100% e din sonda.

SI mai stiu p cineva cu aceeasi pb, dar el are si martorul de la sonda aprins in bord.

tu in momentul de fata ai un consum enorm , masina ta cred ca nu ar trebui sa sara de 8 max 9 %.

in momentul de fata consuma cat un motor de 2.5 I

Daca nu ai posibilitatea sa o schimbi ,macar incearca sa imprumuti una de la cineva pana iti dai seama daca e defecta a ta.

bafta

Link to comment
Share on other sites

Iti spun eu ce urmeaza.Tu ar trebui sa-ti dai doua palme si sa-ti cumperi un Abecedar.

Colegul in cauza, avand in vedere ca e paralel cu mecanica (ca si tine de astfel) ar face bine sa mearga la un service, nu sa fie sfatuit sa verifice sonda lambda. Ai tu habar cum se verifica o sonda lambda? Sigur nu. Daca o da jos ce ar putea sa faca cu ea? Se uita la ea?O miroase,pune limba pe ea? Lol.

 

 

 

da cum zici tu ar trebui sa faca, sa puna limba p ea si daca nu e buna la gust sa o schimbe!!!!!!!!!!LMAO.gif

Link to comment
Share on other sites

Gaby 33 verifica si sonda daca tot umbli p la motor.

Daca nu e defecta o pui la loc , ce mare scofala .

Aseara ceilalti aveau chef de caterinca in loc sa te ajute.

Credema cand am patit-o eu cu sonda, masina consuma f mult fata de cand am cumparat-o.

Am vb si azi cu un unchi care e mecanic de pb ta si a zis ca 100% e din sonda.

SI mai stiu p cineva cu aceeasi pb, dar el are si martorul de la sonda aprins in bord.

tu in momentul de fata ai un consum enorm , masina ta cred ca nu ar trebui sa sara de 8 max 9 %.

in momentul de fata consuma cat un motor de 2.5 I

Daca nu ai posibilitatea sa o schimbi ,macar incearca sa imprumuti una de la cineva pana iti dai seama daca e defecta a ta.

bafta

8-9% deja suntem pe campie,mai bine spune un 10-11% ca ii sta mai bine

Edited by punctepuncte
Link to comment
Share on other sites

Off topic: Cãtre cei care cred in a fii un sfatuitor pentru o anumitã problema trebuie sa ei ABC la Îndemânã Înseamnã ca "Vorba multã sãrãcia omului"

On topic:nu ĂŽncerca sa scoti sonda deoarece vei face erore in calculator si mai dai banii si la tester mai bine dute la un service bun.

Va Salut si vorba motociclistului "Asfalt uscat!" :D:P:D

Edited by ChrisNJV
Link to comment
Share on other sites

Scoate sonda, baga sonda, lasasonda...nu mai intelege nimic bietul creștin. Bine, io-mi inchipui mutrele astora din urma care au scris niste postulate in mecanica, adevarate leme cuantice, fizica pura....ma rog ala cu pusul limbii sa stea jos, are 4...nu l-a priceput pe kip. Asa, ziceam de mutre: doi puberi spelbi, cu palme libidionase, d-alea de transpira singure, ochii maro, niste priviri ratacite in meandrele FB, cu tastaruri oairels si un fel zambet retardoid superior sugand dintr-o mare punga de chipsuri cu aroma de pui la rotisor+cola .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Asa, ziceam de mutre: doi puberi spelbi, cu palme libidionase, d-alea de transpira singure, ochii maro, niste priviri ratacite in meandrele FB, cu tastaruri oairels si un fel zambet retardoid superior sugand dintr-o mare punga de chipsuri cu aroma de pui la rotisor+cola .

 

pardon.gif

Sincer, la capitolul imaginatie esti praf,

Eu cred ca suferi de tulburari de comportament sau daca nu,poke.gif sigur esti misogin.

Edited by valy89
Link to comment
Share on other sites

Esti femeie sau habar nu ai ce inseamna a fi misogin?

 

As fi vrut sa scriu cu totul altceva, dar incerc sa fiu cat de cat civilizat . pana la un punct.

NU am deranjat , suparat, amenintat, jignit pe nimeni, asa ca mai slabiti-ma cu chestile astea.

Edited by valy89
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am aproape aceeasi problema, am crezut ca daca citesc postul asta voi gasi niste sfaturi plauzibile, ci nu caterinca la greu. Eu zic ca degeaba au unii experienta cu carul daca au uitat de unde au plecat, si anume de la 0 ( zero ). Sunt convins ca sunt multi pe forum care habar nu au mecanica, dar mi-a placut sa cred pana la un momentdat ca forumul e pentru a schimba pareri, experiente, cu alte cuvinte de a invata unele lucruri legate de mecanica.

 

Nu inteleg de ce daca omul are o problema simtiti nevoia de a incepe cu glume proaste, de 2 bani, luate de pe Google. Nu ai habar de-o rezolvare, abtine-te.

 

Dupa parerea mea e lipsa de caracter sa iti bati joc de unul care nu stie, mai ales pe un forum pe care lumea se vrea serioasa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Daniel Arman +10 Bravo !!

Exact aceeași treaba credeam si eu dar m-am inselat ;)

Vorba aceea "romanu tot roman" hai sa nu ne ajutam ĂŽntre noi si sa ne dezorientam mai mult se duce in p... Tara asta .

Ps:@verssatu crezi ca dacĂŁ ai si tu 25 de ani si ai BMW ești mare fitza si ați postezi poze pe feisbuc ești tare of of vai de capul meu de ce ma tot chinui sa scriu aici?!

Hai Pa

Edited by ChrisNJV
Link to comment
Share on other sites

@Daniel Arman +10 Bravo !!

Exact aceeași treaba credeam si eu dar m-am inselat ;)

Vorba aceea "romanu tot roman" hai sa nu ne ajutam ĂŽntre noi si sa ne dezorientam mai mult se duce in p... Tara asta .

Ps:@verssatu crezi ca dacĂŁ ai si tu 25 de ani si ai BMW ești mare fitza si ați postezi poze pe feisbuc ești tare of of vai de capul meu de ce ma tot chinui sa scriu aici?!

Hai Pa

daca voi aveti impresia ca o masina se repara cu info de pe un forum sunteti praf...

Link to comment
Share on other sites

Ps:@verssatu crezi ca dacĂŁ ai si tu 25 de ani si ai BMW ești mare fitza si ați postezi poze pe feisbuc ești tare of of vai de capul meu de ce ma tot chinui sa scriu aici?!

Hai Pa

cum dracu' trec astia strada? cineva acolo sus va iubeste tare de tot de apareti din ce in ce mai des...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu mai parcurgem pagini intregi de ce ai zis tu ar trebui sa se puna corect problema din start.

Nu cred ca a deschis cineva vreun topic pe aici si a fost luat la misto din prima fara motiv.

Luam si topicul de fata. Ce e atat de greu sa prezinti informatiile cum trebuie? Prima data cand am intrebat ceva pe forum mi-a fost dat un raspuns foarte civilizat si corect din partea unor persoane pe care daca trebuie le si numesc. Nici macar nu m-am prezentat, puteam sa fiu luat drept oricine de pe drum.

Deci atat timp cat nu faci ceva gresit, nu ai ce sa patesti si niciodata nu se va ajunge la un topic aiurea.

Oare trebuie sa mai explicam chestia asta la nesfarsit?

Cat despre citat, a fost scos putin din context de un om care nu prea frecventeaza Biserica. Nu ma rusinez cu chestia asta.

Ca sa priceapa toata lumea, cerintele sunt minime: sa stii sa te exprimi ca un om (nimeni nu vrea sa-l ia durerea de cap cand citeste ceva) si un strop de bun simt e de asemenea punctat pozitiv.

Link to comment
Share on other sites

Numai oameni unul si unul in acest topic....

Respect pentru cei care chiar ajuta comunitatea nu pentru niște clovni care se dau mare in fata unui PC si mai vorbește si Mecanicul din ei vai de viața voastra.

Moderator exista sa Închidã jaful asta de topic cu atât de multã prostie artistica .

Hai Pa va las cu prostia voastra sper sa va doara...la un momendat.

Edited by ChrisNJV
Link to comment
Share on other sites

Numai oameni unul si unul in acest topic....

Respect pentru cei care chiar ajuta comunitatea nu pentru niște clovni care se dau mare in fata unui PC si mai vorbește si Mecanicul din ei vai de viața voastra.

Moderator exista sa închidă jaful asta de topic cu atât de multă prostie artistica .

Hai Pa va las cu prostia voastra sper sa va doara...la un momendat.

 

 

nu vad sfatul tau legat de problema..

 

vad ca si tu comentezi, doar ca sa te bagi in seama...

esti mai varza decat toti... chiar prima postare e la caterinca...

 

 

hai pa...

Edited by manolica1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.