Jump to content

Bmw E46 M-Pack 2001 .


sorglro

Recommended Posts

Mama lor de jegosi...

 

Ai apucat sa iti pui grilele negre? Ca asta e putin ciudat: acum cateva zile ai scris pe forum ca vrei sa iti schimbi grilele cu unele negre, iar acum ti-au disparut :sorcerer:

 

Poate vreun "fan" de pe forum care a intrat numai sa vada ce se poate "imprumuta" s-a gandit ca daca tot vrei sa iti pui unele negre, nu mai ai ce face cu cele de pe masina.

 

Eu ii doresc celui care le-a furat sa le imprime in primul stalp :rolleyes:

 

LE: Eu nu inteleg cum naiba le fura astia cu capota inchisa. Se vede ca au experienta la asa ceva ca eu unul cand mi le-am schimbat cu capota deschisa m-am chinut vreo 30 de minute pana le-am scos pe cele vechi si le-am fixat pe cele noi, dar e trist ca au BMW si se preteaza la furaciuni ca nu isi permit sa le intretina. Din cauza unora ca ei se strica imaginea celor cu BMW :(

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

pai sa iti explic eu , ca am facut proba la un prieten de.al meu ca nici eu nu intelegeam , bagi degetul printre ele ridici in sus si tragi ,dupa care ies f usor , n.am apucat sa pun negre , acum am dat comanda de cele negre si trebuie sa ma gandesc la un sistem serios anti.furt :)) , ce a fost cel mai dubios a fost ca , mi.au furat doar o grila ..cealalta am scoso eu in caz ca se mai intorc dupa ea , iar de la roata doar 2 capace de mijloc din cele 4 ... acum asta e ...am vrut bmw suport ...

 

 

va salut , numai bine .

Link to comment
Share on other sites

Cele aftermarket au un sistem mai solid de fixare.

Am incercat intr-o zi sa le dau jos ca sa reglez clapeta aia de deschidere a capotei si iti spun sincer ca m-am chinuit mult si bine pana le-am dat jos pt ca stateau mult mai fix decat cele originale.

 

Poti cand le montezi sa indoi putin piciorusele acelea de fixare putin mai spre interiorul clemelor de pe grile (cum am facut eu) si sigur nu ti le mai pot scoate ;)

 

LE: O fi furat doar cate a avut nevoie :)

Link to comment
Share on other sites

Ca fapt divers azi din cauza grilelor care lipsesc....mai sa mi dea revenire la rar,ca nu se aceepta si dauneaza aspectului masinii , dureaza ca le.am comandat si cand le primesc trebuie sa trec pe la domnul inginer sa vada ca le.am pus ..nu stiam de aceasta problema pana acum ..

 

 

Va salut

Link to comment
Share on other sites

Cele aftermarket au un sistem mai solid de fixare.

Am incercat intr-o zi sa le dau jos ca sa reglez clapeta aia de deschidere a capotei si iti spun sincer ca m-am chinuit mult si bine pana le-am dat jos pt ca stateau mult mai fix decat cele originale.

 

Poti cand le montezi sa indoi putin piciorusele acelea de fixare putin mai spre interiorul clemelor de pe grile (cum am facut eu) si sigur nu ti le mai pot scoate ;)

 

LE: O fi furat doar cate a avut nevoie :)

Le scoate si asa. Le trage pana se rup clemele apoi le prinde la ei pe masini cu silicon. Am vazut cu ochii mei la un e46 compact cum le avea prinse cu silicon, mi-am dat seama ca au fost furate. Eu am scapat ieftin mi-a furat doar emblema spate. Apropo foarte frumoasa masina sa o porti sanatos si multi km fara probleme.

Link to comment
Share on other sites

am terminat cu RAR.ul am pus si grilele centrale ( sa vad cat o sa tina acum ) , ma pregatesc de inmatriculare saptamana asta si sa mi caut capacelele de mijloc de la roti , atasez o poza cu noile grile ,

 

 

Va Salut !

Link to comment
Share on other sites

revin cu poza in care se observa tara in care traim ... + capacele de centru de la roti ...

 

cel putin au lucrat frumos, nu ti-au jupuit si vopseaua

 

noile nari si eu as zice ca ar trebui sa fie lucioase :D

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

mie imi plac acestea , sunt luate de la un baiat de pe forum de aici veyron1000cp , serios , recomand ...

 

referitor la pretul masinii stiu , am fost am cautat prin tara am vazut aprox 8 masini nici una ca aceasta ce e drept la pret mai putin , m.am gandit sa o iau pe asta ca era fix din galati am fost am vzto am facut o proba si am zis ca mai cheltui iar daca ma duc sa vad si nu imi place ..mai bine dau mai mult si iau ceva ok , FL la banii astia gasesti insa nu cu atatea dotari si vopsit sau cine stie stramb ..

 

 

Salutare

Link to comment
Share on other sites

Masina se comporta foarte bine pana la activ, am avut cativa potentiali clienti la ea.... am fost oprit prin trafic / diverse sugestii si pareri spuse , am schimbat uleiul si toate filtrele iar de restu motorina , va salut

 

cam asta ar fi pana la actual.

Edited by sorglro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nu am mai scris demult aici , am facut 8000km cu ea ... se comporta bine pentru 136cp ..., nu mananca ulei sau alte nebunii , insa ma bate gandul sa o vand am achizitionat alta masina saptamana trecuta , voi face un topic pe aria vanzari , momentan sunt in dubii ce sa fac cu ea, va salut .
Link to comment
Share on other sites

Pai detaliile sunt in prima mea postare,masina e inscrisa de mine personal,are evacuare Remus pusa anul trecut in Germania cu factura 700euro, filtru pe catalizator pus tot pentru nush ce norme in germania numai ca la noi in Ro nu l.au omologat cei de la rar,in rest ce sa zic masina e ca in poze, ii lipsesc 2 capace de la roti,am dat comanda de 4 dar inca nu le am primit,consumabile schimbate de mine cu factura ...referitor la pret ...greu de spus nici mai mult nici mai putin de 5400euro, stiu ca la banii astia iei un facelift dar nu in starea asta ...nu ma grabesc cu ea cand vine iarna o bag intr.un garaj ca am vorbit cu un prieten si cam asta e...

 

Salutare ..

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nu am mai scris demult .... masina a fost pregatita de iarna ... am fost acum aprox 1 luna sa i fac soft la WPP/Bucuresti ( un baiat pe care il recomand tuturor ) , a copiat softul masinii si cand sa se apuce sa l modifice ...a constatat ca masina avea harta scrisa in germania un soft custom respectiv aprox 155cp ... nu stiam eu de ce se misca asa de bine a mea fata de restu de 136cp ...

 

Va salut !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Multumesc frumos , de curand am activat si US style + folie Galben pe proiectoare , urmeaza suspensie reglabila luna viitoare si cand se mai incalzeste o sa i pun si folie pe geamuri ...si cam atat...cat mai OEM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.