Jump to content

Tipuri volan E90


mgs

Recommended Posts

Dragi colegi de forum,in viitorul mai mult sau mai putin indepartat as vrea sa achizitionez un 320d E90 (2005-2008) si am o intrebare care ma macina de ceva timp ... . Din cate stiu, exista 3 tipuri de volan, cel normal, cel sport si M (pozele atasate + cele fara comenzi pentru cel normal si cel sport). Insa am vazut foarte multe masini puse la vanzare cu volane care nu arata ca niciunul din cele 3 (exemplu: ultimele 4 poze). Intrebare mea: ce e cu volane astea?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dragi colegi de forum,in viitorul mai mult sau mai putin indepartat as vrea sa achizitionez un 320d E90 (2005-2008) si am o intrebare care ma macina de ceva timp ... . Din cate stiu, exista 3 tipuri de volan, cel normal, cel sport si M (pozele atasate + cele fara comenzi pentru cel normal si cel sport). Insa am vazut foarte multe masini puse la vanzare cu volane care nu arata ca niciunul din cele 3 (exemplu: ultimele 4 poze). Intrebare mea: ce e cu volane astea?

 

 

 

 

este vorba de volanul din poza a 2 - a, dar cu alt trim

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

A 3-a mai exact , adica volan sport . Doar trim-urile difera .

:thumbsup:

 

Nu au umflaturile de la 10 si 10 caracteristice volanului sport. In plus, unele au doar 2 "taieturi" (din cele 4), iar cel din ultima poza nu are niciuna.

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Nu cumva a mai fost un topic deschis pe tema asta?

Probabil ca ai vazut aceeasi intrebare postata de mine aici. Nu am gasit un raspuns acolo si m-am hotarat sa fac un topic separat intr-un loc adecvat.

 

Or fi fost reconditionate/reimbracate .

 

Nu au toate "umflaturile" de care pomenesti.

http://i36.tinypic.com/10r7ins.jpg

 

Oricum , ideea e ca pentru E90 sunt doar 3 tip-uri de volan (normal , sport si m). Normal nu e pentru ca are airbag rotund , M clar nu e , deci ramane sport.

:thumbsup:

 

Credeam ca toate volanele originale model sport au acele umflaturi. Si totusi, nici macar cele 4 'taieturi' nu le au. Si sunt multe pe autovit care arata asa.

Eu ma gandeam ca exista posibilitatea sa fie facute din bucati, adica exteriorul (cercul) de un tip si centrul de alt tip sau ceva de genul asta.

Ma gandeam ca stie cineva daca se face vreo tiganie la volane :)) . Sau daca exista si alt model si sunt eu prea atent la detaliile astea. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.