Jump to content

Vand urgent BMW 530i


CoK 525td

Recommended Posts

vand bmw e39 530i manuala 2001 - 163000km

 

 

faruri xenon lupe schimbate(fx-r, angeleyes smd) spalator faruri

 

spoilere M, volan M, schimbator M short cu inel aluminiu, pragare M,

 

jante rondell 18`` cu 10j spate si 8.5j fata

scaune sport (textil) cu incalzire

 

suport pahare

 

cotiera reglabila

 

pachet fumatori cu 3 scrumiere

 

servotronic (se modifica durtatea directiei progresiv in functie de viteza)

 

navigatie 16\9 cu magazie de cd-uri, modul tv, DSP 10 incinte si subwoofer oem,

 

comenzi volan, pilot automat

 

senzor de ploaie.

Recent am schimbat: kit ambriaj, telescoape si arcuri fata. Pret 5000eur

post-8843-0-25269600-1372003094_thumb.jpg

post-8843-0-90380800-1372003099_thumb.jpg

post-8843-0-86255700-1372003104_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Asta e masina nu?

http://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/320714-vand-bmw-530i-manuala-pack.html

 

Timbrul de mediu/Taxa de prima inmatriculare?

 

A ramas inmatriculata pe numele vehiului proprietar?

Salut, da aceea este masina.

Taxa de prima inmatriculare a fost platita dar este recuperata.

Masina e pe numele fostului proprietar( ceea ce pt mine a fost un avantaj 600lei asigurarea pe an si impozit 0)

Link to comment
Share on other sites

Am crezut ca sacul meu nu are fund, dar am aflat ca nu e asa. Sunt nevoit sa ma deplasez f mult prin oras si consumul nu e tocmai atuul ei....momentan vreau ceva econom gen renaul megane 1.5dci. Si in septembrie primesc de la tata socru un e39 520i = 2003. In rest am fost f multumit de ea. ar mai trebuii schimbatele ceva bucse pe fata si radiatorul.
Link to comment
Share on other sites

E interesant cu impozitul si asigurarea rezonabila.

Cum s-a facut transferul de proprietate de la el la tine? Ceva act notarial?

 

Cum te contactez? Cat de negociabil e pretul?

Ti-am lasat pm cu numarul sau daca mai e si altcineva interesat nr meu este 0760998877

Link to comment
Share on other sites

Sunt interesat si de schimburi cu : Ford Focus, Peugeot 307, Renault Megane cu conditia sa fie diesel si combi.

 

 

salut... vreau si eu pe PM niste detalii de cum e faza cu asigurarea impozitul si toate cele de la fostul proprietar

Link to comment
Share on other sites

CoK 525td wrote:

Masina e pe numele fostului proprietar( ceea ce pt mine a fost un avantaj 600lei asigurarea pe an si impozit 0)

 

 

ELNA wrote:

asigurarea si impozitu nu sunt zero pentru ca e a fostului proprietar masina si daca nu le plateste venim si o luam inapoi

 

In concluzie,cine cumpara masina acum are de platit impozit la aceasta masina sau nu?masina se poate transcrie pe numele noului cumparator?mersi!

Link to comment
Share on other sites

CoK 525td wrote:

Masina e pe numele fostului proprietar( ceea ce pt mine a fost un avantaj 600lei asigurarea pe an si impozit 0)

 

 

ELNA wrote:

asigurarea si impozitu nu sunt zero pentru ca e a fostului proprietar masina si daca nu le plateste venim si o luam inapoi

 

In concluzie,cine cumpara masina acum are de platit impozit la aceasta masina sau nu?masina se poate transcrie pe numele noului cumparator?mersi!

Masina este scoasa doar din evidentele fiscale, de unde si impzit 0 ! Asigurarea este undeva la 600lei/an. Autovehiculul are taxa te prima inmatriculare recuperata, deci daca vrei sa o transcrii pe numele rau trebuie sa-i platesti taxa de aprox 2400eur. Asa ca cea mai avantajoasa varianta este pastrarea numerelor de MH ;)

Link to comment
Share on other sites

asigurarea si impozitu nu sunt zero pentru ca e a fostului proprietar masina si daca nu le plateste venim si o luam inapoi :frantics:

[/quo

In baza contractului de vanzare-cumparare masina nu mai este a proprietarului din talon. Daca vrei sa fi offtopic abereaza in alta parte!

 

Sper ca stii ce se-ntampla cu rca-ul in cazul asta nu?

Daca vrei sa spui ca nu e valabil, nu sunt 100% sigur, pentru ca am multe cunostinte care sunt in aceasi situatie si nu au avut probleme cu despagubirile!

Link to comment
Share on other sites

Cand te duci sa-ti faci RCA nu te duci cu contractul de vanzare-cumparare, ci cu talonul. Daca la rubrica instrainat catre te-ai trecut tu, banuiesc ca nu e nicio problema cu RCA-ul dar daca nu ai facut-o, s-ar putea sa ai surprize in eventualitatea unei daune.
Link to comment
Share on other sites

Cand te duci sa-ti faci RCA nu te duci cu contractul de vanzare-cumparare, ci cu talonul. Daca la rubrica instrainat catre te-ai trecut tu, banuiesc ca nu e nicio problema cu RCA-ul dar daca nu ai facut-o, s-ar putea sa ai surprize in eventualitatea unei daune.

Din cate stiu eu nu mai exista o astfel de rubrica pe RCA.

Link to comment
Share on other sites

Presupun ca RCA-ul l-ai facut pe numele tau. In cazul nefericit de accident, completezi repede rubrica aia in talon si ai grija sa treci aceeasi data cu data de pe contract, care trebuie sa fie neaparat anterioara datei intrarii in vigoare a rca-ului. Si asa nu o sa ai absolut nicio problema cu despagubirea fiindca nu e treaba asigurarilor ce faci tu cu impozitul.
Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu nu mai exista o astfel de rubrica pe RCA.

Dar daca era completata acea rubrica( care se completeaza doar in cazul vanzarii autoturismului) avea probleme cu politia, deoarece in termen de 30 de zile de la data mentionata acolo eram obligat sa inmatriculez masina pe numele meu.

Link to comment
Share on other sites

In baza contractului de vanzare-cumparare masina nu mai este a proprietarului din talon. Daca vrei sa fi offtopic abereaza in alta parte!

 

hai, mai zi o data cum abereaza ELNA si-ti zic si eu vreo doua de-o sa te usture destele alea pe care le folosesti la tastat.

 

 

sa-ti fie clar si tie si altor tartea ca tine, in momentul asta esti un infractor sadea, cap de mierla. puneti dracului mainile alea soioase pe-o carte, cititi o lege macar cand va bagati singuri cu botul in namol.

 

in pla mea. va pute urma si vi-s rupti nadragii in cur dar va tineti cu nasul pe sus. da ma, belfere, intre parti nu mai este a proprietarului din talon, adica intre tine si ala de la care ai luat-o, dar pentru restul lumii, militie, finante, cata vreme nu s-a realizat procedura de REinmatriculare dupa radiere e FAPTA. ala care ti-a vandut-o si-a indeplinit obligatia legala de radiere, iar tu, messia din banat, care ai refuzat s-o inmatriculezi, crezand ca fentezi legea si pe fraierii de au facut-o, circuli ilegal (vezi macar cacatul ala de cod rutier, cum ii spuneti voi) precum te si sustragi de la plata taxelor si impozitelor legale.

 

 

iar idiotul care o va lua de la tine o sa dea 5 mii cat sa se plimbe cu ea pana o gasi un fraier la fel de mare ca el, sa puna botul sa o cumpere mai departe. ceea ce, in realitate, faci si tu aici.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Presupun ca RCA-ul l-ai facut pe numele tau. In cazul nefericit de accident, completezi repede rubrica aia in talon si ai grija sa treci aceeasi data cu data de pe contract, care trebuie sa fie neaparat anterioara datei intrarii in vigoare a rca-ului. Si asa nu o sa ai absolut nicio problema cu despagubirea fiindca nu e treaba asigurarilor ce faci tu cu impozitul.

RCA-ul e pe numele proprietarului din talon. E ca si cum tu prietenul meu mi-ai dat masina sa ma plimb cu ea atat si nimic mai mult , doar ca este si un contract de vanzare-cumparare cu care el a radiat-o de impozit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.