Jump to content

F30 328i xDrive


FRE

Recommended Posts

Va multumesc mult ! Am grabit putin lucrurile sa zic asa,am tras toate sforile posibile.....si am reusit ! Ieri am plecat de la Braila direct la Arad si acum merg spre casa,deci o sa sar usor 1000 km in 2 zile de cand am luat-o ! Impresii foarte bune la sosea,banuiesc ca ma veti intreba de consum : 9,3% in conditii de mers peste limita legala,adica 140 - 180,unde s-a putut si in rest 100.Nu am incercat sa merg incet fiindca ma grabeam destul de tare,venirea ei mi-a incurcat putin programul,insa sunt foarte fericit,cum sublinia si d-rive.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

FRE, sa te poarte sanatos! Abia astept sa vad cum arata.

 

 

 

 

 

Mare? Nu e mare, e enorm. Totusi nu prea-mi vine sa cred ca o masina de 2l de generatie noua, consuma cat un V8 de acum 17 ani. (ca sa nu zic mai mult)

Ba da, sigur atat consuma, eu am mers cu un 328 i si la o medie de viteza de 80-90(aproximativ 30 km) mi-a arata consum mediu 11,2l/100; nu zic, am mers si cu 150 dar in general am mers cam cu 90-100;

deci, raportat la diesel, toata lumea are diesel, asa ca raportul la asta se face acum, da e un consum mare; la o benzina, e normal, nu decent, dar normal;

prima mea masina a fost un Polo Classic 1.6 benzina 75 cai; media era de 7,5% iar in oras cam 10; deci daca o "parjoala" din aia de masina consuma 10, pai cum sa nu consume o integrala cu 2 turbine 13-15????

Link to comment
Share on other sites

@Kristal - Am prins o cota de Cehia,care era deja in productie,de asta a durat asa putin ( de fapt a durat putin de cand am platit avansul,pentru ca la masina dadusem ok-ul cu vreo trei saptamani inainte.

@tutorial - Am scris si mai sus,am facut deja peste 1300 km,respectiv Braila - Timisoara- Arad - Bucuresti si am avut un consum de 9,3 %,insa am mers nici foarte sportiv dar nici lejer.Ma rog,pana una alta nu vreau sa intru in polemici cu nimeni vizavi de consum,ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-o permit.

In rest numai de bine celor care mi-au urat de bine :thumbsup:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

superba , personal nu alegeam culoarea neagra practic in Bucuresti masina o sa reziste maxim 1 zi curata , iti recomand sa iti cumperi cateva produse pentru protectia lacului ( Paint Cleaner / Glaze - Sealant de calitate - Ceara de calitate + 2 prosoape de microfibra sa le dai celor de la spalatoria de colt de strada sa o usuce )
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.