Jump to content

Probleme la ledurile de desmnalizare spate E46 2000


Recommended Posts

Mi-am luat de pe net , second, stopuri cu led pentru un seria 3 E46 , nu imi da erori in bord, dar cand le-am montat ieri, stupoare , semnalizarile imi merg partial, cel de pe dreapta, imi merg ledurile doar din exterior, de pe colt, cele doua randuri de jos, iar la celalalt din stanga imi merg doar ledurile din interior, cele spre portbagaj si doar primul rand de jos. Daca ma puteti ajuta cu unele sfaturi v-as fi foarte recunoscator. Daca trebuie sa le resetez din tester, sau alte trucuri, chestia cu electricianul, am dedus-o , am sa consult unul in domeniu, desi sper sa nu fie problema de acolo, ca alte leduri, dezlipit si re lipit ... chinezi nu sunt in Cluj sa ma ajute. ;) Astept un raspuns daca se poate. Multumesc.
Link to comment
Share on other sites

Mi-am luat de pe net , second, stopuri cu led pentru un seria 3 E46 , nu imi da erori in bord, dar cand le-am montat ieri, stupoare , semnalizarile imi merg partial, cel de pe dreapta, imi merg ledurile doar din exterior, de pe colt, cele doua randuri de jos, iar la celalalt din stanga imi merg doar ledurile din interior, cele spre portbagaj si doar primul rand de jos. Daca ma puteti ajuta cu unele sfaturi v-as fi foarte recunoscator. Daca trebuie sa le resetez din tester, sau alte trucuri, chestia cu electricianul, am dedus-o , am sa consult unul in domeniu, desi sper sa nu fie problema de acolo, ca alte leduri, dezlipit si re lipit ... chinezi nu sunt in Cluj sa ma ajute. ;) Astept un raspuns daca se poate. Multumesc.

 

 

Pai mai mult ca sigur LED-urile ce nu functioneaza din tot "pattern-ul" ce formeaza semnalizarea de pe o parte, sunt arse, mai ales ca ai cumparat lampile si SH! Daca intri in "analele" electronicii, s-ar putea ca LED-urile sa nu fie arse propriu-zis, ci poate ceva component, LED-urile fiind aranjate in grupuri de maxim 4 LED-uri! Oricum doar cineva care se pricepe la electronica te poate ajuta!

 

 

LE! BTW. Corecteaza in titlul topicului la noul termen patentat de tine: "desmnalizare"

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

Pai mai mult ca sigur LED-urile ce nu functioneaza din tot "pattern-ul" ce formeaza semnalizarea de pe o parte, sunt arse, mai ales ca ai cumparat lampile si SH! Daca intri in "analele" electronicii, s-ar putea ca LED-urile sa nu fie arse propriu-zis, ci poate ceva component, LED-urile fiind aranjate in grupuri de maxim 4 LED-uri! Oricum doar cineva care se pricepe la electronica te poate ajuta!

 

 

LE! BTW. Corecteaza in titlul topicului la noul termen patentat de tine: "desmnalizare"

 

 

Il modific, doar zi-mi de unde si cum, nu vad nicaieri optiunea EDIT. Multumesc si de raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Mi-am luat de pe net , second, stopuri cu led pentru un seria 3 E46 , nu imi da erori in bord, dar cand le-am montat ieri, stupoare , semnalizarile imi merg partial, cel de pe dreapta, imi merg ledurile doar din exterior, de pe colt, cele doua randuri de jos, iar la celalalt din stanga imi merg doar ledurile din interior, cele spre portbagaj si doar primul rand de jos. Daca ma puteti ajuta cu unele sfaturi v-as fi foarte recunoscator. Daca trebuie sa le resetez din tester, sau alte trucuri, chestia cu electricianul, am dedus-o , am sa consult unul in domeniu, desi sper sa nu fie problema de acolo, ca alte leduri, dezlipit si re lipit ... chinezi nu sunt in Cluj sa ma ajute. ;) Astept un raspuns daca se poate. Multumesc.

 

ai LED-uri arse

sunt module de cate 3 LED-uri, iar daca se arde unul nu ti se mai aprind toate

daca nu schimbi LED-ul ars se vor arde si alte LED-uri si nu ti se vor mai aprinde nici cele care se aprind acum

asa am avut si eu, le-am schimbat pe cele arse si acum functioneaza normal

sunt LED-uri piranha si te costa 1 - 1,5 lei/buc

Link to comment
Share on other sites

ai LED-uri arse

sunt module de cate 3 LED-uri, iar daca se arde unul nu ti se mai aprind toate

daca nu schimbi LED-ul ars se vor arde si alte LED-uri si nu ti se vor mai aprinde nici cele care se aprind acum

asa am avut si eu, le-am schimbat pe cele arse si acum functioneaza normal

sunt LED-uri piranha si te costa 1 - 1,5 lei/buc

 

 

 

Mersi mult de indicatii, gasesc ledurile pe net? La pretul ala e ieftin, dar pe google n-am gasit. Stii ceva site sau firma care livreaza in tara ? Mersi .

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o problema cu porcariile astea de stopuri cu led, chinezariile lui peste, in sensul ca au momente cand ard mai slab, iar acum numai semnalizarile din ambele stopuri se aprind mai putin ca si intensitate fata de cum mergeau acum ceva timp, si imi apare si in bord bec ars spate, ba se stinge ba se aprinde nu stiu ce mai are acum...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Eu mi-am cumparat de pe zexstar.ro leduri, mi le-a schimbat un amic, mare domn de el, dupa 2 sapt. mi s-a mai ars unu, din cauza lui nu mai mergeau 4 leduri pe stanga, iar dupa ce l-a schimbat si pe acesta, merg brici semnalizarile, sper pentru o lunga durata de timp de acuma incolo, ca e cam obositor sa le demontezi, sa le desurubezi, sa le dezlipeste, sa le verifici polaritatea sa nu le lipesti gresit ca degeaba le-ai inlocuit, si remontarea la loc. Numai bine si cat mai putine griji / probleme pe viitor. ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.