Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Da, alba cu interior rosu, sexy rau pentru Florin Salam si alti manelisti.. Super penala combinatia! E perfecta pentru cocalarul suprem!

Crede-ma ca daca nu eram in Ro si locuiam pe Coasta de Azur nu mai pica masina aia in felul asta, ci chiar era faina de tot combinatia.

Link to comment
Share on other sites

Da, alba cu interior rosu, sexy rau pentru Florin Salam si alti manelisti.. Super penala combinatia! E perfecta pentru cocalarul suprem!

 

Da' pentru tine ce culoare trebuie sa aibe masina interior-exterior ca sa nu fie cocalarita? atunci du-te la bmw ag si ia-te de fraierii aia si spune-le "iou men, ce plm faceti masini ba pentru alde salam parizer ca alea sunt de cocalari!"

Penala poate o fi pt tine, insa alti zeci de mii de oameni de prin toata lumea care le au configurate in modul asta, nu le vad asa penale precum o vezi tu...

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine, pentru ca m-ai intrebat, e foarte ok cum si-a configurat-o el. Negru cu negru.

 

Dealerul care a configurat-o in felul asta, alb cu rosu, nu a configurat-o pentru el ci tocmai pentru a placea cocalarului roman amator de masini albe, piele rosie ca focul sa dea bine langa ghiul, etc. Dealerul a procedat foarte corect, si-a vazut interesul. Cunosc reprezentanti de vanzari care rad de clientii care-si comanda x6 alb, bineinteles dupa ce ii pupa in fund pana la semnarea contractului. Vezi si alte masini de teste gen x6 albastru cu piele rosie de la Auto Bavaria si alte bazaconii din astea facute sa atraga privirea taranului roman.

On topic: masina ta e foarte faina.

Link to comment
Share on other sites

Ce are albastru cu roșu? Eu la nemți am vĂŁzut alb cu roșu. Ba chiar ĂŽn muzeul ĂŁla al lor cred cĂŁ am o pozĂŁ fix ĂŽn combinația asta. O fi fost curatorul fan GuțĂŁ. La dracu, toți or fi fani, pentru cĂŁ pe la ei existĂŁ și destul de mult crom.
Link to comment
Share on other sites

Un singur lucru daca imi permiti te-as sfatui. Ornamentele interioare gri, daca le mai poti schimba, fa-le piano black pentru ca se zgarie super usor. Vorbesc din experienta unui f30 luat in decembrie cu ornamente gri care-s deja zgariate si se vad destul de urat.
Link to comment
Share on other sites

Oricum si Piano Black se zgarie foarte usor, doar sunt lacuite. Cele mai rezistente ornamente la zgarieturi sunt cele din aluminiu.

 

+1. Am aluminiu la X3 și sunt impecabile. Am piano black la Golf și sunt problematice din multe puncte de vedere.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca sunt din aluminiu nici astea de M Paket,probabil tot din plastic sunt,oricum masina este deja produsa,asa ca nu se mai pot face modificari in configuratia ei.Cel mai probabil vor rezista cativa ani ma gandesc,doar nu am smirghel pe maine sau pe haine :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca sunt din aluminiu nici astea de M Paket,probabil tot din plastic sunt,oricum masina este deja produsa,asa ca nu se mai pot face modificari in configuratia ei.Cel mai probabil vor rezista cativa ani ma gandesc,doar nu am smirghel pe maine sau pe haine :thumbsup:

hai ca mai e putin si vine :thumbsup: Te mai iei cu discutiile aici si mai trece o zi

Link to comment
Share on other sites

Oricum si Piano Black se zgarie foarte usor, doar sunt lacuite. Cele mai rezistente ornamente la zgarieturi sunt cele din aluminiu.

 

Nu e o regula de baza, un prieten ce-a avut un a4 cu ornamente din aluminiu, vreau sa zic ca era plin de zgarieturi mai ales din cauza inelelor (il luase de la o femeie care eraplina de inele pe la maini), ce-i drept masina destul de veche adica din 2007.

Link to comment
Share on other sites

Nu e o regula de baza, un prieten ce-a avut un a4 cu ornamente din aluminiu, vreau sa zic ca era plin de zgarieturi mai ales din cauza inelelor (il luase de la o femeie care eraplina de inele pe la maini), ce-i drept masina destul de veche adica din 2007.

astia cu inele sunt horror :))) Eu m-am scos nu port verigheta ca sa nu zgarii schimbatorul si volanul . Si nu s-a ofuscat sotia :)))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Myx - Mai e putin intradevar,abia astept sa ajunga,deja am traseul facut pentru ea,asa ca o sa ii fac un " rodaj " pe cinste.Hai sa va impartasesc ruta : Bucuresti-Budapesta-Viena-Munchen-Zurich-Geneva-Barcelona si bineinteles retur :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Myx - Mai e putin intradevar,abia astept sa ajunga,deja am traseul facut pentru ea,asa ca o sa ii fac un " rodaj " pe cinste.Hai sa va impartasesc ruta : Bucuresti-Budapesta-Viena-Munchen-Zurich-Geneva-Barcelona si bineinteles retur :thumbsup:

 

Frumosgoodjob.gif, un tur al europei, foarte frumos.wink.gif Durata calatoriei, cat ti-ai propus sa faci, adica poposesti cateva zile prin fiecare oras sau pur si simplu treci prin ele?

Link to comment
Share on other sites

Pai o sa merg sa ma plimb,deci voi sta cate o zi in fiecare oras mentionat si vreo trei in Barcelona ( am vizitat toate orasele insa m-am deplasat numai cu avionul ) acum cu masina va fi mai " comod " mai ales incaltat cu 19"
Link to comment
Share on other sites

Masina in cauza a fost avariata " putin " si vanduta de societatea de asigurari,iar cei care au reparat-o nu i-au mai pus nici bara spate de 328 si nici tipsurile de la esapament,care erau cele negre M Performance.Treaba pur romaneasca,nu trebuie sa ne mire,investitie cat mai mica si profit cat mai mare,insa cei care stiu si sunt pasionati,observa imediat :goodjob:
Link to comment
Share on other sites

Hei!

 

E foarte misto masinuta, cred ca va fi o escapada beton prin Europa cu noul tau 3Series !

Intr-adevar jantele pe 19'' poate ca sunt problematice la noi insa decat sa te uiti la ea mereu si sa te gandesti: "Mici sunt jantele astea..." mai bine asa, din punctul meu de vedere. :thumbsup:

 

Asteptam poze cu nerabdare.

 

Fan al TwinTurbo-ului,

Andrei

Link to comment
Share on other sites

Multumesc Andrei pentru cuvintele frumoase,intradevar va fi o escapada frumoasa,chiar si cu jantele pe 19".Cum am mai spus,era pacat sa nu le iau,tinand cont ca era diferenta de doar 750 eur intre 403 si cele de 18" M Paket 400 ( care aratau foarte bine de altfel ). Problema este ca am sacrificat camera pe spate in favoarea jantelor de 19",oricum daca voi simti nevoia voi face retrofit fara probleme.....la jante era mai costisitor financiar vorbind :no:
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.