Jump to content

Accident cu BMW la protestul biciclistilor


gugulete

Recommended Posts

Ai avut dreptate ciupa, biciclistii au fost de vina.

 

Din relatarile lui @bessus reiese clar ca principalul vinovat a fost primul biciclist care a fost luat pe capota BMW-ului.

Un biciclist extrem de agresiv dupa cum bine a intuit service premium.

In loc sa-i multumeasca soferului cu BMW ca-l ia la o plimbare pe capota, i-a spart acestuia parbrizul cu capul sau cu ce s-o mai fi lovit el de parbriz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Atata timp cat nu exista piste speciale, nu benzi lipite pe trotuar, o sa fie foarte greu, atat ptr biciclisti, cat si pentru soferii de langa ei. In Bucuresti, cel putin.

 

Cat despre trecut pe rosu. Exista si in randul biciclistilor cretini, asa cum exista si in randul soferilor. Nu trebuie generalizat ptr niciunii dintre ei.

Link to comment
Share on other sites

Da Similea, ai punctat bine. Daca-l calca si-i rupea o mana, un picior sau il omora, mai intelegeai.

Dar asa doar l-a luat pe capota, l-a atins putin cu parbrizul cat sa se sparga, si l-a trantit un pic pe jos. Mare scofala.

 

 

 

PS: Pentru tinerii feisbucisti. Acest post este un pamflet! Ca sa nu ma trezesc si eu citat ca si Pole...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

mie feisbucu mi se pare un fel de fortuning...de toate pentru foarte multi prosti. Mi se rupe ca ma judeca un analfabet sau unul care nu e in stare sa ma argumenteze. Nu situatia in care esti (bemveist, pieton, biciclist, macaragiu sau barcagiu) ci momentul, impulsul mai exact. Cel care iti tradeaza adevarata conditie.

Cand unul cu un logan m-a claxonat de la 1 metru din spate, ca el era inghesuit pe exterior de o alta masina iar eu incercam sa depasesc un sinistru parcat si am trecut cu ochii inchisi pe langa oglinda lui, ce era sa fac? Sa dau cu bicicleta in ala parcat? Sau in ala care m-a speriat de mi-a intrat saua-n suflet?

Mi-am scuipat in san ca am scapat cu bine si am urcat pe trotuar.

 

Sa nu incep sa-mi amintesc de momentele cu motocileta, in grup cu motociclistii versus orice categorie de intamplare de pe sosea. Ca mi-e ca stric dreaq un topic perfect valabil...

Link to comment
Share on other sites

Da bre, dracu te ia daca esti si bemveist si motociclist si biciclist si icsoist, ca ramai fara tabara

 

Ai vazut curu aleia de pe topicul cu poze? :Devil:

 

 

Nu, dar am vazut-o p-aia de a comentat pe feisbuc, ultima - Maria Burachu si pare ceva de lucru acolo :sorcerer: Pinocchio gen.

Parca i-as arata ce furtun am la radator, in loc de cur hemoroidic de biciclist ecologist

Link to comment
Share on other sites

Ai avut dreptate ciupa, biciclistii au fost de vina.

 

Din relatarile lui @bessus reiese clar ca principalul vinovat a fost primul biciclist care a fost luat pe capota BMW-ului.

Un biciclist extrem de agresiv dupa cum bine a intuit service premium.

In loc sa-i multumeasca soferului cu BMW ca-l ia la o plimbare pe capota, i-a spart acestuia parbrizul cu capul sau cu ce s-o mai fi lovit el de parbriz.

 

Nicidecum, domnule Paul, permite-mi sa fiu mai exact.

 

E clar ca am gresit si aici e vorba de biciclisti - niste creaturi extrem de blande, care incearca sa-si delimiteze un ecosistem. Fiind pe cale de disparitie in jungla bucuresteana, ei trebuiau sa fie mult mai bine aparati.

Sa-i multumim lui Dumnezeu ca nu s-a intamplat ceva mai rau.

 

Ne vedem duminica in Piata la spanzuratoare. Glugile albe sunt la moda anul asta, asa am auzit.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

dom' bogdan paun, vad ca mi-ai citat postul cu tiganeala. evident, cred c-ai citit si tu un post la intamplare din tot topicul asta. da-mi voie sa te lamuresc. cum zicea cineva mai sus (fa-ti timp sa citesti tot, ca sa intri in context), nu conteaza de ce etnie era soferul, atata timp cat era un cocalar. topicul incepea sa prinda o usoara tenta xenofoba, iar eu cum sunt total impotriva, am vrut sa potolesc putin spiritele cu postul ala, pt ca nu despe asta era vorba. daca citeai cu atentie si celelalte posturi ale mele, vedeai ca am tinut partea biciclistilor, subiectiv as putea spune, fiind si eu un biciclist la randul meu. dar evident ca tu nu vezi paiul de copacu' din ochi. imi pare rau, da' sincer nu prea deosebesc comportamenul unui rrom de comportamentul unui bucurestean locuitor al unui cartier marginas. vocabularul e cam la fel "hai fratioare sa-ti sug pula, mancati-as, da-te drecu' frate", adica exact comportamentul pe care l-ati afisat si voi dupa ce a dat ala-n voi.. de aici confuzia. imi cer scuze. :sorcerer:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.