Jump to content

F10


stranger

Recommended Posts

Sal, intentzionez sa achizitzionez un f10 320d cu pachet m, intrebarea e :jantele fiind pe 19 credetzi ca masina va consuma mai mult si va trage mai greu ( 0-100 va vi mai incet). Multumesc

Salut! F10 este seria 5. F30 este seria 3. :thumbsup:

Edited by Alin KIR
Link to comment
Share on other sites

Salut. Jantele pe 19 o sa le simti in orice caz, o sa se simta putin 'minus' la performanta si din ce stiu eu o sa se duca si articulatiile mai repede, dar nu foarte mult cred eu, totusi e masina de ultima generatie, motorul e cu turbo deci nu o sa influenteze enorm.

P.S. Am avut un E46 si i-am pus jante pe 18, avea motor 2.0 benzina si la ala chiar se simtea ca i-a luat din putere, cel putin la plecare de pe loc + ca mai aparea si tream-linning-ul(sau cum se zice corect).

Daca masina e ok, de jante poti sa scapi(vinzi, schimbi).

BFT!

Link to comment
Share on other sites

Sal, intentzionez sa achizitzionez un f10 320d cu pachet m, intrebarea e :jantele fiind pe 19 credetzi ca masina va consuma mai mult si va trage mai greu ( 0-100 va vi mai incet). Multumesc

Eu zic sa il iei cu jante pe 19",acum daca si la un 320d care are 0-100 cred 7,4 sec,iti pui problema ca ar fi mai inceata din cauza rotilor,din punctul meu de vedere e putin cam exagerat ; consumul este oricum mai mult decat decent,probabil nu va fi nici o diferenta intre jantele de 18" ( cele de M Pachet ) si cele de 19",insa ca si look,este altceva !

Link to comment
Share on other sites

Sal, intentzionez sa achizitzionez un f10 320d cu pachet m, intrebarea e :jantele fiind pe 19 credetzi ca masina va consuma mai mult si va trage mai greu ( 0-100 va vi mai incet). Multumesc

 

Un litru % in plus

Link to comment
Share on other sites

Un litru % in plus

Imi pare rau,dar te contrazic,18" fata de 19" nu este diferenta asa mare,cred ca nu este mai deloc.....daca schimba de la 16" la 19" atunci intradevar poate fi 1 litru in plus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau,dar te contrazic,18" fata de 19" nu este diferenta asa mare,cred ca nu este mai deloc.....daca schimba de la 16" la 19" atunci intradevar poate fi 1 litru in plus.

 

17" vs 19"(in cazul meu).initiatorul nu a specificat diferente intre doua dimensiuni,a pomenit doar de roti pe 19",care,cu siguranta ii vor aduce un consum mai mare.

Link to comment
Share on other sites

Am specificat eu mai sus, F30 M packet are 18" standard !

asta e problema ca vreau pachet M da toate vad ca vin cu 19, sa le iau asa si sa le vand dupa nustu cat de repede gasesc client si in ce stare gasesc altele pe 17-18.

sa cumpar pachetu de m dupa cred ca e mai scump si nustu daca include si volanu ca vreu bari-fatza-spate m si volanu mic de m.

motoare am avut numa mari, acum am optat pentu ced 2.0d 184 cp ca fac foarte multi km si deja consumu conteaza. oricum ma gandeam sa ii fac o resoftare AC Schnitzer sa il aduc la 218cp si 455nm.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai bani,nu merita sa nu cumperi cu pachet M,gadeste-te ca pe langa bara fata,bara spate,praguri,volan,trimuri,jante,mai ai si tapiteria de alcantara cu textil,deci sunt mai multe repere.Cat despre resoftare,costa cat diferenta pana la un 325d ( nu stiu exact ce buget ai tinand cont ca 325d a aparut ulterior 320 d ) Mult succes !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.