Jump to content

PROIECT RedLineRacers ( CODNAME 47 )


B666GSP

Recommended Posts

@racex: Zile ca le zici bine fratioruuu!!!!

 

TU O SA ITI CASTIGI MULTI CLIENTI CAND COMENTEZI DANPULEA ASA... SUNT SIGUR CA E UN SERVICE PE MARGINEA DRUMULUI PLIN CU JMECHERASI... AM SA IMI NOTEZ SA VA EVIT..

 

Nu cred ca ai fi fost oricum un potential client, dar chiar si asa nu te-am jignit cu nimic.

Tu esti un pusti care a citit mult pe 4tuning.

Ce blow-off valve sa puna pe E46 320d?

 

Cu modificari de genul asta o masina de genul asta ajunge un tomberon pe roti.

Pica volanta si kit-ul de ambreiaj dupa chiptuning. De platit in jur de 2000 de lei la prima strigare.

Stai ca nu mai sunt bani de cauciucuri. Le lasam cu sarmele pe afara ca e mai old school.

 

Cum ai vrea sa fie tratat cineva care cumpara o masina de cateva mii de euro din care vrea sa scoata "potentialul maxim".

Potentialul maxim il scoate daca-si ia pneuri noi, daca o pune la punct tehnic, chestii d-astea banale dar costisitoare.

 

Decat sa bagi bani in chestii de genul asta, mai bine ii schimbi piesele uzate de pe partea de articulatie, cumperi niste discuri si placute noi macar pe fata, schimbi amortizoarele care probabil sunt curse deja.

De tuning se poate vorbi cand ai o masina impecabila tehnic.

Edited by Service Premium
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@racex: Zile ca le zici bine fratioruuu!!!!

STIAM! SI TINE MINTE VARSTA NU ARE NICI O LEGATURA CU BUNUL SIMT... TU O DEMONTREZI BATRANE... DACA ERAI UN SERVICE SAU UN MECANIC CU RESPECT DE SINE SI PT MARCA SI MESERIE II SPUNEAI OMULUI CE "IMBUNATATIRI " POATE SA FACA SI POATE CASTIGAI SI UN CLIENT...

VEZI CE INSEAMNA SA FI MECANIC LA COLTUL STRAZII SI SA NU STII CE INSEAMNA MARKETING SI MAI ALES BUN SIMT!

  • Like 2
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

STIAM! SI TINE MINTE VARSTA NU ARE NICI O LEGATURA CU BUNUL SIMT... TU O DEMONTREZI BATRANE... DACA ERAI UN SERVICE SAU UN MECANIC CU RESPECT DE SINE SI PT MARCA SI MESERIE II SPUNEAI OMULUI CE "IMBUNATATIRI " POATE SA FACA SI POATE CASTIGAI SI UN CLIENT...

VEZI CE INSEAMNA SA FI MECANIC LA COLTUL STRAZII SI SA NU STII CE INSEAMNA MARKETING SI MAI ALES BUN SIMT!

 

1. Urla in punga ca sa scapi de frustrari.

 

2. Nu mai folosi Caps Lock degeaba.

 

3. Abtine-te de la sfaturile pe care le-ai citit pe alte site-uri. Orice modificare de putere, la o masina al carui istoric service nu il stii, produce in 99% din cazuri daune (asta daca folosesti puterea in plus, nu e doar de "am masina chip-uita, trag veveritele rase la mine"), care duc la inlocuirea multor piese (cele direct afectate de cresterea parametrilor motorului).

 

Cat despre marketing, termina-ti studiile superioare intai si sterge-te bine la nas.

 

ON: Pune intai masina la punct (tot ce tine de suspensie si articulatie, motor, turbina etc), asigura-te ca toate sunt ok, s-ar putea sa fii mai mulumit de o masina stock, pe care sa te poti baza decat pe una modificata, la care sa mesteresti tot timpul si sa nu te bucuri de ea.

Edited by jeezy
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Voi sunteti clienti pentru cei care fac resoftari fara simt de responsabilitate.

Nu-i intereseaza ca masinile sunt niste pericole deoarece stau foarte prost pe partea tehnica.

Ii intereseaza sa incaseze niste bani si atat.

Daca tie iti pica apoi ambreiajul si volanta pentru ca oricum sunt 80% uzate, iar amortizoarele si articulatia sunt praf, chestia asta chiar nu-i intereseaza.

Link to comment
Share on other sites

Daca nu incetati o sa-si stranga asta micu` jucariile si o sa plece pe fortuning, unde-s pasionati adevarati.

 

Cu muci la nas.

PFFFF :)))) ASTA MICU'??? vezi ca nici tu nu esti prea mare... du-te repede si sterge data nasterii de pe profil ca sa te poti da mai mare...

Link to comment
Share on other sites

aici ar trebui sa fie o comunitate de prieteni, nu un site de refulari grotesti, indiferent de slabiciunile fiecaruia..parerea mea :drinks:

sunt perfect de accord... insa multi de pe acest forum nu inteleg... si adminul injura userii in loc sa dea warn celor care fac offtopic!

Link to comment
Share on other sites

Bine, daca tie iti convine mai mult nascut prematur ce pot sa zic?

Dai dovada de foarte multa inteligenta ce pot sa zic... du-te si mai pupa-l un pic pe taticu in CUR sa iti dea bani sa alimentezi masina cumparata tot de el.. aaa si poate iei si tu bacul... sau l-a platit tot taticul?

Edited by racex
Link to comment
Share on other sites

sunt perfect de accord... insa multi de pe acest forum nu inteleg... si adminul injura userii in loc sa dea warn celor care fac offtopic!

Ideea este ca nici tu nu ai inteles anumite lucruri..cum ar fi faptul ca in momentul in care postezi ceva pe un spatiu virtual e normal sa se mai faca si misto, glume..e normal..important e sa stii sa intelegi glumele, sa le accepti, iar daca te simti lezat de ceva, daca esti mai istet ignori, daca nu incepi si jignesti, iar apoi suporti consecintele.

Indiferent de varsta, statut, etc, trebuie sa ne respectam, iar daca esti provocat incearca sa schimbi cursul conversatiei in ceva productiv, nu intr-un concurs de jignit, amenintat, etc.

 

Nu vreau sa par vreun moralist, sau bun samaritean care da sfaturi, pentru ca nu sunt nici eu vreun sfant, dar mi-as dori ca atunci cand intru pe forum, sa vad o comunitate care se ajuta, fara jigniri gratuite sau amenintari.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ideea este ca nici tu nu ai inteles anumite lucruri..cum ar fi faptul ca in momentul in care postezi ceva pe un spatiu virtual e normal sa se mai faca si misto, glume..e normal..important e sa stii sa intelegi glumele, sa le accepti, iar daca te simti lezat de ceva, daca esti mai istet ignori, daca nu incepi si jignesti, iar apoi suporti consecintele.

Indiferent de varsta, statut, etc, trebuie sa ne respectam, iar daca esti provocat incearca sa schimbi cursul conversatiei in ceva productiv, nu intr-un concurs de jignit, amenintat, etc.

 

Nu vreau sa par vreun moralist, sau bun samaritean care da sfaturi, pentru ca nu sunt nici eu vreun sfant, dar mi-as dori ca atunci cand intru pe forum, sa vad o comunitate care se ajuta, fara jigniri gratuite sau amenintari.

sunt de acord cu tine... dar m-am saturat sa vad de fiecare data acelasi lucru: pune cineva o intrebare si prima pagina de postari e plina de caterinca despe acel om...

 

sunt multi destepti aici si putini care ajuta...

 

un sfat pentru oamenii seriosi de ep forum.. nu mai puneti intrebari aici!!! mergeti la un service si intrebati... aici nu obtineti decat caterinca... e forum de stand-up comedy nu comunitate bmw....

 

si inca ceva aprca aveam chat pentru umor, caterinca si offtopic!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dai dovada de foarte multa inteligenta ce pot sa zic... du-te si mai pupa-l un pic pe taticu in CUR sa iti dea bani sa alimentezi masina cumparata tot de el.. aaa si poate iei si tu bacul... sau l-a platit tot taticul?

 

De fapt am mai putine clase decat trenul. Cat despre familie, atata timp cat exista mamici ca a ta care sa faca bani de benzina, nu-mi fac griji.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

sunt de acord cu tine... dar m-am saturat sa vad de fiecare data acelasi lucru: pune cineva o intrebare si prima pagina de postari e plina de caterinca despe acel om...

 

sunt multi destepti aici si putini care ajuta...

 

un sfat pentru oamenii seriosi de ep forum.. nu mai puneti intrebari aici!!! mergeti la un service si intrebati... aici nu obtineti decat caterinca... e forum de stand-up comedy nu comunitate bmw....

 

si inca ceva aprca aveam chat pentru umor, caterinca si offtopic!

 

Nu face nimeni misto si caterinca fara motiv..daca abordarea, modul cum pui problema o cere, la ce te astepti?Au fost cativa care au incercat sa explice foarte frumos si intr-un mod foarte obiectiv care sunt dezavantajele proiectului , dar s-a interpretat gresit si daia s-a ajuns la circul asta.Daca postezi aici trebuie sa accepti si critici, nu numai laude.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.