Jump to content

Parere achizitie bmw


Adrian 320

Recommended Posts

Salut,m-am hotarat sa achizitionez si eu un bmw,am condus ocazional dar nu am mai avut pana acum,e vorba de un 320 din 2004,link...

http://www.autovit.ro/bmw-320-C27865830.html

As dori sa imi spuneti din experienta voastra daca se merita pretul la dotarile care le are,plusuri sau minusuri din pozele care proprietarul zice ca sunt de anul trecut din noiembrie,ati da acesti bani pe ea sau nu,din ce mi-a zis la telefon masina merge bine si nu are probleme,astept pareri de orice fel,taxa a fost platita(are edeverinta ANAF),ms!

Link to comment
Share on other sites

nu se merita, e urata masina, nu are nimic special pt banii aia, combinatia aia d culori la interior mi se pare urata, jantele imitatii ieftine, toba finala de cocalar...si am impresia ca a si fost lovita in fatza, dupa modelul carenajelor...
Link to comment
Share on other sites

Spune-i sa iti dea seria de sasiu.KM aia nu sunt reali mai mult ca sigur.In rest tine de gusturi mie nu imi place cromul de la exterior si nici trimurile gen mahon,toba finala.Are cateva mici zgarieturiu aripa dreapta si ii lipseste un plastic de unde ar fi trebuit sa fie stropitoarele de faruri pt asta mai lasa 100 de euro:) Edited by Butzy
Link to comment
Share on other sites

TDI? la BMW? E pe langa respectivul, asta ca sa nu zic ca i samsar. Doar "jmekerii" astia vin cu texte gen. Intr adevar albastrul ala de la ext plus cremul din interior = de cocalar. Jantele iar nu se potrivesc de nici o culoare. Si nici km nu-s toti la un diesel si din 2004

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Daca tot ai atatia bani cauta sa iti iei tu una din afara si sa ii platesti taxa. La cat de mare e taxa pt 320d 100% dupa ce iei masina proprietarul o va recupera.

Sa nu mai zic ca poti lua una cu km 100% reali daca o aduci tu personal.

~7000 as da doar pe un e46 foarte dotat, trapa, xenon original eventual navi neaparat pachet M etc. Sa nu mai zic ca la banii astia trebuie sa fie impecabila tehnic si optic. Mi se par multi spre foarte multi bani pt un e46.

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

Imi place in general e46,caut de 2 luni si tot nu gasesc ceva bunicel,azi am pus una pe tester in Constanta ,arata bine interior-exterior...dar avea probleme la motor,am dus-o inapoi la proprietar sa faca bors cu ea.......o sa mai incerc cred la parcul autovit bucuresti dar am auzit ca e plin de samsari,cat despre Germania....nu am pe nimeni care sa ma indrume sa imi iau de acolo!Nu pot sa ma duc singur de nebun.
Link to comment
Share on other sites

Imi place in general e46,caut de 2 luni si tot nu gasesc ceva bunicel,azi am pus una pe tester in Constanta ,arata bine interior-exterior...dar avea probleme la motor,am dus-o inapoi la proprietar sa faca bors cu ea.......o sa mai incerc cred la parcul autovit bucuresti dar am auzit ca e plin de samsari,cat despre Germania....nu am pe nimeni care sa ma indrume sa imi iau de acolo!Nu pot sa ma duc singur de nebun.

Salut,

 

Eu mi-am luat un E46 320D din 01.09.2004 tot din tara si tot pe autovit am vazut anuntul dar pana l-am gasit sa fie calumea am caut 8 luni,sper ca tu sa ai mai mult noroc.

Eu il am de 2 ani si 4 luni si sunt foarte,foarte multumit de el dar inainte sa il cumpar am fost cu el in service si mi l-au intors pe toate partile.Proprietarul era doctor dentist avea si casco pe masina.Idee e ca daca ai rabdare si cauti cu siguranta gasesti si din tara una buna si la banii de care dispui acum iti iei unul FULL,dar mai important e sa te uiti sa fie tehnic si optic calumea si nu dupa kit M si alte minunati pe care poti sa le pui si dupa si sa fie praf pe la motor,cutie,suspensii etc

Link to comment
Share on other sites

He he...de as gasi si eu un dentist ceva.... :yahoo: ,din pacate am dat doar de "da frate,rupe masina,iti face si cafeaua dimineata,5 KM REALI!!!"AND SO ON...nici pe aici pe forum nu am gasit ceva multumitor,daca are cineva vreo oferta astept PM,e primul BMW,nu as vrea sa o dau in bara :). :unsure:
Link to comment
Share on other sites

He he...de as gasi si eu un dentist ceva.... :yahoo: ,din pacate am dat doar de "da frate,rupe masina,iti face si cafeaua dimineata,5 KM REALI!!!"AND SO ON...nici pe aici pe forum nu am gasit ceva multumitor,daca are cineva vreo oferta astept PM,e primul BMW,nu as vrea sa o dau in bara :). :unsure:

 

 

Uitete aici ....

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C27700733.html

Link to comment
Share on other sites

Ala din primul link a fost lovit 90% in fata, chiar si numarul e varza.

 

La banii astia daca vrei E46 mai bine mergi in Germania sau iei una cu istoric cunoscut. Sunt destui samsari care iti pot aduce o masina pe care sa o gasesti tu, vorbesti cu neamtul si o tine pana vine dupa ea. Sau te duci tu cu el.

Link to comment
Share on other sites

I-ti spun eu ca indiferent de unde iei masina Romania sau Germania este aproape imposibil sa nu trebuiasca sa mai bagi bani in ea ! Sunt foarte rari stomatologi care vor sa vanda masina ca au dat de bani si vor sa schimbe masina cu una noua ,mai multe sanse ai sa castigi la 6din49 ! Bucurate daca iei una si schimbi doar niste bucsi sau un amortizor ! Lasa figuri de genul pachet M sau perdeluta electrica . Sunt rari dentisti care cumpara BMW cu M pachet ! In plus toate dar chiar TOATE optionalele se platesc. ! Deci un baietas care vinde un "bemveu" plin de optionale sau cum spun ei FUL FUL , la un pret mic fugi cat te tin picioarele ! Am fost in germania si mi-am luat masina in urma cu o luna si sa sti ca neamtul cere bani pentru fiecare optiune pe care o are masina si pe care si el a platito cand a cumparat masina ! Si ca ultima chestie i-ti spun ca exista asa de multe defecte la o masina care nu le poti descoperii cu o singura testare pe calculator ! BAFTA
Link to comment
Share on other sites

Detalii Contact

 

Autovit nu stocheaza informatii aditionale despre vanzator in afara de cele continute in anunt.

 

Romania, 150cp 6trepte (jud. Cluj)

 

 

mie imi place locatia

Link to comment
Share on other sites

Salut,m-am hotarat sa achizitionez si eu un bmw,am condus ocazional dar nu am mai avut pana acum,e vorba de un 320 din 2004,link...

http://www.autovit.ro/bmw-320-C27865830.html

As dori sa imi spuneti din experienta voastra daca se merita pretul la dotarile care le are,plusuri sau minusuri din pozele care proprietarul zice ca sunt de anul trecut din noiembrie,ati da acesti bani pe ea sau nu,din ce mi-a zis la telefon masina merge bine si nu are probleme,astept pareri de orice fel,taxa a fost platita(are edeverinta ANAF),ms!

 

Jante oribile, bandouri vopsite in culoarea masinii (probabil lovita si revopsite la gramada) si cu siguranta ar trebui sa lase minim 2000euro ca sa o cumpere cineva.

 

Pe scurt, nu as da banii :). Cere prea mult pentru ce ofera si faza cu taxa platita, te ajuta doar sa o ai pe nume in termen scurt, probabil ca o sa o recupereze si pretul final creste cu valoarea taxei (pentru vanzator).

 

PS: Sta de vreun an pe net masina,cu intermitente pe autovit, imi amintesc de ea de cand imi cautam si eu un E46 FL.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.