Jump to content

Schimbare motor ?


D3rbedeul_

Recommended Posts

Amice , chiar deloc n-ai haz ! Era o intrebare la care tu esti total pe langa cu raspunsu ... si inca cativa pierduti pe google si'au gasit loc pe forumul acesta .

Daca nu stii sa ai o atitudine de bun simt mai bine nu scrie nimic.

Eu am intrebat ce experienta e nevoie pentru schimbarea motorului . si care ar fii pasii ? "legarea cutiei de viteze" m'a pus pe ganduri ...

Care e partea care iti spune tie ca ar trebui "luat la misto" ? 1 mecanic o macara si niste scule ... e greu ceva de inteles ?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Amice , chiar deloc n-ai haz ! Era o intrebare la care tu esti total pe langa cu raspunsu ... si inca cativa pierduti pe google si'au gasit loc pe forumul acesta .

Daca nu stii sa ai o atitudine de bun simt mai bine nu scrie nimic.

Eu am intrebat ce experienta e nevoie pentru schimbarea motorului . si care ar fii pasii ? "legarea cutiei de viteze" m'a pus pe ganduri ...

Care e partea care iti spune tie ca ar trebui "luat la misto" ? 1 mecanic o macara si niste scule ... e greu ceva de inteles ?

 

 

Tu acum faci pe desteptul cand ieri la 11 noaptea erai cel putin evadat de la Balaceanca ?

Edited by Scufi
Link to comment
Share on other sites

Noroc ca ai venit tu ;)

Exact un Derbedeu ne mai lipsea de pe forum. Bun venit :flowers:

Joined:

14-October 09

Multumesc :) ! --- si "Derbe" mi se spune de mic. si'am ramas asa mĂŁi Kenbobo

 

Tu acum faci pe desteptul cand ieri la 11 noaptea erai cel putin evadat de la Balaceanca ?

Ieri m'am gandit sa va intreb daca schimbarea unui motor intreg + electrice necesita o experienta mare -- cutia de viteze imi dadea batai de cap...

 

Bai numai topicuri unul si unul in ultima vreme. Unde-i gasiti fratilor? Ban direct, se poate?

Nu ne gaseste nimeni . Venim noi.

 

 

 

 

Se poate inchide . Multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

Lky: Nu, ii platim sa intre, ca sa dam apa la moara celor care ne critica "c-a ajuns o batjocura forumu asta domle".

Pupa-l-ar pe PĂŁiuĂž sub coada.

 

 

Is atat de multi, baieti, incat ii marfa pentru toata lumea. Daca pe strada nu putem sa le zicem nimic, "ca fuge tare", aici se face frumos, da?

Bagati, asadar

Link to comment
Share on other sites

Lky: Nu, ii platim sa intre, ca sa dam apa la moara celor care ne critica "c-a ajuns o batjocura forumu asta domle".

Pupa-l-ar pe PĂŁiuĂž sub coada.

 

 

Is atat de multi, baieti, incat ii marfa pentru toata lumea. Daca pe strada nu putem sa le zicem nimic, "ca fuge tare", aici se face frumos, da?

Bagati, asadar

Se face frumos nene, dar uneori fara clasa.

X+Y=love, gradinita gen.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

a stiut ma-ta ce-a stiut :)

O bagam pe ma-ta in joc ? ... esti chiar prost ? atat de prost incat sa ajungi sa spui de mama ? gandeste'te primadata la ce'i mai rau ... Nimeni nu se simte bine cand ii spui de mama.. dar pe unii i dor mai tare.. (ai sa intelegi si tu odata !)

 

Și pentru asta a trebuit sa deschizi topic?!

 

 

Nu ma pricep la mecanica de la A la Z ... Stiu sa scot motorul si partile electrice si sa le montez pe celelalte dar nu stiam partea cu cutia de viteze.. cum vine ea montata si etc... e vreo problema daca am intrebat daca e nevoie de o experienta mai mare ptr montarea unui motor... ???

 

 

Daca va deranjeaza ca am intrebat cum se procedeaza cu legarea cutiei de viteze de motor.. nu raspundeti .. sunteti total offtopic...

 

Multumesc celor care au raspuns cu bun simt ! Si se poate inchide.. !!!

 

Larevedere !

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

nimeni nu se pricepe de la A la Z, rares a ajuns pe la J doar <_<

da, dar am o scuza: daltonismul nu imi permite sa avansez la nivelul urmator si aici incep problemele cu partea electrica, identificat fire, mufat, etc..

Ca norocul ca la semafoare nu am probleme: este clar ca daca lumina de sus e aprinsa, atunci e rosu, cea ce jos fiind verde. Asa mi-a spus cineva. Am intrebat pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.