Jump to content

eleron portbagaj E60 - furat


slefbb

Recommended Posts

parcat la ora 22:30 la mall plaza romania la parcarea subterana, bagata cu spatele.

 

m-am intors de la film la ora 00:30, eleronul lipsa.

 

am fost la securitate plaza si mi-au spus ca se vede pe camera cum dupa 6 min dupa ce am plecat de la masina au venit un gras si un schilod la masina si au luat eleronul

 

au plecat si s au urcat intr un opel cu numere de bulgaria care ii astepta dupa colt; la luneta aveau o vesta reflectorizanta si un tricou pe care scria "politia"

 

nu mi au dat imaginile pentru ca nu au voie

 

am fost la politie si indivizii sunt cunoscuti fiind de-ai casei..

 

nu ma astept sa mai rezolv ceva

 

 

pe viitor cum prindem eleronul?

 

ma gandeam la 4 holsuruburi, dar e foarte posibil sa traga ca disperatii de el si sa il si rupa sa mai zgarie si vopseaua de pe portbagaj si mai ramai si cu gaurile

 

de data asta am scapat fara urme pe portbagaj; am curatat si a ramas ca si cum n-ar fi fost;

 

era lipit cu dublu adeziv + silicon de parbriz

Link to comment
Share on other sites

am fost la politie si indivizii sunt cunoscuti fiind de-ai casei..

 

nu ma astept sa mai rezolv ceva

 

Nu poti rezolva nimic? Mai ales ca fiind politisti parca au ceva intern care ar trebui sa le dea peste degete...

 

Eu la oglinzi am rezolvat cumparand niste chinezarii. Daca le fura, imi cumpar altele. Poate e si la eleron o solutie similara. Nu as prinde eleronul intr-una lt mod pentru ca risti sa faci si o revopsire dupa furt.

Link to comment
Share on other sites

dar cine a zis ca erau politisti?

:rolleyes:

 

nu erau..doar ca aveau puse la misto pe spate la luneta masinii un tricou cu politia si o veste reflectorizanta

 

dar ca sa vezi ca nu au nimic in cap..masina aia avea numere de bulgaria dar se dadea de la politia romana :))

 

oricum nu stiu ce au gandit sa fure de acolo de unde sunt camere de vedere..pt ca li se vad bine fetele

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg sincer .. daca cei de la securitate ... au camere de monitorizare .. de ce nu le folosesc ...? de ce nu actioneaza atunci cand este nevoie ??/ de ce nu iti da filmare 1 minut cat a fost fapta ( cea ce cred ca este mult ... cam 10 secunde) ? eu imi exprim punctul de vedere ... fa demersurile necesare ... dute la politie .. depune plangre eventual le poti spune ca fapta a fost filmata .. si vezi atunci ce se poate face.

 

Multa Bafta !!

Link to comment
Share on other sites

Frate daca ai filmare cu tipii care ti-au furat eleronul, ai numarul masinii in care s-au urcat, trebuie sa faci ceva cu politia. Deci nu poti sa o lasi asa balta, ar insemna sa iti bati joc de tine si de munca ta. Acesti indivizi trebuie sa dispara de pe strazile din Bucuresti si daca putem sa facem ceva in sensul asta cu atat mai bine!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

....

 

am fost la politie si indivizii sunt cunoscuti fiind de-ai casei..

 

nu ma astept sa mai rezolv ceva

 

....

 

- DACA cei de la securitate ti-au dat voie sa vizionezi inregistrarea si DACA ai fost la politie si ai aflat "neoficial" ca sunt "de-ai casei" nu inteleg de ce nu te astepti sa mai rezolvi ceva?

Link to comment
Share on other sites

Nu iti recomand sa incerci alta modalitate de prindere, holsurub sau alta improvizatie. Mie cand mi-au furat eleronul (prima data, caci a fost furat de 2ori) mi-au bagat surubelnita in portbagaj ca sa il scoata, era foarte bine prins. A doua oara in schimb, au lucrat mai frumos si au lasat doar urmele de adeziv. Solutia: treci la Audi :frantics:
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma batea si pe mine gandul odata sa imi pun un eleron dar la cat se fura in Bucuresti, e fara rost.

Daca aia de la securitate au inregistrarea, eu zic ca e pacat sa lasi lucrurile asa.

De as fi avut si eu inregistrare cand mi-au furat senzorul PDC de pe bara...

Link to comment
Share on other sites

PĂŁcat cĂŁ doar atĂŁt au pĂŁțit.E bine totuși și așa.O bĂŁtaie zdravĂŁnĂŁ nu le-ar strica totuși.Ceva gen de la jandarmerie,cu urĂŁ așa.De la mĂŁlĂŁi din ĂŁia mari cu un creier cât o ghindĂŁ,care nu știu altceva decĂŁt sĂŁ batĂŁ. :angry2:
Link to comment
Share on other sites

PĂŁcat cĂŁ doar atĂŁt au pĂŁțit.E bine totuși și așa.O bĂŁtaie zdravĂŁnĂŁ nu le-ar strica totuși.Ceva gen de la jandarmerie,cu urĂŁ așa.De la mĂŁlĂŁi din ĂŁia mari cu un creier cât o ghindĂŁ,care nu știu altceva decĂŁt sĂŁ batĂŁ. :angry2:

 

Cred ca ai vazut prea multe filme cu Jackie Chan

Link to comment
Share on other sites

au fost prinsi baietii

 

din pacate mai mult decat o amenda nu prea au ce sa le faca

 

nu au antecedente, nu au cazier..

 

mi am recuperat prejudiciul..macar atat

cum adica nu au antecedente, atata timp cat politistii ti-au zis ca sunt de-ai casei?

Link to comment
Share on other sites

si firma de paza ce crezi ca e ? De cand nu mai e BGS e jale in Plazza iar in parcare dezastru sunt cativa angajati pe tot mall nu fac fata si oricum ..forta de interventie zero . la parcare nici nu-i intereseaza .Sunt fix pt decor , cred ca-i obliga legea sa aiba contract cu o soc de paza . Cand era Aquila era si mai rau . Nu ca acum ar fi bine .Ca sa trageti voi o concluzie din ceva surse force1 astia au luat plazza cu 7 ron /h de agent . Pai la 7 ron pt firma cat ia un angajat :))) .Trag masina in fata la parcarea subterana , dau muzica tare si se uita dupa pizde . Cand era BGS , nu vedeai un colorat in mall , era ordine , nu se fura. Acum iti faci cumparaturile cu piranda la un loc , cine dracu mai vine . Pana si la curatenie sunt praf . Si eu am prieteni la care le-au disparut oglinzi din parcare .Oricum mall asta e in paragina , s-a inchis mai mult de jumatate si din cauza sigurantei si a conditiilor probabil ca va falimenta curand pt ca nu e trafic . Edited by Myx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.