Jump to content

Instalare subwoofer!


sergiu66

Recommended Posts

Nu e nevoie sa gauresti nimic! Trebuie doar sa scoti din locul ei piesa 10 de aici si voila! http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=52_2344&hg=52&fg=20

Este deja decupata si sta prinsa doar in cateva puncte. Spor!

 

Ceva gen arata bucata de tabla care trebuie scoasa si vei avea loc liber. Aici zice ca i-au trebuit 5 minute si un ciocan sa scoata tabla respectiva :) http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1712307&page=2

De gaurit ma refeream la varianta propusa de Kenbodo, am inteles ce ai zis tu, dar nu vad o inbunatatire in asta. Bancheta mea nu e rabatabila, daca dau jos tabla aia ar trebui sa las bancheta in jos sa intre mai mult sunet, dar nu pot sa merg cu ea asa (suntem 4 in familie si mergem destul de des toti). Naspa, o sa incerc sa schimb si difuzoarele de pe usi ca sunt si alea cam slabute... poate se mai inbunatateste ceva. Ms de pont oricum ;)

Link to comment
Share on other sites

Salut....am primitadaptorul ala cu mufe rca...numai ca are 5 fire....unul e ground...ala la ce il leg mersi!

Cum pot sa ma leg la remote-ul de la cd changer?

Acel fir care il ai in plus este pentru masa.

Unele amplificatoare nu detecteaza semnalul de pe cablurile RCA daca acestea nu au si masa.

Prima data conecteaza adaptorul lasand acel fir liber. Daca amplificatorul functioneaza si vezi ca functioneaza si subwooferul, atunci lasa-l liber, daca nu auzi nici un sunet din subwoofer, acle fir trebuie conectat la o masa. Poate fi conectat si direct pe caroserie.

Link to comment
Share on other sites

De gaurit ma refeream la varianta propusa de Kenbodo, am inteles ce ai zis tu, dar nu vad o inbunatatire in asta. Bancheta mea nu e rabatabila, daca dau jos tabla aia ar trebui sa las bancheta in jos sa intre mai mult sunet, dar nu pot sa merg cu ea asa (suntem 4 in familie si mergem destul de des toti). Naspa, o sa incerc sa schimb si difuzoarele de pe usi ca sunt si alea cam slabute... poate se mai inbunatateste ceva. Ms de pont oricum ;)

 

Tabla de care zic eu este doar in dreptul cotierei, decupata acolo. Daca o dai jos, iti garantez ca iti intra mai mult sunet fara sa dai jos bancheta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tabla de care zic eu este doar in dreptul cotierei, decupata acolo. Daca o dai jos, iti garantez ca iti intra mai mult sunet fara sa dai jos bancheta.

 

 

+1 Face o diferenta destul de mare daca scoateti tabla aia.

E suficient doar tabla sau trebuie sa decupez si mocheta de acolo? O sa incerc si varianta asta, ms mult.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.