Jump to content

Vreau e92....


Vrabiuta

Recommended Posts

mie mi se pare scump. la banii astia gasesti M3 e92.

 

eu pe a mea(325i) am dat 18k acum 2 ani cu 30k km.

 

Si da 335i are ceva probleme cu HPFP si injectoarele.

 

La banii astia mai pui ceva, mai astepti o vreme si poate iti iei F32 (noul coupe). http://www.f30post.com/forums/showthread.php?t=829648

Cred ca va fi lansat spre sfarsitul anului.

Link to comment
Share on other sites

Aveti un talent de a strica bucuria omului, ceva de speriat.

Masina merita banii, cu siguranta a fost spre 70k eur noua.

 

Pana ramane seria 4 cu motor de 3.0L in 30k eur, mai ai de asteptat 3-4 ani.

 

S-o stapanesti sanatos.

 

HPFP = pompa de injectie (high pressure fuel pump), costa vreo 1800 lei noua si daca pica ulterior ai garantie la ea. La fel si injectoarele, nu sunt o avere.

 

Legat de M3... numai diferenta de impozit intre el si 335i e 1000 euro pe an.

Edited by kristal_madness
Link to comment
Share on other sites

NU vreau sa-i stric bucuria omului dar parerea mea e ca nu merita atatia bani in conditiile in care anul viitor va fi disponibil un model nou iar e92 va iesi din productie.

un f32 cu motorul de 2L 245cp nu va fi mult mai scump decat la ce se uita omul acum. Va fi o masina noua deci eu zic ca diferenta de bani va merita.

 

Dar fiecare face ce vrea cu banul lui. Masina e ok..... dar parca nu mai face banii astia.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de unde le-ai scos dar multumesc pentru pareri.

Masina a lasato la 30k fara tva care oricum nu il platesc. Nu stiu unde gasesti tu M3 la banii astia, si oricum nu vreau M3 :).

Cat ai dat tu pe a ta nu e relevant, nu cred ca teai uitat la ce optiuni are a ta si ce optiuni are aia. Ca a ta cred ca gasesc si in 13k acum daca vroiam.

Probleme cu HPFP am inteles ca au cele din 07-08 si le-au prelungit garantia la 10 ani.

Daca un F30 cu optiunile pe care le vreau eu nu il gasesc sub 40k acum, ma indoiesc ca imi voi lua cu 30k F32 la sfarsitul anului nou nout, poate peste 4 ani cand oricum o voi schimba pe asta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de unde le-ai scos dar multumesc pentru pareri.

Masina a lasato la 30k fara tva care oricum nu il platesc. Nu stiu unde gasesti tu M3 la banii astia, si oricum nu vreau M3 :).

Cat ai dat tu pe a ta nu e relevant, nu cred ca teai uitat la ce optiuni are a ta si ce optiuni are aia. Ca a ta cred ca gasesc si in 13k acum daca vroiam.

Probleme cu HPFP am inteles ca au cele din 07-08 si le-au prelungit garantia la 10 ani.

Daca un F30 cu optiunile pe care le vreau eu nu il gasesc sub 40k acum, ma indoiesc ca imi voi lua cu 30k F32 la sfarsitul anului nou nout, poate peste 4 ani cand oricum o voi schimba pe asta.

 

Normal ca nu e relevant pt tine ca doar sunt banii tai. Eu am spus ce as face eu.

Ce am vrut eu sa accentuez este ca E92 este o masina lansata acum 7 ani, deci cam banala deja. In conditiile in care se lanseaza noul model eu nu as da atatia bani pe e92(aia din anunt parca era 36k).

Si chiar cum ai spus si tu k a mea se gasesc si la 13k deci peste 1-2 ani se va umple romania de e92 cum s-a umplut de E46 apoi E90 si pretul va scadea mult. Unde mai pui ca nu se mai arunca prea multa lume la motoare mari(din cauza taxelor) si iti va fi cam greu sa scapi de ea.

La partea cu M3 te contrazic, se gaseste. http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-m3-coupe-gladbeck/177757789.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=28&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=45&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&makeModelVariantExclusion1.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT

 

Ba o sa fie mult mai scump. Un 320d cu toate cele pe el sare de 60k.

 

preturile de baza nu par atat de exagerate. Acum depinde si cum il configurezi. parca prefer o masina noua in garantie mai putin dotata decat un full sh.

post-22414-0-56837100-1366486487_thumb.jpg

Edited by ktod_16
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.