Jump to content

BMW e60 520d 2010


bv-12-apl

Recommended Posts

Lol. Verificati unde?

 

Masina a avut 220 de mii la vanzarea in Franta. E luata de pe australe.fr (Alcopa)

 

Primul lucru pe care il faci cand cumperi o masina de Franta e sa dai search pe google cu numarul de inmatriculare pentru ca deobicei astea care sunt vandute la licitatii au raport de licitatie care apare:

 

http://www.alcopa-auction.fr/ct/AJ-288-SC.pdf

 

WBANX31040C387259

 

Daca urmareai topicul de pe forum cu masinile vandute in Romania nu te ardeai in halul asta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A fost pret bun ca samsaru pe langa faptul ca a dat km inapoi, a dat putin pe ea si a facut si manevra cu TVA-ul.

 

Pe factura originala din Franta scrie km reali si pretul masinii. Dar fiindca aia din Franta o trimit sub forma de PDF pe email, e foarte simplu de modificat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu. Pe topicul "Masini de vanzare in Romania" am tot discutat de chestiile astea de vreo 2 ani.

 

La un moment dat toti ne uitam pe autovit, luam masinile de Franta de vanzare, le cautam ori seria de caroserie ori numarul de inmatriculare pe google, si aparea raportul de licitatie si in unele cazuri chiar licitatia originala cu poze cu tot.

 

Cam la toate era situatia asta, acolo erau scoase la vanzare la 200 de mii de km, aici nu era una sa aiba peste 100 de mii.

 

Trebuia sa pui intrebarea asta inainte, acolo pe topic, si macar erai avertizat. In ziua de azi cartile de service se falsifica foarte usor iar samsarii dau bani la reprezentanta sa zica de bine de masina.

Link to comment
Share on other sites

Eu am cumparat de pe Australe si de pe Autorola si la fiecare masina mi-au dat istoricul de service, foarte detaliat. Dar evident ca samsaru nu i-a mai dat hartia ca era lunga pana la 220 de mii.

 

Plus ca PDF-ul asta de l-am gasit pe net, vine ca o diploma sa zic asa, pe foaie cartonata color, de fapt costa vreo 75 de euro pe care tot tu ii platesti obligatoriu, fiecare masina se vinde numai dupa un control tehnic.

Link to comment
Share on other sites

Nu se stie acest detaliu,sunete ciudate nu se remarca de la motor,oricum e complicat de schimbat distributia la modelul asta si mi e si greata de operatiunea in sine,cica se da motorul jos pt a se schimba si vreao 7000 de lei ufffff.......sunt pregatir omotional pt ce i mai rau
Link to comment
Share on other sites

parca ar fi singura cu km dati inapoi... atata timp cat masina merge bine sa fie iubita.

plus ca interioru arata foarte bine !

 

Iti dai seama cati km au in realitate alea la care interiorul nu arata bine, si de care e plin autovitul? Daca asta la 220 de mii arata asa.

Link to comment
Share on other sites

Nu se stie acest detaliu,sunete ciudate nu se remarca de la motor,oricum e complicat de schimbat distributia la modelul asta si mi e si greata de operatiunea in sine,cica se da motorul jos pt a se schimba si vreao 7000 de lei ufffff.......sunt pregatir omotional pt ce i mai rau

 

Te ajunge mai putin , manopera e in jur de 15-20 mil, iar piesele vreo 10-12 mil, nu mai stiu exact.

Link to comment
Share on other sites

Iti dai seama cati km au in realitate alea la care interiorul nu arata bine, si de care e plin autovitul? Daca asta la 220 de mii arata asa.

 

da , normal.. asta e un caz fericit... dar cand vezi cate un e46 touring/sedan diesel cu 150 de mii in bord, te apuca rasu ! Si culmea chiar multi pun botu ... daca apare 200 pe bord deja e mult :)) multe saracele sunt trecute de 400-500.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.