Jump to content

Vand E36 318IS Coupe


oviz

Recommended Posts

Salut,

 

Vand E36 coupe 318IS M42b18. 237000KM

Motiv: trec la o "conserva" cu motor minim si sper cu 4 usi, de care sa nu imi pese. Nu am nici timpul si nici resursele(financiare) necesare sa fac din masina asta ceea ce imi doresc.

Are:

- scaune sport;

- clima functionala (am incarcat-o cand am luat-o, dar nu am folosit-o ca imi e prea rece si s-a descarcat);

- proiectoare ceata;

- farurile sunt cu lupa;

- inchidere centralizata + alarma din fabrica cu telecomanda pe cheie (mai am doar o cheie),

- jante vara 16" borbet;

- jante iarna 15" bmw;

- mp3 player Sony cu USB + boxe Magnat ovale 6x9 in spate + tub de bas in portbagaj;

- itp pana in iunie 2015

 

Probleme:

Spalatoarele de faruri le-am deconectat pentru ca s-au stricat duzele si se prelingea lichidul.

Scaunul soferului este ros pe lateral (nu se vedea buretele cand am cumparat-o - eu l-am uzat asa), iar cablul pentru aplecarea scaunului este sarit (nu l-am pus inapoi ca sa am motiv sa nu ies din masina cand am pasageri si in spate)

 

Masina a fost tinuta in garaj. Nu are rugina (am vazut ca fac majoritatea la aripile spate).

Ambreiajul a fost schimbat complet acum vreo 3 luni (motiv: am dat jos cutie viteze pt schimbarea unui semering si fiind scumpa manopera am schimbat si ambreiajul SACHS). Tot atunci am pus si ulei nou in cutie (original). Tot atunci am schimbat si filtrul de benzina(MAN), placutele de frana pe spate(ATE) si intrerupatorul pentru luminile de mers inapoi.

Dupa aceasta revizie, mecanicul mi-a zis ca tehic nu am ce sa ii mai fac. Cine o ia baga benzina si pleaca.

Estetic arata dupa cum se vede in poze - cine are timp, bani si pasiune, are ce face.

Nu vibreaza masina si nu oscileaza turatiile.

Nuca schimbatorului am schimbat-o (e de e90 cred),o mai am si pe cea originala;

Culoare: Madeira Schwartz metallic.

A fost inmatriculata in RO in decembrie 2008 si nu a fost recuperata taxa.

Poate fi vazuta in Timisoara oricand (3-6 martie nu voi fi in tara)

Daca aveti intrebari, in limita priceperii mele, va raspund. Daca nu pot sa raspund la telefon, lasati va rog mesaj aici sau PM si va contactez eu cand pot.

 

Pret: 2700 euro

Tel: 0747110300

 

post-28324-0-66479000-1362170237_thumb.jpgpost-28324-0-54597400-1362170238_thumb.jpgpost-28324-0-02897700-1362170239_thumb.jpgpost-28324-0-45534100-1362170239_thumb.jpgpost-28324-0-92671000-1362170239_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Din ce an este masina ? ITP sigur e iunie 2015 ?

 

Masina este din 1994.

ITP-ul este pana in 2014. Greseala mea :) . E facut in 2012 + 2 ani = 2014 . Mutumesc de observatie!

 

Inca e la vanzare masina. Scad la 2600 euro.

Link to comment
Share on other sites

variante cu Alfa Romeo din anunturile mele ?

 

Nu, multumesc.

 

M-ar ajuta niste comentarii. Cum vi se pare ca arata masina? Bine? Rau? Pretul e ok? Sau e mic/mare? Am avut un potential cumparator care dupa ce a dat o tura cu masina m-aintrebat daca are consumul mai mare de 10 in oras :)

Si ca omul am zis ca are 11-12 la mers normal. Vi se pare mare consumul pentru masina asta?

 

Multumesc!

Edited by oviz
Link to comment
Share on other sites

 

- clima functionala (am incarcat-o cand am luat-o, dar nu am folosit-o ca imi e prea rece si s-a descarcat);

 

Probleme:

Spalatoarele de faruri le-am deconectat pentru ca s-au stricat duzele si se prelingea lichidul.

Scaunul soferului este ros pe lateral (nu se vedea buretele cand am cumparat-o - eu l-am uzat asa), iar cablul pentru aplecarea scaunului este sarit (nu l-am pus inapoi ca sa am motiv sa nu ies din masina cand am pasageri si in spate)

 

 

Pret: 2700 euro

 

Clima s-a "descarcat" din cauza o-ring-urilor imbatranite si/ sau din cauza unei incarcari neconforme.

Optiuni de genul spalatori la faruri cresc valoarea masinii in fata unui potential client, dar cand ii spui omului ca nu functioneaza ii cam tai elanul.

Legat de scaun, problema se repara foarte usor fara prea multa bataie de cap, eu zic ca macar asta ai putea sa o rezolvi.

 

Toate aceste "nimicuri" pot indeparta un client atehnic, iar valoare masinii scade.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.