Jump to content

Sfaturi BMW e65 735i


bmwlover

Recommended Posts

Salut, mi-a propus cineva un schimb BMW e65 735i din 2004 + diferenta pentru al meu BMW 645ci cabrio din 2004 . Am cautat pe mobile si am vazut ca modelul s-a facut doar in 2004, prezinta ceva probleme mari? sau de ce a renuntat bmw la producerea lor ? As vrea daca sunt detinatori pe forum sa-mi spuna ce probleme frecvente sunt sa stiu ce sa verific la ea cand ma intalnesc cu omu', ceva sfaturi, pareri.
Link to comment
Share on other sites

De ce ? E mai lent si ca 730d de 218cp?

 

nu, e cel mai mic v8 din lume, plin de probleme consuma dublu cat un 730d si e aproape la fel de lent insa cu mult mai multe probleme.

745i am avut eu si nu am avut probleme cu el decat cu catalizatoarele.

Link to comment
Share on other sites

735i este mai slaba ca un 730d cu siguranta. Cuplul unui diesel conteaza la cmc mai putini. Eu persoanal am condus un s320i si un s320d din acelasi an si dieselul se tine mult mai bine.

E65 este o masina care este orice mai putin fiabila. Intretinerea si reparatia ei este iar f costisitoare

Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

nu, e cel mai mic v8 din lume, plin de probleme consuma dublu cat un 730d si e aproape la fel de lent insa cu mult mai multe probleme.

745i am avut eu si nu am avut probleme cu el decat cu catalizatoarele.

 

nu este cel mai mic V8... pe E38 s-a pus si un V8 de 3litrii...730

Edited by hellker
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salutare,

 

Sunt nou pe aici si ziceam sa va cer o parere. De curand am achizionat un 735i fabricatie 06/2004 de la un amic, masina a fost cumparata de noua in 2004 de la reprezentanta BMW Romania in acelasi an. Masina a fost facuta pe comanda ,fiind un cadou din partea tatalui. Ca optiuni e nenorocire, tatal bifand la reprezentanta toate optiunile posibile posibile existente in 2004 pt un seria 7, masina costand aproape 100k. Masina are acum 102.000 km reali, eu zic putintei pt varsta ei, deoarece tipul mai conducea intre timp si alte masini.

Pana aici toate bune sa zic asa, dar am citit acest forum si am cam inceput sa ma ingrozesc la ce afirmatii fac unii, chiar atat de stricacioase sa fie aceste masini?

Un reprezentant BMW mia explicat ca multe probleme ar fi fost pe modelel 2002-2003 si incepand cu anul 2004 multe dintre aceste probleme au fost remediate.

 

Consumul este un pik mare si ma gandeam sa ii pun o instalatie GPL performanta. Masina vreau sa o tin deoarece este foarte foarte intretinuta (nu exagerez cu nimic cand spun asta). imi place foarte mult confortul din ea. Credeti-ma pe cuvand ca stiu ce vb, mai detin un audi A8 diesel din 2007 care mia nenorocit spatele.

 

Se merita GPL?

 

Multumesc

Edited by poke2011
Link to comment
Share on other sites

salut

 

eu am acelasi model si nu pot spune ca ma plang momentan de nimic, are 165ooo km reali si din cate am observat daca tii din scurt cutia adica ulei si filtru la 60mii km sau la 40mii km in caz ca sta mai mult pe dreapta parcata chiar nu sunt probleme cu ea, consumul depinde de stil am avut si 15L/100km am avut si 18 in oras dar pe exterior mai sus de 11-12L/100km nu am avut.

nu te sfatui sa faci plecari in blana si cerculete ca ii pui cruce cutiei.

 

nu stiu nimic de GPL pe mototrul asta dar daca aflii mai multe detalii poate ne tii si pe noi la curent.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.