Jump to content

chech engine aprins


HER22

Recommended Posts

Ieri am fost si am facut rar-ul la masina (bmw 318i 2004),toate bune si frumoase pana cand mi-a zis inginerul ala sa scot masina afara.Cand am oprit afara am vazut ca am martorul check engine aprins si ralantiul statea la 1000 de ture (normal imi statea la 5-6 sute).Nu stiu ce au facut aia acolo ca umblau cu o tija metalica pe langa camera aia care o au sa noteze seria motorului si mai devreme la alt test a turat motorul vre-un minut la 6-7 mi de ture de am zis ca sare de sub capota.O sa bag testerul zilele astea sa vad exact,dar pana atunci as vrea sa stiu cam ce poate fi? Edited by HER22
Link to comment
Share on other sites

Am o punga in portbagaj, inca nu m-am uitat ce e in ea. Dar pana ma uit poate sa-mi zica cineva ce e in ea?

 

pe forum aici mai sunt oameni care stiu ce anume poate produce aprinderea acelui martor deci e irelevant raspunsul tau.

Link to comment
Share on other sites

Irelevant esti tu!

 

Becul de check engine se aprinde cand exista un defect care poate determina cresterea noxelor. Deci are legatura cu noxele, nu indica un defect anume.

Poate fi de la aer fals, de la sonda lambda, de la o bujie, de la o bobina, de la capacul de la rezervor, de la un senzor, si de la 1000 de alte chestii.

 

Genul asta de topice ar merita sa fie inchise direct si initiatorul trimis la mama omida.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.