Jump to content

Accident autocar romanesc in Muntenegru


Andrei_VUV

Recommended Posts

as fi curios sa vad cardul tahograf al soferului.... cat a condus, daca era singurul sofer cat ani si cata experienta avea si mai ales cum era platit... ore conduse, cursa, zile etc.... cam asta fac diferenta intre un sofer profesionist responsabil si unul care vrea sa ajunga acasa cat mai repede...
Link to comment
Share on other sites

as fi curios sa vad cardul tahograf al soferului.... cat a condus, daca era singurul sofer cat ani si cata experienta avea si mai ales cum era platit... ore conduse, cursa, zile etc.... cam asta fac diferenta intre un sofer profesionist responsabil si unul care vrea sa ajunga acasa cat mai repede...

 

Din cate am inteles erau 2 soferi ambii cu experienta minim 10 ani (george ciobanu si celalalt nu-mi amintesc cum il chema); nu stiu care dintre ei a fost la volan in momentul accidentului.

Link to comment
Share on other sites

unul care vrea sa ajunga acasa cat mai repede...

Pai de ce sa ajunga acasa mai repede? Abia plecasera din tara, erau intr-un tur care dura vreo 10 zile, asa ca nu aveau nicio graba. Chiar daca mergeau cu viteza luminii, tot nu le puteau scurta pasagerilor sejurul de 10 zile...

Link to comment
Share on other sites

Totusi ramane de apreciat reactia celor din Muntenegru, a localnicilor care au stat la coada la spital sa doneze sange pentru romani. Sa luam si noi aminte. Un lucru care la noi cu siguranta nu s-ar fi intamplat. Spiritul sarb si-a spus cuvantul, ei fiind parte din fosta Yugoslavie.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Verisoara mea a fost la Praga parca de revelion anul trecut cu acest sofer,cu aceasta firma..a fost totul ok,cred ca mai fusese si in alta cursa cu ei,nu mai stiu sigur,mi a zis ca l stia pe sofer si ca a mers ok,probabil raspunsul e simplu:cand e sa fie...soarta,destinul..
Link to comment
Share on other sites

Totusi ramane de apreciat reactia celor din Muntenegru, a localnicilor care au stat la coada la spital sa doneze sange pentru romani. Sa luam si noi aminte. Un lucru care la noi cu siguranta nu s-ar fi intamplat. Spiritul sarb si-a spus cuvantul, ei fiind parte din fosta Yugoslavie.

 

Exact, ma uitam la filmulet cum sareau oamenii sa ajute, parca ar fi fost de-ai lor; nu stiu daca noi am fi reactionat la fel daca s-ar fi intamplat ceva asemanator pe teritoriul nostru, cu oameni straini...cu atat mai putin statul la coada pt donat de sange. Respect muntenegrenilor,sunt de apreciat in astfel de cazuri.hi.gif

Link to comment
Share on other sites

Cat de retard a putut fi soferul ala sa faca asemena depasire cu un autocar plin. Unii chiar uimesc prin prostie si inconstienta, iar disfunctia lor mintala aduce multa suferinta altor oameni. Sanatate pt cei raniti, iar pt ceilalti RIP.
Link to comment
Share on other sites

de televiziuni ce sa comentezi

 

aceeasi goana dupa senzatie si nimic mai mult.au acu o pita de mancat

 

m am scarbit cand l am vazut pe necrofilul ala de catalin radu-tanase sau cum ma sa il cheama,cred ca l au parasutat direct pe epava autocarului

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

de televiziuni ce sa comentezi

 

aceeasi goana dupa senzatie si nimic mai mult.au acu o pita de mancat

 

m am scarbit cand l am vazut pe necrofilul ala de catalin radu-tanase sau cum ma sa il cheama,cred ca l au parasutat direct pe epava autocarului

Era aseara pe B1,mizeria de turcescu si cu betivanca de pora (ce muie are aia,spui ca acum a iesit din carciuma),si certau un ministru ca a aflat de eveniment cu 20 de minute mai tarziu si ca ..una alta.

Jegurile astea din mass-media pana si la evenimente de genul asta fac politica.

Inca o nota de 10 de la mine pentru Raed Arafat.Daca jegurile astea care conduc romania ar avea un comportament precum domnul Arafat....

Link to comment
Share on other sites

sa nu exageram cu generalizarile

 

si la noi se reactiona la fel.in cazuri exceptionale si oamenii se comporta diferit.

 

bine,ca se mai gasea un stol de ciori care sa dea atacu la autocar in primu moment de neatentie asta i alta chestie

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Lasa-i ma pe astia de la B1..dar cand il vad pe marele ministru Dusa mi se face scarba. Bine zicea aseara Banciu ca Dusa la cum vorbeste numai ministru nu putea sa fie. O calamitate de om,un cretin fara margini.

Per total s-au facut de ras. Nimeni nu stia din guvern ce trebuie sa faca, Ponta hai ca trimite avioane desi nu el trebuia sa decida asta..in fine, un guvern de ratati USL.

Link to comment
Share on other sites

pana nu demult, chiar si acum in zonele rurale, daca un om batran peste 70 de ani se imbolnavea, ziceau ca-i batranetea ,nu tu spital nu medicamente nu nimic, il lasau sa moara...

 

despre animale nu mai spun nimic, nu vad veterinarul, doar daca-i vreo vaca , mai da un lapte... la un caine nu se uita ,daca e bolnav , moare sigur... astia suntem, asta-i educatia, nu oferim nimic, avem doar gura mare si suntem patrioti inchipuiti...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.