Jump to content

Problema Termostate...


Recommended Posts

Sal am o problema cu termostatele la un e46 motor 2000 320D din 2000 am schimbat de de doua ori termostatul.ambele termostate sunt crapate in acelasi loc linga garnitura portocalie ( termostatele erau BEHR ) acuma intreb si eu daca cineva a mai avut o asemenea problema sa fie coincidenta sau... masina mai are o singura buba firul injectorului 4 interrupt in rest nu am nici o problema am facut diacnoza in luna aprilie si nu am nici o reoare in afara de cea de mai sus... si ce thermostat imi recomandati sa iau ( mahle , febi , no name , sau unu de la shrot)
Link to comment
Share on other sites

si eu am schimbat termostatul de egr cu unul Behr si dupa 6 luni s-o ros garnitura si imi scapa antigel pe acolo.... garnitura pe piesa originala BMW era neagra, dar pe asta Behr care e exact lafel si e brand ce face pt. BMW, este galbena. Nu stiu ce sa zic, dar mie unul nu-mi vine sa cred cum s-a putut face praf garnitura in asa scurt timp. M-am gandit ca o fi de la antigel, dar nu are cum pt. ca e Hepu verde. Cine stie..

 

p.s.: Vad ca esti din TM, la intalniri nu poftesti?

Link to comment
Share on other sites

Si eu am observat problema asta la termostat tot behr am observat ca scapa tot pe la garnitura, am facut comanda la bmw si garnitura este galbena! Deci originala este galbena sa vedem daca este garnitura sau termoatatul
Link to comment
Share on other sites

la fel s-a intamplat si la mine..... garnitura veche originala era galbena... termostatul l-am cumparat pe behr si nu a venit cu garnitura, drept urmare am folosit-o pe cea veche.

la ceva timp dupa, scapa lichid pe la ea. am comandat una noua oem.... si tot galbena a venit. dupa schimbare nu mai scapa.

Link to comment
Share on other sites

habar n-am.... l-am luat de la ceva magazin de piese dintr-un oras mic. eram plecat cand am vazut ca-mi scade apa in mers si a trebuit sa-l schimb.

in cutia de behr nu era nici o garnitura.

ba mai mult.... am si scapat-o in iarba pe cea veche si a cautat o gramada dupa ea :)

 

ps : salutati si voi lumea :p

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca e de la garnitura la mine cred ca nu am explicat eu calumea :) mie mi-au crapat doua termostate ambele in acelasi loc (carcasa termostatului are canalul unde vine garnitura a plesnit pe o bucata de 5 cm din plastic),da garnitura era portocalie nu galbena si la behr vine cu tot cu garnitura.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.