Jump to content

Dimensiuni jante e60


Recommended Posts

salut

 

In cartea masinii (e60 520d 2006) la dimensiuni anvelope nu mi-au trecut cei de la RAR pentru r19 doar dimensiunea de anvelope 275/35/19 care din cate stiu eu e pentru spate. E singura dimensiune pentru jantele de 19 care e trecuta in carte.

Pe stalpul de la sofer am dimensiunile doar ca e zgariata schita si nu inteleg nimic.

 

Ar putea cineva sa posteze o poza cu stalpul masinii din care sa se vada dimensiunile???

 

 

multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

Dar sper ca daca o sa fie si fata si spate 245 nu cred ca e asa grav :D.

uite aici 245/35/19 fata pe 9J Continental Sportcontact .Azi am pus-o pe masina ,de proba .M-am ingrozit ce jos e talonul.Acum imi pare rau ca am luat jantele alea pe 19" :nea: Un 18 era suficient.S-a terminat cu viteza.O sa ma depaseasca toate loganurile.Fuck,sigur le crap :brr:

Link to comment
Share on other sites

plus ca iti termina si directia destul de repede la ce drumuri avem.

 

Eu sunt cam indecis intre 18 si 19, dar dupa cat de dezamagit esti tu, cred ca m-am hotarat :)

 

uite aici 245/35/19 fata pe 9J Continental Sportcontact .Azi am pus-o pe masina ,de proba .M-am ingrozit ce jos e talonul.Acum imi pare rau ca am luat jantele alea pe 19" :nea: Un 18 era suficient.S-a terminat cu viteza.O sa ma depaseasca toate loganurile.Fuck,sigur le crap :brr:

 

 

Dc nu ai incercat style 124?? Sunt pe 18 si dau si bine pe masina (dupa gustul meu). Poate sunt putin cam simple, ar merge ceva mai "tineresc", dar ramane la aprecierea fiecaruia.

Link to comment
Share on other sites

si gumele pe 19' sunt megascumpe :thumbsup: ,niciodata n-o sa-ti iei patru gume noi pe 19 "cred ca te-ar ajunge vreo 6-7000 de lei doar gumele .Si dupa ce am umblat pe le centre de'astea de anvelope la mana a doua,am ajuns la concluzia,ca nici strainu' nu arunca asa usor o anvelope inca buna,pe care a platit sute de euro...O arunca doar cand e uzata complet .N-are rost
Link to comment
Share on other sites

La ce drumuri avem 19 nu sunt deloc OK. Eu am 18 pe masina si tot am indoit 2 jante intr-o groapa saptamana trecuta. Ca model sunt OK dar nu sunt UAU!

 

Stiu ca nu prea sunt ok 19 pentru RO. Tinand cont ca 90% circul in oras (Baia Mare) iar drumurile sunt bune, nu cred ca ar trebuii sa fie probleme.

Eram curios daca dau bine pe e60, tinand cont ca e un model care se potriveste mai repede pentru un e39, parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.