Jump to content

VAND BMW E60 550I, AN FABRICATIE 2006


radusky

Recommended Posts

an fabricatie: 2006

kilometri: 181.000

dotari: piele crem, scaune confort cu masaj, ventilatie si incalzire, instalatie audio L7, TV, trapa, HUD, distronic, night vision, active steering, dynamic drive, cd changer, volan sport (3 spite), roti de iarna, pachet lumini, faruri adaptative, senzor lumina pentru faza scurta si faza lunga, navigatie profesionala...etc...

Masina are carte service BMW, toate reviziile la timp...la cerere se pot pune la dispozitie facturile. se vinde cu factura masina.

 

pret: 14.800 euro, negociabil

 

...din pacate, tot incerc sa atasez foto, si nu merge:-(...

Link to comment
Share on other sites

Alex, ma indoiesc sincer ca proprietarul va dori sa o pastreze pe numele lui (pe firma aparent, din moment ce se ofera factura). Deci automat cumparatorul trebuie sa achite atat taxa de inmatriculare, cat si impozitul aferent apoi, asigurare etc.

 

Din pacate cam ajunge la pretul unui M5 si sincer nu vad de ce nu si-ar lua cineva direct M5 daca isi permite costurile astea de intretinere ridicate.

 

Oricum asteptam poze si mai multe detalii, eventual un VIN sa vedem lista completa...masina pare interesanta :)

 

Multa bafta cu vanzarea!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Masina este char foarte interesanta dar nimeni , absolut nimeni nu va plati o taxa de 7500 la o masina care costa 15000 sau adica inca un E 60

 

Si utie asa cu o lege idioata guvernul ingoapa niste masini care sant foarte appreciate in orice tari ale lumii si ne oblige sa mergem cu vechituri

Link to comment
Share on other sites

Alex, ma indoiesc sincer ca proprietarul va dori sa o pastreze pe numele lui (pe firma aparent, din moment ce se ofera factura). Deci automat cumparatorul trebuie sa achite atat taxa de inmatriculare, cat si impozitul aferent apoi, asigurare etc.

 

Din pacate cam ajunge la pretul unui M5 si sincer nu vad de ce nu si-ar lua cineva direct M5 daca isi permite costurile astea de intretinere ridicate.

 

Oricum asteptam poze si mai multe detalii, eventual un VIN sa vedem lista completa...masina pare interesanta :)

 

Multa bafta cu vanzarea!

 

CN 21111

 

7.442,84 euro, mai exact !

 

mie mi-a dat 4085 euro...gresesc?...versiunea din 12 martie 2013..unde gasesc ceva mai nou?

 

Alex, ma indoiesc sincer ca proprietarul va dori sa o pastreze pe numele lui (pe firma aparent, din moment ce se ofera factura). Deci automat cumparatorul trebuie sa achite atat taxa de inmatriculare, cat si impozitul aferent apoi, asigurare etc.

 

Din pacate cam ajunge la pretul unui M5 si sincer nu vad de ce nu si-ar lua cineva direct M5 daca isi permite costurile astea de intretinere ridicate.

 

Oricum asteptam poze si mai multe detalii, eventual un VIN sa vedem lista completa...masina pare interesanta :)

 

Multa bafta cu vanzarea!

 

sunt comparabile costurile de intretinere la un m5 cu acelea de la un 550i?!...banuiesc ca nu vorbeai serios:-)...

 

Cum de-o vinzi?

 

nu ĂŽi mai gasesc rostul...deloc!:-(

Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam mai mult la costurile astea gen impozit, asigurare, consum, etc...care sunt cam la fel.

 

Probabil diferenta apare la un CASCO si la piese diverse specifice unui M, insa nu cred ca sunt atat de mari. Adica una e sa intretii un 520d sau 520i si alta treaba cu un 550i

 

Oricum cine o va cumpara probabil nu o va inmatricula in RO, din cauza acestei taxe idioate.

 

Asteptam poze sa ne clatim ochii si noi :)

Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam mai mult la costurile astea gen impozit, asigurare, consum, etc...care sunt cam la fel.

 

Probabil diferenta apare la un CASCO si la piese diverse specifice unui M, insa nu cred ca sunt atat de mari. Adica una e sa intretii un 520d sau 520i si alta treaba cu un 550i

 

Oricum cine o va cumpara probabil nu o va inmatricula in RO, din cauza acestei taxe idioate.

 

Asteptam poze sa ne clatim ochii si noi :)

 

costurile de intretinre suplimentare fata de un 520i sunt impozitul, asigurarea ablogatorie si 2-3 litri de combustibil/100km. celelalte sunt ocazionale si reduse (am schimbat pompa de vacuum, 2700 ron...crezi ca la 520i e doar 800 ron? nici nu te gandi). revizia periodica este mai ieftina ca la un 530d. consumul la un m5 e cel putin cu 6-7 litri mai ridicat, iar piesele...sunt cu totul altceva!

 

Baga pe google calculator taxa auto si intra pe link ul anaf. Nu are cum sa fie doar 4.000 !

 

Din pacate, daca vrei sa o si vinzi, va trebui sa o dai foarte ieftin.

 

asta am facut...capacitate, norma poluare, emisii, varsta...varianta din martie 2013...

 

7.442,84 euro, mai exact !

 

trimite linkul de unde ai calculat suma asta

Link to comment
Share on other sites

http://i44.tinypic.com/23vai6c.jpg

 

exact...eu am gresit ca am pus emisii 250 g...deci, fratilor, ajutati-ma, va rog: cum fac upload de foto, ca nu ma lasa daca au peste 1 mega fiecare (am Mac..si nu stiu cum sa le reduc dimensiunea:-(..)..si mai am o intrebare: cum naiba adaug anunt pe mobile.de?

 

Foloseste link extern, imageshack, photobucket etc.

 

Cum e cu taxa ?

 

ce?! photobucket, image...ce?!...romana, te rog:-)...scuza-ma, habar nu am ce sunt astea....trimit fotografii pe mail, pentru cine este interesat...oricum, nu prea e vreo diferenta fata de cele de acu 3 ani, cand am cumparat-o...

 

 

 

Edited by radusky
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.