Jump to content

probleme cu politia pentru jante! un sfat va rog


bmw_e36_4ever

Recommended Posts

asa ca degeaba stie politaiu ca "masina asta din fabrica trebuie cu jante pe 15" daca in acte nu e trecut nimic....deci pot pune ce jante si cauciucuri vreau eu...

 

 

nu conteaza ce crede ca stie, ci ceea ce poate dovedi.dar nici n-as mai fi tare in gura, daca as vrea sa merg linistit fara "coada" :)

Edited by max83
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Domnule bmw_e36_4ever, privind pozele de mai sus - in mod particular poza a doua - prima reactie pe care o am este sa tin cu Politia...

Poate sunteti o persoana OK, dar atat modul in care arata masina cat si atitudinea transmisa de catre look-ul dvs. (presupunand ca in a doua poza sunteti chiar dvs.) definesc exact genul de participanti la trafic cu care nu vreau sa am deloc de-a face.

 

Am un sfat dezinteresat pentru dumneavoastra: atat timp cat masina va fi inmatriculata in Bulgaria si va continua sa arata ca in poze, va recomand sa evitati pe viitor orice fel de conflict cu Politia - fie el si verbal.

Altfel inseamna ca o cautati cu lumanarea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Domnule bmw_e36_4ever, privind pozele de mai sus - in mod particular poza a doua - prima reactie pe care o am este sa tin cu Politia...

Poate sunteti o persoana OK, dar atat modul in care arata masina cat si atitudinea transmisa de catre look-ul dvs. (presupunand ca in a doua poza sunteti chiar dvs.) definesc exact genul de participanti la trafic cu care nu vreau sa am deloc de-a face.

 

Am un sfat dezinteresat pentru dumneavoastra: atat timp cat masina va fi inmatriculata in Bulgaria si va continua sa arata ca in poze, va recomand sa evitati pe viitor orice fel de conflict cu Politia - fie el si verbal.

Altfel inseamna ca o cautati cu lumanarea.

 

Domnule aitilop numai clasifica persoane dupa infatisare...asta este o pasiune....iar eu nu am luat bmw ca sa fac liniute sau cerculete cu ea...nu sint genu de pers. care gandeste ca daca am bmw gata trebuie sa fac raliu....prejudecati sint multe dupa felul in care gandesti...si asta denota ca nu stii ce e aia pasiune pentru masina...sanatate!!

 

Ia in calcul si foliile de pe fata care cu siguranta nu sunt trecute in carte, nici nu ar avea cum. :thumbsup:

 

da corect, o sa le dau jos!

Link to comment
Share on other sites

Domnule bmw_e36_4ever, privind pozele de mai sus - in mod particular poza a doua - prima reactie pe care o am este sa tin cu Politia...

Poate sunteti o persoana OK, dar atat modul in care arata masina cat si atitudinea transmisa de catre look-ul dvs. (presupunand ca in a doua poza sunteti chiar dvs.) definesc exact genul de participanti la trafic cu care nu vreau sa am deloc de-a face.

 

Am un sfat dezinteresat pentru dumneavoastra: atat timp cat masina va fi inmatriculata in Bulgaria si va continua sa arata ca in poze, va recomand sa evitati pe viitor orice fel de conflict cu Politia - fie el si verbal.

Altfel inseamna ca o cautati cu lumanarea.

 

 

Deci nu mai pot de ras! Cum arata masina in poza???! Mie mi se pare ca foarte bine.Look-ul?! Loooooooooooooool! Nutu si Sile sunt mici copii,nu?! =))

 

Facepalm!

 

"atitudinea transmisa de catre look-ul dumneavoastra" :)) bai deci ma cracanez de ras! WTF?! Sa ma mai uit inca o data poate am omis vreun trancan sau ceva...

Edited by max83
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Deci nu mai pot de ras! Cum arata masina in poza???! Mie mi se pare ca foarte bine.Look-ul?! Loooooooooooooool! Nutu si Sile sunt mici copii,nu?! =))

 

Facepalm!

 

"atitudinea transmisa de catre look-ul dumneavoastra" :)) bai deci ma cracanez de ras! WTF?!

 

:)) specimene....

 

E la moda circulatul cu proiectoarele aprinse.

Pentru asta nu te-au ars inca?

cit timp am umblat si ziua si noaptea cu ele aprinse nu...dar nu le mai aprind...sa evit motivele pentru care politia sa se ia de mine

Link to comment
Share on other sites

Deci nu mai pot de ras! Cum arata masina in poza???! Mie mi se pare ca foarte bine.Look-ul?! Loooooooooooooool! Nutu si Sile sunt mici copii,nu?! =))

 

Facepalm!

 

"atitudinea transmisa de catre look-ul dumneavoastra" :)) bai deci ma cracanez de ras! WTF?! Sa ma mai uit inca o data poate am omis vreun trancan sau ceva...

 

 

cum? nu ai vazut inca lantzu gros de la git specific rromilor ? :) cred ca daca stateam cu 2 semiutomate ma lauda...dar...na...acum nu poti multumi pe toata lumea :)

 

La taloanele noi (ma refer la cele din romania ) nu ar trebui sa ai nici o problema pentru ca numai scrie dimensiunea jantelor sa a anvelopelor si logic nu are pentru ce sa iti retina talonu

 

pai atunci daca la taloanele noi de romania nu sint trecute marimile la jante si gume si nu au ce sa faca...la astea de bulgaria dece sa iau de mine pentru jante? discriminare :)

Link to comment
Share on other sites

La taloanele noi (ma refer la cele din romania ) nu ar trebui sa ai nici o problema pentru ca numai scrie dimensiunea jantelor sa a anvelopelor si logic nu are pentru ce sa iti retina talonu

Corect in talon nu mai sunt trecute,dar in carte sunt,dar nu cred ca iti cere nimeni sa prezinti cartea la un control.........

Link to comment
Share on other sites

din contra au facut japca cu mine...si nu le-am dat actele..pentru ca eu deja am oprit masina pe dreapta..si eram jos din masina...si el striga dupa mine actele...si am raspuns in felu urmator " ce tupeu ordinar ai tu sa imi ceri mie actele masinii cind eu sint parcat si nu sint in masina,,,daca ma opreai in circulatie atunci le dadeam" si de aci toata chestia cu urmaritul prin oras...

Parerea mea e ca ai gresit din start ca ai fugit, asta e vrajeala cu masina parcata, daca vroiau intr-adevar sa faca japca te luau de langa masina, chiar daca erai dat jos din ea, mai ales ca tu ai zis ca s-au tinut dupa tine, deci te-au vazut conducand, iar odata si odata o sa ti se infunde si atunci isi aduc aminte fraierii ca ai facut fugit si sa vezi atunci japca si ce o sa te arda chiar daca nu ai gresit.

Personal am si eu o masina de BG careia i-am pus gume cu balonul mai mare si nu ma stresez deloc, deoarece in talon la astea de Bg si nici in carte nu e trecuta nici o dimensiune.

Trebuia sa fi oprit si prezentai frumos actele, ca oricum nu cred ca aveau ei de unde sa stie ce dimensiune e omologata sau care nu in acte la E36

Link to comment
Share on other sites

chiar daca sunt trecute in cartea masinii ma indoiesc sa nu fie prevazut si cu jante pe 17" e36

 

da dar spune-i asta la politai...:) sigur crede ca-l iei la misto...ca si cum ar zice "pai tu pui la indoaia ceea ce spun eu? eu sint dracu pe pamant si cind spun ceva pai asa e si in plus nici nu ai voie sa comentezi" , ce pica am pe gabori astia...

Link to comment
Share on other sites

da dar spune-i asta la politai...:) sigur crede ca-l iei la misto...ca si cum ar zice "pai tu pui la indoaia ceea ce spun eu? eu sint dracu pe pamant si cind spun ceva pai asa e si in plus nici nu ai voie sa comentezi" , ce pica am pe gabori astia...

astea sunt niste riscuri care ti le asumi cand ai masina inscrisa in alta tara...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa fi baiat destept si sa-i lasi in treaba lor, asta daca nu vrei sa fii sub lupa mereu. Ca si masinuta ta, mai bine mergi pe burta si incet...

te rog crede-ma stimat coleg ca nu merg tare! inca astia din oras imi dau flashuri sa ma dau la o parte ca ei vor sa se duca...cu viteza...in afara...120...140 maxim..rar!!! problema a fost asa cum am mai spus ca eu deja parcasem masina pe dreapta si ma dadusem jos deja din masina...eram deja pe trotuar..si el de la 30 metri striga la mine actele actele!! si a venit spre mine tot sa-mi ceara actele...asta fiind nimic altceva decit japca!! si cind am vazut ca face japca normal ca am ripostat ..daca ma oprea frumos in trafic..si eram vinovat de ceva anume...asta era cel putin era corecta traba...dar tu ca gabor jegos ce esti faci abuz pai da-te aia matii dar ca nu esti tu Dumnezeu...cind a vazut ca nu-i dau actele mia cerut buletinu...si am intrebat pentru ce motiv? ca sint pe trotuar...tu ca gabor jegos ce esti tu ai treaba pe sosea nu pe trotuar unde merg pietonii..si cind a plecat de linga mine a spus exact asa " data viitoare te ard pentru jante" ...... apoi ma alerga prin oras...noroc cau au logan...asa am reusit sa scap...pina acum...dar ulcioru nu merge de multe ori la apa...de aceea am pus acest topic sa vad cam cum sta treaba cu treburile astea...

Link to comment
Share on other sites

Cred ca stim cu totii cate s-au intamplat cu masinile inscrise pe bulgaria (accident,victime,furturi)...nu ti-se pare putin normal sa traga un semnal de alarma?...crede-ma nu au nimic personal cu tine,nu vreau sa ma intelegi ca gresit ca le iau apararea nici eu nu ii suport dar asta e realitatea
Link to comment
Share on other sites

Cred ca stim cu totii cate s-au intamplat cu masinile inscrise pe bulgaria (accident,victime,furturi)...nu ti-se pare putin normal sa traga un semnal de alarma?...crede-ma nu au nimic personal cu tine,nu vreau sa ma intelegi ca gresit ca le iau apararea nici eu nu ii suport dar asta e realitatea

 

da dar asta nu inseamna ca toti sintem la fel...

Link to comment
Share on other sites

da dar asta nu inseamna ca toti sintem la fel...

In toamna a trebuit sa fac identificarea la masina . Am plecat doar cu actele la mine, fara nici o pila . Cand am ajuns, primul lucru care le-a sarit in ochi la colegii care erau la coada,

au fost jantele pe 19. Majoritatea imi ziceau ca este imposibil sa trec cu jantele alea, daca nu sunt trecute in certificat. Asa ca inainte sa intru cu masina pe stand.am intrebat daca e vre-o pb cu jantele.

Raspusul primit de la un inginer RaR ; citez;<< Daca masina are trecut pe stalpul central dimensiunea de 235/35/19, chiar daca in certificat nu e trecuta , Nu exista nici o problema,,,

Eu zic pulica franaru* ala (politist), face un abuz de putere .

Edited by valy89
Link to comment
Share on other sites

cum au spus si colegii mai sus ,nu dimensiunea jentilor ci dimensiunea cauciucurilor se trece in carte

mi-au luat si mie talonul (impreuna cu cei de la RAR)pentru cauciucuri 225/45/17.

 

am fost la RAR si mi le-am trecut in carte si p'astea si pe cele de 18 inch(care sunt pe stalpu' masinii)...chiar daca nu o sa pun niciodata jante pe 18

 

acum am in carte 7 dimensiuni ale cauciucurilor trecute : are carerva p'aici mai multe ? :laugh: :laugh: :laugh:

daca nu ai cate un set pt fiecare, degeaba :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.