Jump to content

BMW e90 reset


Cristian591m

Recommended Posts

Ceau... Am un BMW 320d 2007 ... Imi apare eroarea breake lights failure si am crezut ca trebuie sa resetez franele... am cãutat pe net cum se reseteaza iar acum imi apare ca trebuie sa o duc la service si nici nu mai imi apare cu "ok" in iDrive...ce trebuie sa fac??... Eu m-am gândit sa o duc sa imi reseteze computer'ul de bord....
Link to comment
Share on other sites

Ai un bec ars pe frana. Cum naiba ai ajuns la concluzia ca trebuie sa "resetezi franele" ? Mama ei de engleza.

 

In fine, pune pe cineva sa calce frana iar tu holbeaza-te la curu' masinii si vezi pe ce parte nu se aprinde.

 

Dar nu iti scrie in iDrive pe ce parte e ars ? Mie cand mi s-a intamplat m-a anuntat ca e pe dreapta parca...

Link to comment
Share on other sites

adica inca mai ai mesaj in Check Control Messages de bec ars ? unde te uiti tu mai exact ?

 

da, ai putea sa tii lung apasat pe Check ala de pe maneta de semnalizare sa vezi daca iti mai zice ceva, insa in mod normal dispare singura eroarea.

Link to comment
Share on other sites

Mie nu imi mergea semnalizarea mica din stânga si imi scria in iDrive ... Am mers la service mi-a schimbato merge.... Si imi scrie la fel ca nu merge aia si imi scrie si despre becul de la frane ca nu merge in iDrive si imi aratĂŁ si in computerul de bord un bec... Eu m- am uitat la toate Becurile daca se aprind... Si merg toate... Iar eu M- am gândit ca trebuie resetat dupa ce schimb becu ... Am cĂŁutat pe net si imi spunea ca tr sa țin pe frânĂŁ am cĂŁutat la frane si am dat pe reset... Acum imi apare in computerul de bord masina aia suspendatĂŁ cu service iar in iDrive cand intru unde imi aratĂŁ despre masina... nu imi mai aratĂŁ "ok" la frane unde am resetat .... Si cred ca am facut o prostie... Si vreau sa o duc la service sa imi reseteze tot computerul de bord ....
Link to comment
Share on other sites

N-ai ce sa resetezi. Iei contacul ,il pui iar si verifici. Daca tot da eroarea inseamna ca tot e unul ars. Poate ai inlocuit ce nu trebuie. Asta e becul http://realoem.com/bmw/showphoto.do?id=63217160790.

Si sunt 2 astfel de becuri de 21W - vezi aici localizarea lor http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VG11&mospid=50489&btnr=63_0909&hg=63&fg=20.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Nu din iDrive.... Din computerul de bord... Am aparst pe butonu ãla din bord unde aratã kilometrajul... Si am selectat franele din spate. pe maneta aia din stânga de la volan si am dat reset....

 

Lasa ca merg cu ea in service .... Ms oricum :D

 

Am inteles acum .Da, cel mai bine asa emellow.png.

bafta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.