Jump to content

tamponare cu taximetrist bmw e46 compact


Recommended Posts

Salut

 

 

pana nu de mult am scos blestematul de 316ti cu probleme la motor din service n-a avut o saptamana de rulat si intr-o zi mergeam la job si iasa din intersectie fara sa se asigure vasile zis si gheorghe taximetristu il evint putin dar nu se opreste pana ce nu imi freaca arpa fata usa si portiera spate plus bandouri din fata pana in spate distruse!

 

 

concret afundate si zgraiate bine.

 

Merg la asigurari intelegere amaibilila sa nu-l las pe om fara paine, si am cerut intai o regie proprie sa vad ce suma imi pun la dispozitie, apoi ma hotarasc daca nu reprezentanta ii manca!

 

 

Ok mi-a dat asa

 

 

reparat portiera spate plus vopsit usa inlocuit montat demontat vopsit aripa fata reparat plus vopsit plus ornamente inlocuit

 

 

si discutam cu cineva despre cuantumul sumei? la autobavaria cluj vopsit 3 elemente plus chituite mi-au zis ca undeva la 4500-5000 ron.

 

 

stie cinevea cum se face calculul ? discutam cu cineva ca la inlocuit unsa imi face calculul din after market la care se scade tva-ul eu am cautat dar nu am gasit usa de e46 compact after market ceva pareri pentru situatie sa stiu la ce sa ma astept ca sa stiu cum sa pun problema

 

merci

Link to comment
Share on other sites

la ce firma are asigurarea taximetristul,si mare gresala ai facut cu amiabila ai sa vezi pe urma...cand ei fac cuantumul reparatiei se iau mai multe aspecte ,vechimea masinii,cati km are ,in ce stare se afla etc... ei iti vor propune o suma anume si daca esti deaccord iei banii daca nu te trimt la un service agreat de ei Edited by lvi
Link to comment
Share on other sites

la ce firma are asigurarea taximetristul,si mare gresala ai facut cu amiabila ai sa vezi pe urma...cand ei fac cuantumul reparatiei se iau mai multe aspecte ,vechimea masinii,cati km are ,in ce stare se afla etc... ei iti vor propune o suma anume si daca esti deaccord iei banii daca nu te trimt la un service agreat de ei

 

 

 

la astra!

 

 

categoric nu voiam sa-i las pe om fara permis 3 luni! se mai greseste! Astept sa vad suma! credeam ca stiti careva metoda de calcul mai exact si legat de service agreeat de ei, nu e o regula citeam pe CSA un fel de politia asigurarilor din Romania ca poti sa-ti repari masina in ce serivice vrei tu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.