Jump to content

Accident cu BMW la protestul biciclistilor


gugulete

Recommended Posts

Din punctul meu de vedere, dreptatea luata pe cont propriu e la fel de grava ca fapta dobitocului !

 

E un punct de vedere, poate si pentru ca pana acum nu ai fost implicat intr-un eveniment din asta, in care esti agresat verbal/fizic de o cioara din asta, caci soferul e cioara (vazui acu pe protv). Poate ca tu ii ignori, dar in momente din astea cand viata ta sau a familiei tale e in pericol nu stiu cum te-ai putea stapani.

Nu sunt de acord cu felul in care au procedat biciclistii, dar ii inteleg.rolleyes.gif

 

 

 

Am uitat... Isi mai cheama si prietenii in ajutor, alte ciori cu ceafa lata.

Edited by gugulete
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cam da. Mai ales ca nu a fost vorba de un accident cu morti incat sa zici ca n-au putut sa se stapaneasca. Practic cu chestia asta s-au facut de cacat, au coborat la nivelul celui care a intrat in ei si apoi a fugit.

 

Eu nu vad chiar asa lucrurile. Cocalarul a primit o lectie ce nu o va uita, pentru ca se pare ca a fi cocolar smecher nu te ajuta impotriva unor necocalari multi. Pai va dati seama ca prostul a dat peste 5 biciclisti, cu buna stiinta, deci ce tupeu de cacat a putut avea?

 

Apoi, pana acum in Romania eu n-am vazut lucruri facute cu vorba buna, daca il luau pe ala frumos, politia il ducea, ii baga un avertisment sau o amenda, si deseara povestea prietenilor lui smecherasi, cat de bun a fost el, a dat peste aia si s-a pisat pe politie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vezi lucrurile din punctul tau de vedere. Din punctul aluia, treaba e alta. In primul rand, probabil nici nu da 2 bani pe masina aia. Geamurile alea si le va schimba foarte ieftin, iar masina o va da la schimb pe alta. Oricum e o masina foarte ieftina, probabil sub 1000 euro.

 

Iar din moment ce a fugit de la locul accidentului, e clar ca limita aia la care putea lua doar un avertisment a fost depasita cu mult.

 

E aproape imposibil sa nu pateasca absolut nimic din punct de vedere legal.

 

Mentalitatile de genul asta sunt cu dus si intors.

Ti se pare corect ca ala sa fie batut sau masina sa-i fie vandalizata pe niste motive foarte relative.

A fi cocalar nu e o crima. Nici a fi tigan. Astea nu sunt motive reale.

 

Daca tu vei da cu masina ta sh amarata peste unul cu un S-klasse vechi de cateva luni, iar ala apoi te lasa intr-o balta de sange pe motiv ca erai un cocalar amarat, ti se mai pare corect?

Lucrurile astea trebuie privite in mod cinic si intr-un mod cat de cat obiectiv.

In fata legii nu conteaza daca era tigan sau cocalar. Conteaza doar faptele. Iar acestea, privite fara rasism sau discriminare, sunt cam nasoale de ambele parti. El pentru ca a cauzat un accident si a fugit, iar biciclistii pentru ca i-au vandalizat masina, probabil l-au amenintat si l-ar fi batut daca l-ar fi putut scoate din masina. Asa ca ar trebui sa fie ploaie cu dosare penale.

Asta s-ar intampla intr-o societate cu adevarat civilizata.

Edited by Service Premium
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Plm, eu is pe bicla si tu dai INTENTIONAT in mine? Pai iti crap capul. Punct.

 

Restul e frectie la piciorul lui Mansonica. 99,9% din voi, daca va troznea unul asa, ati fi pus mana pe bordura.

 

Singurul motiv pentru care m-as fi dat la o parte, fara sa caut sa-l gatui pe ala, ar fi fost exact ce-a zis. Paul mai sus - ridicolul turmei.

 

PS: saracul m6....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Si chestia asta cu intentia e destul de relativa. Merg pe ideea de a nu crede tot ceea ce se spune la TV de dragul senzationalului.

 

Mi se pare cam prea mare tupeul de a da peste atatia biciclisti cu intentie. E posibil sa fie vorba de un accident care a degenerat.

 

E posibil sa fie doar un prost care a dat peste ei din pura prostie, iar cand a vazut ca sunt atat de multi s-a speriat si a fugit.

Edited by Service Premium
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nu ai inteles bine ce s-a intamplat acolo. Ala a facut-o intentionat, nu e ca si cum eu fac un accident cu unul pentru neacordare de prioritate, sau poate chiar cu un biciclist.

 

Eu cred ca genul asta de fapte (intentionate) ar trebui pedepsite cu inchisoarea. Sa ii fi dat la asta 30 de zile, nici mac nu mai zicea dupa o luna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.